Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu de preferat. ASA trebuie facut. si intrebat daca iti ofera discout Rolling Eyes
Skip ads

  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Cum sa intrebi daca iti ofera discount? Nu te supara pe mine, dar nu inteleg... Poate doar daca cumperi de zeci de milioane?... Ca nu pot crede ca acorda reducere pentru cateva milioane sau sute de mii, nu? Repet, asta e parerea mea. Mi s-ar parea prea frumos sa nu fie adevarat ce spun eu. Va rog contraziceti-ma!

Byeee!
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
robert a prins o chestie de asta...
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Am fost azi dimineata la Erebus si am lansat comanda pentru Astra Clasic diesel. Am discutat cu un domn Ifrim care mi-a facut cea mai buna oferta dintre toti dealer-ii. Pretul final al masinii era de de 13900 euro. Cumparand masina pe firma, mi-a oferit din start 600 euro discount promotional pentru fidelizare. Pe langa asta, mi-a mai oferit ca bonus alarma, vopsea metalizata, covorase textile si trusa de prim ajutor, triunghi reflectorizant si stingator. In total, aproape 1000 euro discunt-uri. Am fost si la ceilalti dealeri Opel dar nu am obtinut absolut nici o reducere. La di-bas am vorbit cu o doamna care s-a aratat foarte revoltata ca indraznesc sa cer asa ceva si mi-a reprosat ca masina s-a ieftinit suficient de mult si nu se da nicaieri nici o reducere. Cand i-am spus ca la Erebus primesc din start 600 euro reducere, mi-a replicat scurt "mergeti la ei si luati" si mi-a inchis.
Deci, din acest punct de vedere, dau o mare bila alba la Erebus.
In privinta service-urilor, am avut de-a face si cu Erebus si cu Di-bas si in ambele parti am avut probleme. Sper sa nu mai am nevoie prea curand de trecut pe la service decat pentru revizii.
Skip ads

  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
am luat o masina
OPEL ASTRA CLASIC II
1,8 CDTI MOTORINA
de la UNIONMOTORS
cu mina pe inima NO PROBLEM
sa vedem la service
eu sunt din tulcea si pot sa fac service-ul si la constanta
va tiu la curent
  • Kappy

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Hmm... cam deceptionat dupa ce am citit pe aici cu vopsitoria la gtt. Dar asta e tre sa duc masina la ei pt ca o fac pe rca.
Asta e, ma iau cu ei la tranta daca nu fac treaba cum imi place mie
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
si acum incep problemele
m-a sters unu spate dreapta
bara si foarte putin aripa
si culmea a doua seara mi-au furat capacele la roti
AM ASIGURARE = CASCO
da de alergat tot alergi
Evil or Very Mad
acu vreau sa ma programez la UNION MOTORS pentru retus vopsea si sa vedem cum se comporta si ce fac
va tiu la curent
  • Kappy

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Buuun..... Am dus masina la gtt pt reparatii tinichigerie vopsitorie. Am vrut sai las lu ala ceva inainte si nu vrut sub nici o forma.
Ce am avut de facut : indreptat haion+pasaj spate+de vopsit; si stopul de pe dreapta caruia i sau rupt suruburile de prindere (asta am obs eu); normal ca ala de la constatare nu a vrut sa le treaca pe motiv ca el nu le vede. Explic probl cu stopu la service si baiatu imi spune: desfacem si vedem cum sta treaba, daca sunt rupte le inlocuim. Asta se intampla luni cand am dus masina.
Azi (miercuri) ma suna sa ma duc sa iau trocariciu simi zice la tel ca mia schimbat amandoua triplele de pe spate......buunn...asta e bine. Ajung acolo termin cu hartoagele vine omu cu masina, vopsita bine, ingrijit, ma uit la ea mia placut. A iesit bine, mai ales ca acu am si triple noi Laughing . Iam dat si lu baiatu 400 de lei pe care abia am putut sai dau....deci.... Shocked .
Una peste alta mai am eu de facut niste mici retusuri si verificari dar in final a iesit bine. Macar nam dat eu banii din buzunar.

P.S. Am votat gtt pt ca nu am mai dus masina in alt service opel (de fapt tinichigerie-vopsitorie e singura treaba unde nu poti fara service) si mi sau parut de treaba ( la sectia unde am fost eu in rest nu pot sa ma pronunt ....dar mecanicii de acolo aveau un chef de munca ....cam cum au muncitorii aia care sapa cate o graoapa)

That's all folks! Bine ca am luato repede....
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Recomandare pentru UNION :
cine vopseste ceva acolo sa se asigure ca vor etansa geamurile si usile ca altfel o sa se trezeasca cu masina plina de praf(pulbere de vopsea) si raspunsul va fi ca este prea scump sa puna banda..speciala...

b90nos
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
buna seara
eu am vopsit aripa spate dr si un pic din bara la UNION MOTORS
a esit beton
nu se cunoaste abs. nimic
si la pret acceptabil aprox 6.000.000 lei
da nu lucreaza decit cu anumite soc de asig
am platit eu si am luat banii de la Asirom UN MINUS DECI
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

di-bas vs erebus vs gtt vs union motors
di-bas 52%
erebus 5%
gtt 23%
union motors 17%
17 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR