Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Vreau o recomandare...intr-un buget de 13000 de euro cam ce masina noua a-si putea sa achizitionez....deocamdata m-am gandit la un opel corsa 1.3 75cp cdti(echipare essentia+pachet confort,climatronic, proiectoare) si la un renault clio III 1.5dci 70 cp (echiparea Dynamique cu o gramada de optiuni standard si discount de 700 de euro). Astept si alte sugestii insotite de argumente. Va multumesc!
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
dandobre a scris:Vreau o recomandare...intr-un buget de 13000 de euro cam ce masina noua a-si putea sa achizitionez....deocamdata m-am gandit la un opel corsa 1.3 75cp cdti(echipare essentia+pachet confort,climatronic, proiectoare) si la un renault clio III 1.5dci 70 cp (echiparea Dynamique cu o gramada de optiuni standard si discount de 700 de euro). Astept si alte sugestii insotite de argumente. Va multumesc!

daca masina e pt. tine ,eu zic sa mai strangi bani si sa cumperi ceva mai mare(astra,vectra ,megane )etc
personal nu as cumpara o masina mai mica, decat pt sotie sau copil,cu atat mai putin 1.5,1.3...
nu stiu pe unde vrei tu sa o folosesti?daca e de oras e ok,daca e de familie e micuta...
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Masina nu este pentru mine, este pentru prietena mea si ar dori ceva micut pentru naveta de acasa la scoala(vreo 60 km dus-intors). Ne-am gandit la clio pentru ca ofera o gramada de chestii standard si de airbaguri(safety comes first Very Happy ) dar si la corsa ca e frumoasa. Ar mai fi fost si noua scoda fabia...dar varianta diesel depaseste bugetul...
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
dandobre a scris:Masina nu este pentru mine, este pentru prietena mea si ar dori ceva micut pentru naveta de acasa la scoala(vreo 60 km dus-intors). Ne-am gandit la clio pentru ca ofera o gramada de chestii standard si de airbaguri(safety comes first Very Happy ) dar si la corsa ca e frumoasa. Ar mai fi fost si noua scoda fabia...dar varianta diesel depaseste bugetul...

eu as merge pe corsa,e mai shick decat clio si cred ca mai safety
ps :sper ca nu te referi la clio symbol
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Tot spre un corsa zic si eu sa te orientezi. Cat despre motorizare te decizi in functie de buget.
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
clio symbol e o adevarata mizerie.....parerea mea sincera.....ia-i fetei o corsa frumoasa.....succes
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mi se pare ca a fost destul de explicit dandobre: "renault clio III"
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da, de clio III spuneam, nu de symbol.
Skip ads

  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Dar de ce vrei diesel? ca eu inteleg ca e vorba de maxim 15.000 km/an; in conditiile astea chiar nu merita, eu zic sa te informezi despre noua Agila sau despre Toyota Yaris benzina si mai vorbim dupa aia...
  • Monica Cristea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
eu ti-as recomanda sa-i iei prietenei tale o corsa. cu 12600 gasesti o corsa 1,3 CDTI. sau daca nu renteaza dieselul poti sa iei cu 11.000 1,2 benzina.
  • Monica Cristea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
daca ai nevoie de mai multe inf ...sunt consilier vanzari la Expocar, dealer Opel. tel 0752.031.414.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@Monica Cristea, te rog sa nu mai postezi consecutiv. Foloseste cu incredere butonul Edit
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Monica Cristea a scris:daca ai nevoie de mai multe inf...

Ok! Am prins ideea! Ai 5 mesaje si in 3 dintre ele faci reclama...

OnTopic: Corsa! Nimic bun nu a iesit vreodata pe portile fabricii reno' . Laughing
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pai vinde Opel, ce-ai vrea sa-ti faca reclama la Toyota?!

PS: eu nu mai spun ce vand ca ma luati la bataie... Rolling Eyes
  • Monica Cristea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Evident ca o sa fac reclama marcii opel...daca nu as fi avut incredere in aceasta marca nu m-as fi angajat niciodata aici. Toti de pe forum se plang de diversi dealeri din Bucuresti sau in tara....nu vreau decat sa va dau si o alta alternativa...poate cu servicii mai bune, oamenii mai draguti...nu neaparat mai bine pregatiti decat voi.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa fim seriosi... Nu era vorba de nici o reclama la Opel, Monica Cristea face reclama la un dealer opel si in loc sa o faca civilizat, polueaza topicurile. O sa ajungem sa rasfoim 5 pagini de reclame ca sa citim o pagina dintr'un forum(sau chiar dintr'o carte). Mad
  • Monica Cristea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Elegance....mmm...puteai sa te numesti cel putin Cosmo. Asa din start ai stabilit ca nu esti chiar essentia dar nu esti nici cosmo...asta inseamna sa fii necivilizat.
Mie nu mi s-a parut ca exagerez cu ceva. Si nu cred ca din moment ce intram pe acest forum e cazul sa mai spun ca toti detinem un opel si suntem fideli marcii...de aia fac reclama unui dealer...si pentru ca sunt consilier vanzari si asta tb sa fac: SA VAND.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
hold your horses...
offtopic 90%:
in primul rand, putina dovada de fair play pentru o clubberitza..ca mai rar doamne/domnisoare pe-aici.

ma rog, hai sa nu dramatizam..faptul ca precizeaza ca lucreaza pentru un dealer opel nu inseamna ca va ispiteste sa cumparati neaparat de la acel dealer.

in al2lea rand ar trebui sa va bucure prezenta, chiar si neoficiala, a unor dealeri..uite de ex pe clubcitroen la multe din problemele lor raspund chiar angajati ATS...pe la noi, in schimb, ne ajutam unii pe altii, fara sa aiba nici un dealer curaj sa ne infrunte intrebarile, fie macar in spatele anonimatului....

revenind @monica mrs/ms , ma rog: fara suparare, poate unii au exagerat, dar ti-as sugera sa folosesti pe langa "edit" cum bine a zis si jE, mai exista magnifica functie PM prin care poti intra in contact cu diversi useri, in mod discret, oferindu-le datele tale.

Nu de altceva, dar nu vrem sa ai vreodata surpiza unor psihopati care te suna la 12 noaptea si sa ai impresia ca sunt clubberii opel doar pentru ca e nr. tau postat aici Wink ..glumesc evident, dar e mai bine sa postezi mai mult ontopic, iar detaliile de contact sa le transmiti in private.

inteleg ca "asta trebuie sa faci: sa vinzi" dar conteaza si cum o faci, ca si in orice alta activitate din viata...daca tii neaparat sa vinzi, poti posta la publicitate, poti participa cu flyere, mape de prezentare si carti de vizita la intalnirile clubopel, si cate si mai cate alte metode...dupa cum vezi nu prea e populat forumul de mesaje gen: sunt X, vand opeluri, suna-ma...acum daca cumva era de fapt o invitatie la o cina romantica pentru autorul topicului, nu ne suparam dar numai sa stim si noi Twisted Evil

acum ori eu sunt prost informat ori Expocar e din CT. Autorul e din Zarnesti, deci nu cred ca il ajuta un dealer din CT cand are Opel Victoria la 2 pasi. Asa ca sa presupunem ca Monica a gresit doar prin precizarea inutila ca lucreaza la Expocar -dealer Opel, ca banuiesc ca nu s-ar astepta sa coopteze clienti de la 500km distanta.
Sau era doar un argument asupra nivelului de informare fata de marca si modelele Opel?

Sper sa fie asa, ca din pacate, in general, apartenenta la o anumita companie nu implica neaparat si un anumit grad de expertiza...dar ma opresc aici ca prea am deviat de la topic.

END.


end of offtopic.
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
S-a depus deja avansul pentru o corsa de la Gold&Plattin, pentru ca la opel victoria trebuia sa asteptam cel putin inca 6 luni. Imi pare rau Monica... Wink . Oricum multumesc pentru informatii. Masina o sa fie ultra blue,enjoy+aer conditionat si cd player. Ei o aveau in stoc la pretul de 12500 E si la transferul restului de bani o sa mergem sa o luam Very Happy . Corsa rules!
  • Monica Cristea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ultima mea postare pe acest topic...dar oricum se pare ca nu am facut destul reclama firmei...daca voi credei ca expocarul are sediu numai in CT. Eu vb de sediul din Buc. Recunosc ca nu sunt un expert in date tehnice dar am un atu..avem service si f. multe inf. le pot afla de acolo si mai am si opel guide... Asa ca sa inchiem prieteneste daca aveti nevoie de inf. puteti sa ma contactati pe forum... si le veti primi...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR