Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Masina - Vectra C
cum se desface capitonajul usii spate? daca a mai incercat cineva, fara sa rupa Embarassed nu am tweetere pe usi si am vrut sa pun si ...

hai sa pastram aspectul placut al forumului... ce zici?
editat de maiandrei



Ultima modificare facuta de octav13 la Vin 15 Dec, 2006 10:40 am
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
se mai intampla ...din viteza Embarassed
  • skyline79

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai nevoie de un set de torx-uri sa desfaci suruburile din partea de jos a capitonajlui. Apoi tre sa scoti partea superioara a manerului de usa. Ai si aici doua suruburi. Si manerul de la macaraua geamului (sau ai electric?). Dupa ce ai scos toate astea si ai coborat geamul (inainte sa scoti manerul:)), tragi de capitonaj sa iasa din cleme si il impingi in sus, sa iasa chederul dintre geam si usa... Succes....
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
In primul rand gandeste-te la altceva. Avand in vedere ca semnalul pe frecvente inalte de la tweetere se propaga liniar au cumva in pasagerii tai din spate urechi in burta sa auda respectivele tweetere? sau vrei sa le pui doar de design?
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
n3v001 a scris:In primul rand gandeste-te la altceva. Avand in vedere ca semnalul pe frecvente inalte de la tweetere se propaga liniar au cumva in pasagerii tai din spate urechi in burta sa auda respectivele tweetere? sau vrei sa le pui doar de design?

inseamna k designeri de la opel sunt idioti?!
am deja lacasul facut in usa (din fabrica)cu capac perforat dar lipsesc tweterele Wink daca nu crezi priveste un interior de vectra c
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
O, nu sint deloc idioti. sint chiar foarte destepti si se gandesc si comercial, in sensul ca suna bine ca dotare optionala "8 difuzoare".

Acelasi lucru l-am mai vazut si pe skoda fabia.

Ceea ce vroiam sa spun fara a crea polemici este ca n-ai sa simti mare lucru din tweeterele alea pot sa fie ele si dls iridium.

E cam greu de apreciat fara masuratori locul unde respectivele tweetere ar avea maximum de efect, probabil pe undeva pe stalpul dintre cele doua usi cu o inclinare de un anumit grad, dar ar cam strica aspectul.

Succes la montarea noilor scule si tine-ne la curent cu rezultatul. Apropo, ce marca sint tweeterele tale si ce crossuri folosesti?
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
sunt de aceeasi dimensiune k si cele de pe fata si sunt alpine cu filtre pe sunt mai puternice decat ale masini si mult mai fidele dpdv a-l sunetului
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cum se scoate manerul de la macaraua geamului la usa din spate la un opel vectra c ? am dat jos toate suruburile atat de pe usa cat si de pe maner
eu am tras de el si nu iasa .trebuie lasat geamul sus sau jos
mersi
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu stiu la opel cum o fi dar am vazut la un seat la service cum au demontat ce era pe usi ca sa puna folie pe geamuri...
trageau fara mila si cu forta de toate plasticele alea...
aveai impresia ca in orice moment se pot rupe...
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
munteanu a scris:cum se scoate manerul de la macaraua geamului la usa din spate la un opel vectra c ? am dat jos toate suruburile atat de pe usa cat si de pe maner
eu am tras de el si nu iasa .trebuie lasat geamul sus sau jos
mersi

Manerul are o siguranta (o clema) pana nu scoti siguranta nu ai cum sa il scoti !

CristianTM.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
munteanu a scris:cum se scoate manerul de la macaraua geamului la usa din spate la un opel vectra c ? am dat jos toate suruburile atat de pe usa cat si de pe maner
eu am tras de el si nu iasa .trebuie lasat geamul sus sau jos
mersi

Manerul are o siguranta (o clema) pana nu scoti siguranta nu ai cum sa il scoti !

CristianTM.


Si ca sa poti ajunge la ea trebuie sa distantezi un pic fata usii de maner (apesi pe fata usii in timp ce tragi usor de manerul de deschis geamul). De preferat sa ai si o a treia mana care sa te ajute sa iti tina departate cele doua in timp ce tu apuci acea clema si o dai afara. Am vazut o poza pe forum dar nu o mai gasesc acum...

Foca
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mersi pentru raspunsuri
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR