Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ten_diesel

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am un opel astra caravana G , motor 1,7 DTi an fabricatie 2004 , din cauza unor defectiuni tehnice ale calculatorului (sau modulul) de racire al motorului (ECC) , am fost nevoit sa cumpar unul nou , problema este ca modulul este universal pentru toate Astra-urile , dar cablajul face diferenta. Intrebarea mea este urmatoarea : stie cineva unde as putea gasi niste informatii sau sa ma ajute cu informatii ce tip de cablaj trebuie adaptat modulului , cei de la service spun ca ce e acuma pe masina nu se mai poate indentifica codul de pe cablu. Mai in jos aveti niste poze cu el , poate ajuta mai mult! Va multumesc pentru atentie si ajutor !







  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In primul rand nu este ECC ci ECM (Electronic Cooling Module) sau HACM (Heater & Cooling Module). In al doilea rand, cablajul (instalatia electrica) este universala, dar modulele difera de la motorizare la motorizare. Singurul universal este modulul de Diesel, la benzinare sunt mai multe tipuri. Codul tau de modul este 62 35 084.
  • ten_diesel

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
masina mea e diesel 1,7 DTI
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Da si? Asta am citit. Eu am corectat ceea ce ai scris tu. Sau poate abureala celor de la service, care nedand de cap defectului, au inventat ei unul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR