Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut...de curand mi-am vandut opelasul meu frumos,un vectra B1....Masinuta era pe motorina...1,7 isuzu...motor cam lenes nu mi-a placut deloc...avea o cutie f lunga si nu se simtea ca trage decat de la 2300 rpm>....Acum mai am niste bani stransi si nu stiu ce masinuta sa-mi iau....Am gasit un Peugeout 307 FULLL....53000 km reali inscris,tot....2.0 benzina,140 cai....
Si masina pe care o visez de 1 an jumatate...Opel BERTONE,motor 1.8 benzina...
Am uitat sa mentionez..pejosul e din 2003 nov...pret 5200 neg...am mers ieri cu el...trage de innebunesti!
Bertonele e 2500 neinmatriculat,2001 albastru frumos,141 000 km.....taxa pe undeva pe la 1000 de euro....+ ca ii trebuie neste jante frumoase avand din alea de tabla.....ii strica tot aspectul!Sincer cu bertonele nu am mers dar pe langa melcul meu de vectra cred ca trage si ala nu?
Ce ma preocupa....in primul rand COSNUMUL!Am auzit pe forum ca 307 cu motorul de 2.0 papa pe la 10,8 MIXT Shocked ?Deci in oras poate ajunge pe la 12-13l
Iar bertonele stiu ca papa aprox 8 mixt...daca ma insel va rog sa ma corectati!
Iar apoi peisele...am avut opel si sunt ieftinache piesele..la bertone e la fel sau e mai special?
Pegeout-ul stiu ca te cam ustura la buzunar!

Am sa pun si neste poze...sa va orientati mai bn si sa ma ajutai va rog...orice parere conteaza!!!!!
Skip ads

  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
m3lku a scris:Ala e bertonele...imediat si poza cu 307.....

  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu-ti lua Peugeot ca apoi vei plange.
argumente gasesti pe forumuri.
  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Poi ajuta-ma....detalii...te rog!
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Vrei mura-n gura? Keep dreamin'
Ia-ti Peugeot, o sa aflii de ce o mai numesc unii si pe jo(s)
Intrebarea ta initiala de asemenea mi se pare gandita cu zona dorsala. Pai tu intri pe un forum de impatimiti Opel, si ii intrebi "ce sa imi iau, Opel sau alta marca?". Intelegi unde bat?
Daca dilema ta e asa de mare, pune-te si sapa pe aici, sa vezi ce zice lumea de Bertone (probleme uzuale) de Z18XE (fiabilitate, consum), fati user pe pejo.co, intreaba acolo de masina, probleme, motor, si fa singur comparatia.
  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca am suparat...eu am avut opel de 3 ani si tot inspre marca asta bat...vroiam niste pareri atat....Inca odata imi cer scuze!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu ai suparat. Doar ca abordarea ta nu iti va aduce multe raspunsuri (parerea mea)
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai de ce sa iti ceri scuze. Cauta la noi pe forum si cauta si pe forumul Peugeot sa ii afli problemele. Peugeot-ul poate se merita daca era diesel. Dar asa la 2 l benzina. Dar si Bertone la 2500 E Shocked . Punand cheltuielile samsarului cu aducerea eu zic ca masina aia are probleme grave. Wink
Skip ads

  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Poi opel am avut pana acum,stiu cum se comporta,cum merge....da pejos nu....mi-em frica sa nu fac un pas gresit!
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu zic sa mai cauti.....altele. nu te grabi.
depinde de bani pe care vrei sa ii investesti in noua masina . fa o socoteala si vezi ce iti permiti... apoi vezi ce model se incadreaza in buget . nu in ultimul rind gindeste-te sa fie cit mai noua si cu km putini..
de cit spatiu ai nevoie de la o masina... bagaje multe? putine? copii? in viitor? confort? dotari?


Ultima modificare facuta de 02tes la Dum 09 Mai, 2010 9:18 pm
  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Asta m-a atras la peugeout...km putini...53000 ....reali...se pot dovedi!Ms pt sfat!
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu nu as cumpara masini frantuzesti. daca cineva mi-ar face cadou una as vinde-o si as lua altceva. asta-s eu . eu as opta pentru skoda octavia 1. este o masina pentru toate pretentiile.
Skip ads

  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
02tes a scris:eu nu as cumpara masini frantuzesti. daca cineva mi-ar face cadou una as vinde-o si as lua altceva. asta-s eu . eu as opta pentru skoda octavia 1. este o masina pentru toate pretentiile.


E o masina fiabila....dar mi se pare ''batraneasca''.....scuze daca supar pe cineva,dar asta e parerea mea....noile modele sunt mult mai aratoase fata de octavia 1....Dar nu am atatia bani! Crying or Very sad
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
noile modele sunt aratoase , dar nu la fel de fiabile. eu am avut in decursul anilor 2 octavia 1 . amindoua au plecat de la mine cu peste 180000 km. si nu avea nimic motorul. una are acum 240000 si cealalta 350000 . ambele functioneaza perfect. si la diesel consumul este super . foarte mic. in oras 6,5 . afara 4,5-5. 1,9tdi.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@m3lku, eu am avut si Peugeot si Opel. Pãrerea mea este cã piesele de schimb pentru Peugeot sunt muult mai scumpe decât pentru Opel. Trebuie sã te gândeºti ºi la asta deoarece inevitabil va trebuie sã cumperi piese pentru oricare dintre maºini ai opta. Succes in luarea deciziei. Nu te grãbi - sã nu-þi parã rãu mai târziu.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Opel Bertone clar ,de ce pentru ca asta va fi urmatoarea mea masina,deoarece:
*este benzinara
*piese gasibile si ieftine
*intretinere usoara
*motor flexibil pentru remapare
*arata bine
  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ms mult StefanTolos....am sa tin cont de parerea ta!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ti se ofera o masina cu valoarea de 5000 euro pe piata la pretul de 3500. Teoretic, oricand poti vinde Bertone cu pretul de achizitie. Modelul este frumos si cu un motor acceptabil la consum si performante.
Vizualizeaza cu atentie masina Bertone, cauta urme care sa o desconspire daca vine din dauna totala sau nu, fa niste calcule cu ce necesita schimbare imediata, ca de exemplu distributie. Despre jenti, nu te agita, iai niste capace si apoi cauti un rand de jenti din alaiaj, poti gasi la 200 euro ceva frumos.
Avantaj Bertone, pe clubopel vei gasi intotdeauna informatia tehnica ce te intereseaza. si toata lumea stie sa o repare. Piese la dezmembrari gasesti destul de frecvent, un motor second nu depaseste 1000 euro cu tot cu anexe.

Pejo este o masina mai speciala, se strica des si piesele sunt scumpe. Nu tota lumea o repara. Personal, decat o frantuzoaica, mai bine o italianca, vezi alfa. Tot aceleasi conditii ca la pejo, doar ca mai frumoasa.
  • m3lku

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ms mult pentru sfat!
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
iti recomand bertone, dar nu asta care ni l-ai aratat, trage un ochi aici pe forum ca sunt cateva bertone-uri frumoase de vanzare.

Peugeot a fost masina buna dar din pacate nu mai este ce era.

succes in gasirea masinii
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR