Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • catalin-g3

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema o am si eu - nu baga caldura. Banuiesc care ar fi cauza - in toamna am avut radiatorul spart si am bagat praf pt oprirea scurgerilor. Atunci problema nu s-a rezolvat si a trebuit sa schimb radiatorul, in schimb mi s-a infundat caloriferul si acum baga doar aer caldut. Aveti cumva idee cum as putea sa il desfund?

Multumesc,
Catalin
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am uitat sa postez aici (iertare plzzz). Acum 1 luna am rezolvat problema caldurii. Mi-am cumparat un dvd auto si cand am fost sa il montez pe masina, intr-adevar clema aceea era sarita. Incepusem sa ma obisnuiesc cu frigul Laughing motiv pentru care acum la treapta 2-a simt ca bronzez din cauza caldurii.

Multumesc Mihai pentru sfaturi!
  • yo_alex_91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1998 bertone cabrio
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
salutare. am si eu un bertone cabrio si inghet de numai pot iarna. noroc ca ma mai scoate incalzirea in scaune
problema e in felul urmator; baga caldura foarte putin numai pe laterale, nu imi culiseaza calumea butonul care schimba dirijarea aerului , iar la picioare nu baga decat aer rece. Temperatura motorului e normala, toate sufele din otel sunt puse corect, furtunase etc
  • razvanel83

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut, si eu ceva probleme
la astra f , la consola de la mijloc baga aer rece sau am eu probleme, precizez ca am desfacut consola in toamna si sa nu fi facut vreo nazbatie pe acolo, si am mai bagat lichit de astupat porii la radiatorul de caldura, care sa fie cauza aerului rece de la jumate?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR