Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Le trimiti originalul prin posta la sectia de unde nenea' politistul care ti-a dat amenda...Dar hai sa te plictisesc cu o mica povestire : acum vreo juma' de an am luat si eu o amenda..Am fost si am platit-o la CEC (jumate - in cele 2 zile) la Udriste (doar acolo pot plati persoanele din provincie) si dupa ce am platit-o m-am dus la un politist care era pe la o poarta pe la politie si l-am intrebat ce trebuie sa fac mai departe (auzisem si eu ceva de genu' ca trebuie facuta dovada platii la circa de unde este politistul care ti-a dat amenda - numai ca eu luasem amenda pe autostrada).. Si el mi-a zis : Pai da-mi-o mie ca o pun eu la dosar ca tot la mine o sa ajunga.. M-am dus,mi-am facut copie la procesul verbal si la chitanta dupa care i-am inmanat originalele... Acum vreo luna imi vine scrisoare acasa de la nu-stiu-ce chestie de la primarie ca cica nu mi-am platit amenda si ca daca nu platesc in 15 zile se trece la executarea silita... Atunci am fost foarte bucuros de inspiratia de care am avut parte in momentul in care mi-am facut copii la documente inainte sa le inman politistului "binevoitor" care probabil le-a folosit pe post de hartie igienica intr-un moment culminant... Morala este : pastrati macar cate o copie de la documente de genu' asta pentru ca in cazul de fata eu as fi platit iar amenda care era de 150 lei (toata adica)... Aveti mare grija cu institutiile astea celebre ale statului...mai ales cu politia...
Sper ca nu v-am plictisit prea tare... Very Happy
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pe mine nu m-ai plictisit de loc Smile . M-am obisnuit si eu sa pastrez chitante si facturi si copii dupa acestea indiferent de la ce ar fi si recomand acest lucru avand in vedere faptul ca suntem locuitori ai acestei tari .
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Stai ca mi-am adus aminte...nu trebuie sa trimiti procesul verbal...doar chitanta pe care ti-o dau alea de la CEC... Wink Procesul il am in original acasa...si inca vreo 4 copii facute dupa copia initiala a chitantei....Very Happy U never know... Cine stie ce le mai da prin cap... Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR