Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • daddy1313

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: slatina
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
pe bucuresti-pitesti si de la pitesti-slatina...230km/h in cateva randuri...viteza maxima care mi-o arata pe bordul de 240+liniutza de pe calibra c20ne...acum nu ma injuratzi pe mine k nu ma credetzi sau mai stiu eu ce,atat arata bordul...cu totu' k ea cica e limitata la 205km/h.....
Skip ads

  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ce cauciucuri aveai pe ea ? si de ce sa te injure cineva ... poate alti de la alte sectiuni de masini dar cei ce au calibra sau au mers cu o calibra nu cred, ca se cam stie ce poate masina ...se poate depasi usor limitele de fabrica !
  • daddy1313

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: slatina
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cu injuratul ziceam k ma gandeam k poate nu ma crede nimeni care a mers cu calibra c20ne doar 180-200,k merge si 230....si despre cauciucuri,aveam niste rotzi de tabla pe '15 cu 165/60...bine sa nu mai zic acum si k aveam un cauciuc cu galca pe stanga fatza si unu crapat pe dreapta fatza....
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In cazul asta esti sinucigas ! Shocked

off : De ce majoritatea specifica si pe unde a mers ? ex :"Soarelui ,A2 ,Iasi-Roman " ca este logic ca se merge cu viteza pe drumuri sau autostrazi pe care se poate merge cu viteza , nu cred ca e unul pe aici care a mers pe "aratura" prin gradina pe la bunici cu 200 km ! Rolling Eyes
Skip ads

  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
E buna remarca!Asta ptr ca imi aduc aminte ca odata m-am enervat foarte tare pe un 'fumuriu' cu un BMW care zicea ca 'nu i-a dat ca n-are unde' in Romania (el doar in Germania a trecut de 200)si i-am spus ca o masina sport ar trebui sa ajunga foarte repede la viteza si pe distanta relativ mica.Daca ati trecut vreodata dinspre Cluj spre Oradea ,de la iesirea din localitatea Huedin inspre Oradea este o portiune de drum drept care se finalizeaza cu o curba in urcare pe un pod ,portiune de aprox 1km.Acolo am facut pariu ca de la iesire din localitate in rulaj (macar 50 km/h) si pana la pod masina mea trece de 200.Cu martori am castigat o caseta cu bere ptr ca in momentul cand am inceput sa franez cu 100 m inainte sa urmeze podul aveam un pic sub 220(in treapta a-4-a).Tipul cu BMW a mai fost capabil doar de un 'nu esti normal' .......
  • Andrei™

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Calibra 1992 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2007

  • Mesaj Privat
pai vit max atinsa..pe a2 cu c20xe(pe gpl)-210km/h...pe benzina nu i-am dat mai mult de 180..ink
  • silvver bullett

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2007

  • Mesaj Privat
200 km/h bucuresti pitesti
  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
235 cu C20XE si cutia f20
240 cu C20XE si cutie f16-dar dureaza o vesnicie si ceva sa urce , cu cutia asta
de fiecare data pe giurgiu-bucuresti
Skip ads

  • Cavalera

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2007

  • Mesaj Privat
240km/h pe A2 cu c20xe cutie F16
  • TzuTzu77

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
180 pe bord cu carutza mea C20NE, daaar, am facut un mic test pt ca eram sigur ca nu arata bine: mers constant si resetat viteza medie la comp de bord => 80 pe bord/ 55 comp, 120/95, 160/135. Sunt sigur ca nu au toate eroare asa mare ca la a mea, probabil nici computerul ala n-arata exact, dar sigur la fiecare exista o eroare mai mica sau mai mare.
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@TzuTzu77 nu are nici o legatura viteza ta reala de bord cu viteza medie aratata de BC tu de ce crezi ca-i zice viteza medie ?
V=d/t
V = viteza
d = distanta
t = timp

Tu ai o viteza minima 0 , viteza maxima 80 pe bord iar viteza medie pe o distanta X (parcursa de la 0 la 80) intr-un interval de timp Y este 55 pe CB . Daca ai observat, BC nu arata instantaneu viteza medie ci la un interval de timp ...(face si el calculele )
  • TzuTzu77

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu ma refeream la resetat apoi plecat de pe loc, ci in mers, viteza constanta si abia atunci resetat. sau poate tu explici bine acolo si nu pricep eu Very Happy Dar ma gandesc ca daca eu merg cu viteza constanta, poate sa-mi calculeze 5000 de km in 30 de h, pt ca tot viteza aia e. Am mers cativa km constant asa si nu mi-a variat cu mai mult de 1 km, iar atunci cand il resetezi, orice schimbare apare aproape imediat.
Skip ads

  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
275 !
  • il20let

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Calibra 1993 c20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
alias a scris:275 !


Pe stand.....ca pe sosea e mai greu de crezut.....

Pe stand si masina mea a ajuns la 280.....dar pe sosea nu se duce mai mult de 260....
  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
esti sigur ca a ta e masina?

eu vb de calibra cu 320 cp, cunoscuta dupa numerele dj.71.zum

  • il20let

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Calibra 1993 c20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
alias a scris:esti sigur ca a ta e masina?

eu vb de calibra cu 320 cp, cunoscuta dupa numerele dj.71.zum



Prietene,cand ai cumparat masina aia ai ramas cu ea in mijlocul autostrazii Buc-Pitesti si ai adus masina tractata la Bucuresti....

Lasa-ne cu povestile de noapte buna.....
  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
prietene, am plecat din craiova cu alternatorul defect, cat trebuia sa merg pe baterie ?
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ce-aveti mai baieti ? Very Happy
care minte si de ce ?
app si a mea merge cu 300 la ora ridicata pe cric ! Laughing Hai terminati cu prostiile
  • TzuTzu77

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu recunosc ca weekendul asta m-a facut de rusine o Supernova, vreo 5 minute m-am chinuit sa scap de el din spatele meu, si pana la urma imi dadea flashuri la 180 Sad Dar tot imi iubesc Cali Very Happy
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
TzuTzu77 a scris:Eu recunosc ca weekendul asta m-a facut de rusine o Supernova, vreo 5 minute m-am chinuit sa scap de el din spatele meu, si pana la urma imi dadea flashuri la 180 Sad Dar tot imi iubesc Cali Very Happy


atunci masina ta e pe pragul colapsului, ori ti-a intrat mocheta sub pedala de acceleratie
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR