Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
In general Opel nu a avut reputatia de fiabilitate scazuta, Astra fiind multe si impresia ca sunt "proaste", dar si la Vectra sunt destule probleme.
Nu poti sa ai si masina ieftina ca Opel si fiabila ca Mercedes, undeva la mijloc este VW.

PS: Eu nu spal motorul.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
a vazut cineva o masina pregatita pentru vinzare care sa nu aiba motorul LUNA

DA...EU.....masina cand am luat o avea motorul jegos rau....nici macar uleiul de la directie nu era spalat.....si acuma e tot la fel Razz
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
subsriu, sa vedeti ce oglinzi cu nituri are tipu' Smile
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
ma dau si io cu parerea!!? Conider ca sunt mult mai multi care au astra si din dorinta poate de a sti multe, nu neaparat ca unt stricate, se intereseaza de una alta. Putini de aici de pe forum sunt cei care s-ar putea apuca sa isi repare masina singuri. Ma gindesc ca la multi e doar o curiozitate si ar mai fi idea ca "sa-l urmaresc pe mecanic sa vad de stie" adica eu stie ca e stricat un lucru sa vad eu ce zice mecanicul...
Alta varianta ar fi ca multe lucruri care se strica pe astra coincid si pe vectra!! Sunt un pic mai fiabile probabil vectrele dar nu cred ca chiar putem vorbii de asa o mare diferenta incit sa onsideram ca o astra e mai slaba ca o vectra doar pt ca sunt multi cei care pun intrebari!
BAFTA
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mirciulica a scris:Conider ca sunt mult mai multi care au astra si din dorinta poate de a sti multe, nu neaparat ca unt stricate, se intereseaza de una alta.



unde sunt aia multi mai multi care au astra?...precum vezi, sunt mai multi cei care au altceva decat astra.
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Este obligatoriu ca daca esti inscris pe forum sa si participi la discutii. Unii dintre noi nu se pricep, altii probabil nu au probleme, iar altii il folosesc doar pentru informatii. Sunt oare cu suparare aceste lucruri. Ii dau dreptate lui maddan.
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Este obligatoriu ca daca esti inscris pe forum sa si participi la discutii. Unii dintre noi nu se pricep, altii probabil nu au probleme, iar altii il folosesc doar pentru informatii. Sunt oare cu suparare aceste lucruri. Ii dau dreptate lui maddan.
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
ai vazut thanatos?? Ioan Paul e un unul dintre....
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ce sa vad prietene? nu inteleg... dintre aia mult mai multi, sau cum?


...vad doar ca ioan paul are astra, dar isi pune in avatar o vectra, il inteleg Laughing Laughing Laughing
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing toti am fost incepatori nu! Raman insa la aceeasi parere: astra e o masina buna. Aici depinde si de norocul pe care-l ai! Poti sa dai peste o vectra care se rupe de rugina dupa vreo 3 luni dupa ce ai luat-o. Am mai zis nu te poti c*** in gusturile oamenilor. Uite de ex. cind am cumparat eu masina aveam posibilitatea sa aleg intre astra mea si o vectra cu 100 E mai putin. Si iaca ce-am ales! sunt multumit cu ea!
PASTE FERICIT!! Laughing
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Raman insa la aceeasi parere: astra e o masina buna. Aici depinde si de norocul pe care-l ai! Poti sa dai peste o vectra care se rupe de rugina dupa vreo 3 luni dupa ce ai luat-o. Am mai zis nu te poti c*** in gusturile oamenilor. Uite de ex. cind am cumparat eu masina aveam posibilitatea sa aleg intre astra mea si o vectra cu 100 E mai putin. Si iaca ce-am ales! sunt multumit cu ea!
PASTE FERICIT!! Laughing



nu am nimic impotriva astrei, chiar imi place. e o masina buna. in acelasi timp doresc sa fim obiectivi si sa identificam problemele in loc sa ne ascundem de ele invocand numarul "mult mai mare" prezent aici pe forum.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu "mult mai mare" ci "mult mai calarite de nemti" Laughing
Skip ads

  • dragos_itd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alexandria
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
stati linistiti baieti, ca opel astra e ok. asa cum a spus virgil, e normal ca fiind multi care au, sa fie pe forum multe probleme pe care posesorii le ridica
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
hai sa nu ne mai contrazicem si sa ne bucuram fiecare de masina care o are. Daca ne putem ajuta intre noi atunci chiar ca am reusit sa facem ceva! Pt mine forumul e un loc unde pot afla multe fie despre astra fie despre orice fel de masina din gama OPEL. Nu cred ca asta e cel mai imortant la o adica - cati au vectra si cati au astra -! Ideea e sa ne putem ajuta nu sa ne "intepam" cu tot felul de chestii!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR