Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:
Cine are,are Embarassed Ce consum are ?


Asta e o intrebare de baraj.... Embarassed Depinde cat de grea mi-e talpa Smile Prin oras, cam 12-13% in Arad, si cam 15-17 in Bucuresti (dar aici mai mult stai decat mergi). La drum lung nu ia asa de mult. Pe Arad-Bucuresti am media in jur de 8.5, la stil de condus normal (140 km/h pe autostrada, si restul drumului dupa cum pot). Recunosc ca nu conduc prea sportiv, dar nici cu max. 90 km/h in viteza a 5 a. Personal eu sunt foarte multumit de masina, de confortul si siguranta pe care mi-o ofera si nu imi pare absolut deloc rau ca am luat-o.
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Imi poti spune si mie pe PM sau aici(daca nu sunt indiscret) care a fost pretul de achizitie si pretul pentru taxa de inmatriculare(banuiesc ca e adusa din afara) ?
Scuze ca am postat de 2x.


Ultima modificare facuta de MIMul la Sam 06 Jun, 2009 8:44 pm
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Imi poti spune si mie pe PM sau aici(daca nu sunt indiscret) care a fost pretul de achizitie si pretul pentru taxa de inmatriculare(banuiesc ca e adusa din afara) ?
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:Imi poti spune si mie pe PM sau aici(daca nu sunt indiscret) care a fost pretul de achizitie si pretul pentru taxa de inmatriculare(banuiesc ca e adusa din afara) ?


Da, masina am luat-o din Germania, si am preferat sa o aduc de afara din mai multe motive, cel mai important fiind starea drumurilor la ei, comparativ cu ale noastre. Am cumparat-o cu 5700 de euro si taxa de inmatriculare a fost 75 de milioane (cu aceasta ocazie tin sa ii multumesc inca o data domnului Taxiceanu Mad ). Cu toate taxele am ajuns la pretul unui Logan de 1.6 chel (sau poate cu servo si aer conditionat daca aveam noroc). Si acum ma intreb cum de am refuzat o asa ocazie... Very Happy Very Happy
Skip ads

  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Oooomega mea B1/B2... B3 Smile

Inainte,cand am luat-o,in 2004:




...apoi m-am "apucat de treaba" ,am facut-o bucati,si gratie ajutorului lui EugenCta,care m-a ajutat la achizitionarea
pieselor,urmata de documentatii,TIS,AutoData,ToleranceData,am inceput trecerea la ..B2,cu upgrade-ul de rigoare,
piele cu incalzire,navigatie,cruise,clima,scaune/oglinzi memorii,monitor plafon,senzori parcare,xenon... etc... Smile ,
azi ma mandresc cu OOOMMMEEEGGGAAA mea B2.1 ... :








Nu e "cioaca" ,este aceeasi masina,am toate pozele cu etapele in transformare, a durat o luna,am lucrat singur la ea si ma mandresc cu asta,nu si-a bagat nici un mecanic gheara sa-mi faca el vre-o trebusoara asa cum le place lor sa spuna: "De ai sa ma pomenesti!"
Totul este functional,motorul este acelasi,x20se,bineanteles si el imbunatatit,consum oras 10% cu AC mixt,testat la 500 km oras,fix 51 litrii.

I love OMEGA !
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru rezultat.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,674
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Foarte frumoasa !

Sa ai parte de ea, e foarte ingrijita !
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ne-am intalnit in trafic, si chiar am admirat-o. Rar mai vezi Omega pe strazile din Romania.
Nu este o masina usor de intretinut...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR