Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salutare dupa o frumoasa excursie la munte in perioada aceasta rece , umeda si friguroasa am facut aproximativ 1200 km , la coborari nu am putut folosi prea mult frana de motor si mai mult piciorul pe frana , toate bune si frumoase , ajung acasa si a doua zi observ ca dupa 5 km de mers la franare se aude un huruit in partea de fata a masini , deschid geamul si ascu;lt cu atentie in mers nu ramane infranata si daor cand pun frana se aude un huruit puternic in functie de cum solicit frana , m-am uitat vizual la roti si am observfat ca discurile pe fata frig numai dupa 5 km , am dat rotile jos nu am desfacut etrierul doar m-am uitat vizual ca vremea nu prea imi permite acest lucru si placutele nu au ajuns la tabla aceea de protectie unde scartaie de iti dai seama ca ar trebui sa schimb placutele dar nu neaparat trebuie sa ajunga la tabla aia ca sa le schimb si acum din experienta voastra ce credeti ca ar fi placutele , etrierul , vreun disc ovalizat sau repartitorul Sad este vorba descpre un opel astra g din 2001 si ideele sunt impartite ce service frate fiecare cu parerea lui tot ce v-am enumerat mai sus ca fiind cauze sunt spuse de mecanici de la diferite service-uri si nu as vrea sa umblu cu pisica sa cumpar aiurea as vrea sa ma ajutati sa verific eu daca as putea cum sa depistez problema , va multumesc ca m-ati ascultat !
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu se incinge janta in mers stai linistit, o sa se toceasca portiunea cu probleme si vei scapa de zgomotele anormale.
Ca sa vezi daca ramane roata infranata trebuie sa ridici masina, nu-ti poti da seama in mers decat daca e foarte grav si trage masina intr-o parte.
Explica-mi si mie, cum adica n-ai putut folosi frana de motor?
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Daca nu se incinge janta in mers stai linistit, o sa se toceasca portiunea cu probleme si vei scapa de zgomotele anormale.
Ca sa vezi daca ramane roata infranata trebuie sa ridici masina, nu-ti poti da seama in mers decat daca e foarte grav si trage masina intr-o parte.
Explica-mi si mie, cum adica n-ai putut folosi frana de motor?


era prea riscant eram pe serpentine si era drumul alunecos trebuia sa fiu foarte atent si cu piciorul dreasupra franei mai mult mi-am cumparat placute azi sa le schimb sa vedem daca arunc o privire printre spite se vede cam 3 mm de carne pe placuta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR