Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
@florinike: Nu cred ca 4est nu vrea sa imparta cu tine ce are. Toata chestia care a cerut-o (daca va uitati la documentatii) a fost un pm catre el. Poate nu vrea sa publice adresa exacta tocmai in ideea de a nu-i accesa prea multa lume odata serverul. Si in plus pe acest forum mai sunt si vizitatori. Cum ar fi sa acceseze vreo 100 oameni serverul? Si in plus sa nici nu fie membrii? Totusi daca ne gindim, acest forum e public si toate informatiile de aici pot fi vazute de mult mai multa lume decit membrii. Smile
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Da shtiu asta solver si sincer sa iti spun am intrat in vorba cu el pe messenger.....si acolo s-a petrecut toata chestia ....oricum acuma nu mai are rost....
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
forumul e public, si la urma urmei cineva ma poate intreba cum si in ce fel as putea eu pune publice informatiile respective. Nu mai vorbim de copyright.....

Tin sa va spun ca la fiecare ~2-3 saptamani trebuie sa intru in inbox-ul respectiv outbox-ul de pe forum si sa sterg mesajele cu "te rog vreau TIS/EPC" respectiv "reply la mesaj" ca altfel s-ar umple. Si asta la amabilitatea administratorului care mi-a dat inbox/outbox cu spatiu marit tocmai pt asta.

Asta ca sa va faceti o idee despre cati forumisti au fost facuti fericiti

M-am enervat la culme cand am vazut zeci de sesiuni de httpd care erau forjate ce cele 2 IPuri. Nici nu ma intereseaza cine sunt cei 2, asta e - stiau/nu stiau ce fac/vor sa faca, cert e ca abuzau de server

Pentru cei care sustin partea softurilor gen getright care fac segmentarea downloadurilor: serverul meu e unul PRIVAT, pe care nu se cade sa-l stresezi cu zeci de sesiuni simultane, poate are si el ceva mai bun de facut decat sa trimita TIS-ul in zeci de sesiuni.

Folosesti segmentarea downloadurilor cand tragi de pe servere publice, unde nu stii / nu-ti pasa de aglomeratia cauzata pe server. Daca unii au aceiasi atitudine si fata de servere PRIVATE...........fiecare face cum vrea, asa ca si eu pot foarte bine sa filtrez forever IPul respectiv.

Asa de cultura generala, se cheama ca nu esti "civilizat" daca tragi cu mai mult de 1-2 conexiuni de pe un server privat


Oricum si corvin a zis bine ftp server civilizat, poate fi configurat asa ca asta am si facut, am introdus niste restrictii foarte dure, de care s-ar putea sa sufere si alti utlizatori nevinovati (pana ce voi regla mai fin regulile) Insa si solver zicea bine ca poate chiar nu are timp sa stea la setari toata ziua pe server

corvin pentru informatii suplimentare ai email/mesagerie privata

florinike nu stiu ce probleme am avut /n-am avut pe messenger, chiar nu-mi amintesc, insa daca iei legatura cu mine probabil o sa pot sa te ajut la fel ca pe ceilalti xxx utilizatori pe care i-am ajutat pe forum

iar pentru cei care vor CDuri/DVDuri fizice, va astept la o bere la Brasov sa stam si sa ne admiram masinile Very Happy
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
problem ( daca a fost vreuna, desi eu nu stiu) solved - pe messenger

Corvin
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
4est
imi cer scuze pt ca in necunostinta de cauza si eu ti-am produs probabil neplaceri atunci cind am downloadat softurile (ceva mai demultisor); am facut-o cu "download accelerator" Crying or Very sad
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
probabil ai fost si tu mai demult dar n-am vazut. Ce am vazut eu era zilele trecute.

Oricum....invata din ce am scris eu mai sus si sper ca pe viitor sa nu mai practici pe servere private "rape" - ca asa se numeste trasul cu acceleratoare

scuzele acceptate, astept berea Wink
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Am stat nitel pe ganduri inainte de a incepe acest mesaj...

Am downloadat mai demult de la 4EST (ortodox, doar o sesiune Smile ) aproape tot ce avea sharuit - TIS, EPC, alte alea si le-am scris pe DVD.

Daca dintre cei care veniti la intalnirea de gratar aveti nevoie de o copie acestui DVD, va rog sa ma anuntati. Sper ca 4EST este de acord, astfel scapa de niscaiva banda ocupata...

va rog, nu-mi cereti cd-uri ca nu stau bine cu timpul. si nici dvd-ul daca nu sunteti siguri ca veniti...

va voi cere 2 lei noi pentru disc Smile
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nou IP banned:

213.157.183.114

oricine ai fi, ai acum sansa sa te scot daca explici ce ai facut
  • razvan

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mai simplu s-ar rezolva problema daca ai seta serverul de ftp sa nu accepte mai mult de o singura conexiune de date de la un singur IP; asa nu ar mai putea face nimeni download fragmentat (adica sa traga acelasi fisier prin mai multe conexiuni).
accelerarea la download e o abureala daca serverul nu suporta vreun mecanism in acest sens Laughing
  • faststorm

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2001 Motor Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Ceau,
Cum sa iau si eu softurile sau manualele ?
  • denilson2160

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cine are programul TC DOC 2005 ? Are toate reperele pentru piesele care le cumparam de la magazine specializate in vanzari de piese auto , inclusiv scheme si poze ale pieselor. Am inteles ca ar avea 8 CD unde gasim baza de date pentru toate masinile. Pentru opel cate cd trebuie ?
Il are cineva ? E mai bun ca EPC ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR