Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 474

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Calibra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asta vreau sa fie noua mea calibra in cazul in care o voivinde pe cali cea neagra asta ma costa 8700E din Germania cred ca merita voi ce ziceti?




Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,293
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mai citeste-ti mesajele private ...

Ai link in dreapta sus a paginii, scrie Mesaje Private

.. ai sa vezi de ce.
  • 474

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Calibra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:mai citeste-ti mesajele private ...

Ai link in dreapta sus a paginii, scrie Mesaje Private

.. ai sa vezi de ce.
imi cer scuze dar chiar nu ma pricep cu asa ceva ...calculatoarele astea....pentr ca nu m-au pasionat cu toate ca sta in casa de vreo patru ani noi oamenii am invatat tot felul de lucruri sa facem si sa realizam asa ca nu cred ca televizorul asta din fata mea cu butoane multe imi poate pune capac oricum mersi pentru ajutor Wink
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca s-a facut un tuning excesiv (de prost gust) si ineficient dpdv aerodinamic.
(di gustibus non disputandum...)
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sincer nu as da nici 1000 eur pe masina respectiva. Rolling Eyes Dar na
calfianu a scris:di gustibus non disputandum...

  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@BAIETZII CU PASSAT 2003, V6 TDI (SAU AUDI, SAU GOLF, SAU... SAU...):
1. tuning excesiv nu inseamna neaparat de prost gust; de cand se calculeaza aerodinamica din ochi? plus ca asta e un criteriu de baza in cumpararea unei masini: AERODINAMICA; presupun ca de-aia avem atatea G-uri in Romania... Laughing
2. vizavi de posibilitatile financiare si valoarea banului pentru unul sau altul nu as vrea sa comentez...
3. apreciez totusi faptul ca "di gustibus non disputandum..."

@474: masina arata bine dpdv estetic, chiar daca nu e neaparat pe gustul meu; dar nu mie trebuie sa imi placa, ci tie...
din punctul meu de vedere:
PLUSURI: jantele, oglinzi cu semnalizare, spoiler spate, stopurile (arata super pe bezna)
MINUSURI: prelungirea de pe capota (mi se pare groaznica si ma duce cu gandul la alfa romeo - nu stiu de ce), e f joasa, din cate vad scaunele sunt cele originale, pretul e destul de mare (probabil ca include mizeria aia de taxa).
  • 474

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Calibra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pretul ei era 10100E si sa scazut pana la 8700 masina are 116cp am gasit-o pe internet nu am vazut-o cu ochii mei decat ca am pe cineva de incredere(fratimiu)care e acolo si ma poate indruma daca merita sa investesc banii astia intr-o masina ca asta in partea stanga necesita putina reparatie(spate)sau desprins smecheriile alea pe care le are lipite pe ea una dintre jenti a fost lovita si se spune ca jentile astea nu au nici o sansa de a fi rectificate mocheta de pe podea se zice ca arata dezastruos faorte urata si patata are muzica in valoare de 1400E 8boxe un subwofer si un dvd clarion dar ceea ce e important e ca se da o garantie la motor de 25000km de catre servis-ul respectiv unde a fost 'reparata' masina.adevarul ca sunt multi bani pe o batranica si sincer sa fiu daca o iau nu stiu daca voi avea timp sa o conduc 2 ore duminica si nu as vrea o investitie "proasta" pentru ca , calibra pe care o am se cam roaga de mine sa o mai scot din garaj si de asta am si scos-o la vanzare ...e o masina de alergat:D nu de stat in garaj sa priveasca portile garajului sau sa astepte ziua de sambata sa o plimbe tata pana la spalatorie si pana la piata. cred ca e cea mai nefericita calibra din cate cunosc si aud de la voi:( mersi mult pentru parerea ta

edit by mctoto : nu mai jignii userii. Am sters eu.
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
stai linistit, ca nici a mea nu iese din "garaj" foarte des, dar cand iese e o placere... Smile
  • deleted-3353

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mai ales cand te "inghesuie" inca vreo 3-4 Calibre pe strada si te "obliga" sa opresti Razz
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Laughing macar de s-ar intampla asa de fiecare data... cred ca aia a fost cea mai MARE intalnire de calibra la care am participat... Laughing
  • deleted-3353

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Las` ca vor mai fi Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR