Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovymme

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Alba Iulia
  • Masina: GT 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
postez acest anunt nu in scopul de a face antireclama ci doar de a va avertiza cu privire la seriozitatea firmei Autopres de care poate unii ati auzit.De cateva luni am avut un contract de colaborare cu ei(4luni) pe care am platit 650euro acum se pare ca acestia nu isi mai onoreaza contractul si tot mai multi clienti sunt trasi pe sfoara neprimindu-si bani ce li se cuvin conform contractului.Problema este ca astept de 2 luni deja si s-au strans 260 de euro pe care inca ii port in gand si mi se tot promit.Aviz celor care intentioneaza sa faca contract cu ei FUGITI FRATILOR CA NU VA MAI VEDETI BANI NICI LA PASTELE CAILOR.De cateva zile incoace nu mai raspund la telefoane ba mai mult suni si iti inchid direct suntem mai multi clienti care maine(2 oct 2007) ne vom deplasa la sediul lor pentru a le cere socoteala de situatia in care am ajuns.
Deci inca o data concluzionand cele spuse mai jos NU VA MAI ARUNCATI LA CONTRACTE CU AUTOPRES CA SUNT O FIRMA NESERIOASA PANA PESTE TOATE LIMITELE BUNULUI SIMT.
Skip ads

  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Ce sa zic sper sa iti primesti banii inapoi , eu inca de la infintarea Autopres am dorit sa iau o masina in colaborare cu ei dar cand am citit contractul ce urma sa fie semnat ... am zis las-o balta ca de la astia nu vad bani decat 3-4 luni si apoi valea. Ei pot renunta la contractul cu tine fara nici o obligatie, din cate imi aduc aminte bine si tu ramai cu ochii`n soare.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
habar nu am cine sint astia si cu ce se ocupa, dar imi sare ceva in ochi: ai DAT bani ca sa inchei contract de colaborare? nu ti s-a parut deloc suspect? eu in punctul asta o luam la fuga.
mai mult, dupa 2 luni ai de luat 260 de euro? probabil 520 dupa 4 luni (ma dau in barci, nu stiu cum se calculeaza veniturile astea)?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ehhh...Marea firma de advertising . Pe multe forum-uri s-au purtat discutii referitoarea la firma sus numita , cum ca ar fi teapa cum ca n-ar fi .


"150 Euro pe luna
In cazul in care doriti sa va achizitionati o masina noua si sunteti de acord sa ne purtati reclama pe intreaga durata de leasing sau rate Autopres va plateste in fiecare luna 150 Euro in lei, calculat la cursul BNR din ziua platii, in schimbul reclamei. Achizitionarea masinii se face prin Autopres de la unul ditre dealerii cu care Autopres are contracte de colaborare. Putem sa incheiem contracte de colaborare si pe masini proprii, conditia de baza fiind ca masina sa nu fie mai veche de cinci ani. "

Asta vine ca o scurta prezentare .
Cat despre conditiile de colaborare si seriozitatea firmei il rog pe ovymme sa ne povesteasca.

Eu iti urez succes, duceti-va peste ei cu vorba buna pentru inceput, vedeti cum reactioneaza.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
No offence dar cine nu a vazut asta venind isi merita soarta. Rolling Eyes Cum naiba sa dai bani la o firma si sa speri apoi ca o sa ii primesti inapoi cand firma respectiva poate rezilia oricand contractul?
Si din titlu reiese ce anume este AutoPress: un caritas, la scara redusa cei drept, dar principiul e acelasi: cativa castiga, cativa mai multi pierd.
  • mely

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Si eu mi-am luat tapa, noroc ca nu m-am bazat doar pe banii lor cand am luat masina.
La firma lor e inchis de 1 saptamana si scrie ''revizie tehnica''; nici la telefoane nu raspund magarii.
  • sven

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
in primul rand trebuie sa fii foarte disperat sa lasi pe cineva sa isi bata joc de masina ta lipindu-i autocolante cu tot felul de reclame idioate , oricum firmele de genul asta sunt deja falimentare pentru ca nimeni care vrea sa isi faca reclama nu apeleaza la ei din cauza costurilor
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
sven a scris:in primul rand trebuie sa fii foarte disperat sa lasi pe cineva sa isi bata joc de masina ta lipindu-i autocolante cu tot felul de reclame idioate

nu e neaparat adevarat...
de exemplu eu as fi vrut sa fac treaba asta, sa iau o masina noua si sa o folosesc pt ceva in domeniul in care lucrez si sa imi mai produca niste bani... masina personala sa ramana doar pt weekend sau eu mai stiu ce...
nu stiam ca sunt neseriosi si ma bucur ca au postat colegii nostri despre smekereala lor...

p.s. acel contract de colabarare mi se parea ok cumva atata timp cat masina ta nu e noua, si vor sa fie si ei siguri ca iti onorezi contractul cu ei, sa fie siguri pe masina ta,,,dar se pare ca ei gandit la altceva cu acea asa zisa colaborare...
Skip ads

  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
http://www.protv.ro/stiri/s...-publicitate.html
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si cand ma gandesc ca aveam de gand sa-mi iau o masina prin autopress in septembrie...
noroc ca am citi contractul unui prieten din cluj, care parea f dubios pt ca ei puteau rezilia contractul cand vroiau, asa ca m-am gandit mai bine si mi-am luat un Opel de afara Smile
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
heheee a ajuns sa se scrie si in ziar despre acest topic discutat pe clubopel , chiar si ceva citate ale colegilor forumisti Very Happy http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=3863
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
da, Laughing si e si citatul meu pe acolo.
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Apropo, pe Dorobantilor i-a cautat cineva? Ca am vazut odata pe-acolo un afis pe care scria ca acolo isi va muta autopres activitatea. E dincolo de MOL, pe partea stanga (cum vii din centru), undeva vis-a-vis de banca aia sau ce-o fi.
  • ovymme

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Alba Iulia
  • Masina: GT 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am ramas uimit de fericire cand am vazut ca intradevar discutia purtata de noi a avut roade in randul presei si a autoritatilor eventual deci cum ziceam si mai inainte TEAPA S-A CONFIRMAT eccrocul si-a luat banii si a fugit in ungaria lasand in urma sa o ceata de naivi inselati cu nesimtire.

http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=3918



http://www.ziuadecj.ro/acti...1C02070B7?ID=3863
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
No offence, dar cine a semnat un asemenea contract.... Embarassed Embarassed

Romanii inca mai spera la lucruri moca Cool
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,005
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
No offence, dar despre subiectul asta s-a discutat inca din martie.
https://www.clubopel.com/vie...pres&start=20
Cred ca se pot uni.
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
sariti pe ei sa va dea banii , tocmai s-au intors la cluj Very Happy http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=4051
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu stiu pe cineva care este politist si a patit-o cu Autopres, desi de la inceput i-am zis ca suna a goanga toata povestea asta, nu m-a crezut, desi fiind politist te-ai astepta sa fie ceva mai diligent. Inca o data se confirma bancurile cu politisti. Smile No offense celor care sunt, insa o firma de apartament mie nu-mi inspira deloc incredere, chiar daca s-ar numi Microsoft.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR