Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • razvan ovidiu

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut!..cand am luat vectra in iunie,cel d la care am luat'o a zis k ia schimbat ambele faruri pt k se exfoliase si omu sigur nu le'a reglat.masina are faruri electrice,dar,cand le dau p pozitia maxima in sus bate in asfalt si nu vezi nimica noaptea(am dat si peste un caine din cauza asta Sad ).m'am uitat p'acolo unde sunt prinse cum ar putea fi ridicate da nu mi'am dat seama.mai degraba as crede k se ridica becu...stie careva cum as putea sa rezolv problema?merci..
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pentru reglaj, farurile au cate 2 suruburi fiecare. Unul misca stanga-dreapta iar celalat sus-jos. Tragi masina cu fata la un zid, pozitionezi comutatorul de reglaj electric pe pozitia cea mai inalta si din suruburi incerci sa le aduci sa bata aproximativ drept. Dupa asta, noaptea, pe drum, le ajustezi sa bata grupat pe banda ta de mers.
Dar cel mai bine mergi la un service si ti le regleaza electricianul asa cum trebuie.
  • razvan ovidiu

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am inteles,da unde sunt pozitionate suruburile alea?
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Cum ridici capota te uiti deasupra farului. Un surub este la vedere, in general este alb, al doilea surub este putin mascat.

Daca nu te descurci pune o poza cu farul ca sa pot sa-ti arat exact.
Skip ads

  • prodan cezar

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2008

  • Mesaj Privat
razvan ovidiu a scris:salut!..cand am luat vectra in iunie,cel d la care am luat'o a zis k ia schimbat ambele faruri pt k se exfoliase si omu sigur nu le'a reglat.masina are faruri electrice,dar,cand le dau p pozitia maxima in sus bate in asfalt si nu vezi nimica noaptea(am dat si peste un caine din cauza asta Sad ).m'am uitat p'acolo unde sunt prinse cum ar putea fi ridicate da nu mi'am dat seama.mai degraba as crede k se ridica becu...stie careva cum as putea sa rezolv problema?merci..

Ai grija pt ca mie mi le-a reglat electronic pana cand mi-a rupt reglajele di interiorul farurilor
  • johnny25med

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C18NZ 1.8 i 90CP 66Kw
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu, mi-au rupt reglajul de stg-dr la unul si la unul nu mai merge electric, mai bine faci singur cum am facut si eu( nemernicii) Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR