Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salve

Va informez ca toti cei care folosesc download acceleratoare gen getright pe serverul meu vor fi filtrati FOREVER. Adica pe romaneste, nu vor mai putea avea acces de nici un fel

Deocamdata sunt filtrate 2 IPuri
213.157.183.114
82.79.28.47

Incearca si omul sa faca un lucru bun pt opelisti si se trezeste cu ocupare 500% a procesorului.....

PS: cei care nu stiti despre ce vorbesc va rog sa ignorati mesajul
Skip ads

  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
si care e serverul tau si ce se poate gasi pe el ???
Nu de alta dar si eu am DAP si il folosesc ocazional ( asta daca serverul respectin nu suporta resume) . Orice download manager ( ca nu-s acceleratoare de fapt) poate fi configurat sa traga de pe un anume numar de conexiuni, la fel cum orice ftp server civilizat, poate fi configurat sa "lase" sa fie accesat de un nr limitat de conexiuni al aceluiasi IP.
Deci care e adresa si ce se poate gasi ? Razz
Corvin
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Corvin: PS: cei care nu stiti despre ce vorbesc va rog sa ignorati mesajul

Acum daca isi pune cineva 2-3 conexiuni nu zice nimeni nimic, dar sa vezi cum arata log-ul de la server !!
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
OK< got it, dar e asa secreta locatia si continutul ....?
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
da
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
ok, sa fii sanatos !
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mai bine inchizi serverul ala sa se odihneasca daca nu poti sa-l tii.

sau incearca un tunning, un eleron ceva, chip tunning ( adica overclocking ), filtru sport...
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ce sens au glumele astea? cei mai multi de aici stiu foarte bine de acest server si suntem recunoscatori pentru amabilitatea lui 4EST.

hint! cititi putin posturile despre documentatii.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
no comment


Ultima modificare facuta de florinike la Vin 15 Apr, 2005 5:48 pm
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
aaa....tu vroiai direct un link!, aha, e chiar asa nu stau lucrurile

4EST a scris:Eu am TIS2003!!!! In engleza!!! (ca mult sunt in germana). are documentatie pt tot ce a scos opel pana prin august 2003

Mai am EPC ala vechi (1cd), caut EPC mai nou (>2000)

Mai am manualul de service in limba romana pt Vectra A

Cei care mai spuneti ca mai aveti si altele (10 cduri????), ziceti si voi ce contin, ca eu nu-mi imaginez ce altceva mai ati putea avea, in afara eventual de contraversatul manual Haynes.

Pt oricine vrea astea de mai sus, tzeava calumea sa aveti si vi le trimit. Sau cu CDuri in BV Smile


4EST a scris:Documentatia o am pe un server, cine vrea, mesaj privat catre mine.

sursa: https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=18
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
de pe serverul lui 4est am copiat si eu tis , epc ,si alte chestii interesante:) , e drept ca am incercat in utlima vreme sa mai intru dar nu reuseam , de vreo 2 saptamani am reusit iara , deci serveru exista numa ca ...
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am copiat de pe serverul lui 4est. Daca unii dintre noi nu beneficiaza de anumite servicii nu stiu pe ce baza le critica?!?! Exclamation
Unii au prea mare elan (in anumite afirmatii) si am observat ca in special "bobocii" de pe forum.
Omu' s-a adresat celor care stiu despre ce e vorba dar trebuie sa se bage si unii in seama si sa-l mai si critice. Evil or Very Mad
Skip ads

  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca sunt informatiile lui 4EST si face ce vrea cu ele...
Pb ca stie el mai bine decat noi ce l-a deranjat...si conversatia de mai devreme cu Corvin a denaturat nu ca vreunul din ei ar fi de rea credinta dar momentul a fost prost ales.....
4 EST chiar era deranjat de cei care-i ocupau resursele aiurea...
In locul lui as fi procedat la fel...si mai mult daca asta o faceau cei de pe forum....care primesc o mana..si....
Ai cumva idee cine a aflat in ultima vreme de adresa ta?Poate descoperim hotomanii...
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
daca vreti intimitate n-aveti decat sa mai faceti un forum. asa, ca sa nu mai fie nevoie de "cei care nu stiti despre ce vorbesc".

cat despre "documentatie", daca omul vrea sa o publice membrilor forumului bine, daca nu... problema lui. am si eu manualul de vectra a/calibra in limba romana si daca vrea cineva n-are decat sa-l ceara, i-l dau cu cea mai mare placere.
dpdv tehnic, probabil ca are toata lumea pe-aici tzava superbuna de reuseste sa streseze procesorul in asa hal. daca vreti sa ma contraziceti, va astept.

iar asta cu bobocii las-o pe la toamna sa se mai coaca. daca nu cumva te simti veteran Question


oricum, nu vrea sa intru in polemica cu nici un membru al forumului, mi-am spus si eu o opinie si promit sa nu mai postez in threadul asta decat daca mi se cere explicit lucrul asta. chiar daca e vineri si am dispozitie de discutii nu vreau sa postez aiurea ca dupa aia pierd statutul de boboc.
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
hai sa terminam cu chestiile astea, nu are nici un rost si nici un rezultat.
Timind sema ca toti cei de pe forum au carnet de sofer, asta insemna ca sunt majori si stiu ce fac.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
bai nene, omu daca vrea le da, daca nu, nu!
el are tot dreptul sa isi impuna conditiile.
asa ca, cine e dispus sa le inghita, are acces, cine nu, nu!
nici eu nu prea am 'halit' postul initial, dar asta e !!! trebuie sa mai poata si omu sa bage un solitaire in timp ce voi trageti ca inecatii !!!
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
subsciu DTi, la fel cum subscriu si la ce a scris io si sbirlut. Admir si spiritul camaredesc al lui solver si mai ales felul in care el considera ca trebuie imparti forumul : boboci si veterani.
Probabil ca in cele 7 luni de cand e membru, i-au picat fulgii de boboc. Lasa ca ne pica si noua, tu sa fii sanatos !
Corvin

PS eu nu am incercat decat sa aduc niste argumente tehnice vis a vis de downlad managere, ftp uri, linii internet etc, insa acum ... citeste cine vrea, intelege cine poate !
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
florinike a scris:no comment


_________________
Astra F , '93, C14Nz ,60 Cp

Ultima modificare efectuatã de cãtre florinike la Vin 04 15, 2005 3:47 pm, modificat de 1 datã în total



de ce ai sters/modificat florine postul tau? ce discutie mai e asta cand nu suntem in stare sa ne sustinem puntu' de vedere pana la capat.
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
@Corvin: Eu nu am impartit forumul in nici un fel si nici macar nu am sustinut ca NU as fi boboc. Eu vorbesc de obicei la modul general nu includ/exclud pe nimeni (nici macar pe mine) tocmai in ideea sa nu se simta careva jignit. Nu am dat exemple cine e sau nu "boboc". In plus boboc am scris in ghilimele tot pentru a mai atenua semnificatia cuvintului.
In alta ordine de idei sunt totusi unii mai vechi pe aici care si-au gasit destul timp sa ajute pe multi si pot fi considerati "veterani" si eu zic ca merita putin respect. Asta nu inseamna ca "bobocii" nu merita dar trebuie sa existe un sistem de valori si aici si mi se pare corect daca 4est m-a ajutat sa-i sar in ajutor.
Nu cred ca daca un forumist de 2 zile s-ar lega de tine si ceilalti colegi de forum ar sta pasivi la "cearta" voastra tie nu ti-ar pasa. Totusi ai petrecut ceva timp pe aici ai ajutat cit ai putut si brusc lumea iti intoarce spatele cind vine unu' cu cashu la gura (pe acest forum) si se leaga de tine (din nou, nu fac referire la nimeni e un exemplu doar).
In plus 4est a fost foarte clar: cine nu stie despre ce e vorba sa ignore mesajul.
Si in final nu toata lumea e experta in calculatoare (nu ca 4 est n-ar fi) sau are bani de servere super tari sau poate chiar nu are timp sa stea la setari toata ziua pe server. Asta inseamna ca nu se ridica la asteptarile noastre si-l dam afara? Question
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@thanatos-no comment inseamna no comment.....adica nu am nimic de zis....consider ca m-am bagat aiurea in discutie si fiecare are dreptu sa faca ce vrea....

Daca 4est nu a avut bunavointa sa imparta si cu mine ceea ce avea de impartit e decizia lui....deci consider ca mai bine sa nu mai zic nimic in privinta asta...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR