Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
STOP ACCIDENTELOR !
NU VITEZA, NU NEATENTIE, NU OBOSEALA, NU ALCOOL !
CONDUCETI CU GRIJA !

UITATI AICI REZULTATELE LOR :

http://www.4lol.ru/cars/

LE : acum am vazut ca a fost deja postat linkul mai sus. cer mii de scuze. mesajul ramane acelasi.


Ultima modificare facuta de robytza la Mie 10 Oct, 2007 11:08 pm
Skip ads

  • BV02RAE

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da vad ca e deja campanie serioasa ... f bine
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
traumatizant, in seara asta nu am putut sa mananc
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ideea ar fi sa puteti manca dar nu la volan Wink

asa cum a zis colegul nostru:

dodo_13 a scris:atentie la oboseala, atentie la alcool, atentie la pietoni, atentie la prostia altuia, atentie la starea carosabilului, atentie la telefon, atentie la traversat strada, atentie la carute nesemnalizate, atentie la depasiri din sens invers, atentie la depasirea personala, atentie la graba, atentie la viraje, atentie la tronsoane cu vizibilitate redusa.


pentru ca urmarile pot fi grave, nu numai pentru vinovat ci si pentru ceilalti participanti ai unui accident



edit: totusi cred ca sunt prea socante pozele de la vecinii rusi............., Shocked eu unul nu m-am putut uita pana la capat
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ieri am fost la arad si am vazut un opel astra g rupt in doua, plafonul fiind la nivelul bordului, si pe parbriz sange gros. A derapat si s-a rasturnat int-o vale. Deci orice masina este, viteza impreuna cu factorii enumerati de dodo UCIDE!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu fiind moderator pe sectiunea Corsa ma lovesc de copii astia teribili. Merg buburuzele lor cu 160-190 !
Sau mai rau :
am venit azi de la mare pe autostrada soarelui pe o ploaie torentiala si iam dat 155 km /ora mai mult nu a vrut opel corsa c 1.0 2003 85 000km

colega care era in fata(posesoare a unei corsa 1.3cdti de 75cp )a redus si ea pana pe la 160km/h......................si surpriza.........................pneul stanga fata a explodat pur si simplu, efectiv amprenta pe sol s-a spulberat, a spart protectia din plastic de sub aripa. Cand a oprit masina, pe janta, nu mai erau decat franjuri, efectiv mergea cu janta pe asfalt. Vreau sa spun ca desi viteza era foarte mare, masina a stat perfect, s-a oprit in deplina siguranta. Ca sa va faceti o idee, eu eram la vreo 150m in spatele colegei care a patit-o si o bucata mica de cauciuc mi-a cazut pe parbriz fara sa atinga solul.

Sau cum se arde o masina noua :
aproape 180 , si nu pe autostrada

Eu am o Corsa noua (7000 km) 1300, 70 cai...singura, cu AC am ajuns la 165km/H...cam subtire....

175km/h corsa D 1,3 cdti 75cp pe A2, mai mergea unpic dar s-a bagat unu...

Corsa mea de 1.0 are 28000 km in dintre care f multi din ei sunt facuti sub presiune,in sensul de schimbat pe la 4000-5000,6000 si cateodata(dar f f rar) + mers de mult ori rpd cu ea si nu da niciun semn de oboseala,asa ca masinile astea chiar tin frate....


Mai am dar ... Degeaba vor sa ii linisteasca unul, altul, o cauta cu luminarea !
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Oricat de socante ar fi imaginile, uneori e nevoie sa vedem si asa ceva. Chiar daca nu mult, dar o perioada, cine se uita le ele, se va gandi de doua ori inainte sa infiga pedala in podea.
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Facem pariu ca nu? Eu unul ma consider un om echilibrat, fara excese. Am vazut acele filmulete (intre noi fie vorba nu m-au impresionat foarte mult). Mai mult m-a impresionat spotul acela pentru centura de siguranta, cu masina infipta in pom si singurul care nu a murit a fost cel care avea centura pentru ca nu a putut sa iasa sufletul (ideea in sine este geniala si excelent realizat).
Revenind la subiect. Oricate filme ai viziona, oricate accidente ai vedea, in momentul in care esti in masina numai la asa ceva nu te gandesti. Pentru multi dintre noi masina este aproape o extensie a corpului. Nu am auzit pe nimeni care sa spuna "nu alerg repede pentru ca risc sa ma lovesc".

Concluzia: partea proasta este ca sunt inca foarte multi cei care mergem pe principiul "ce ti-e scris in frunte ti-e pus" si "daca e sa se intample, se intampla".
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Da pozele le-ai vazut? Wink
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
O cauta cu lumanarea dar mai rau este ca dau peste altii care nu au nici o vina Sad si respecta regulole de baza ale circulatiei si se gandesc si la cei de acasa dar din cauza la "copilasii " astia care vor 180km/h pe o "ulita" putin asfaltata...riscam noi toti Sad
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
M-am uitat si la clipuri, dar si la poze. La poze numai pana la un punct, cand mi-a ajuns stomacul in gat. Am citit si topicul tinerilor care au murit in accidentul acela. Odihneasca-se in pace! Se pot trage multe invataminte din toate acestea.

Vreau sa-l felicit pe Dan pentru idee, bravura de a "da ceata" altor soferi si apoi a scrie pe forum nu merita vieti.

Nu cred ca un om cu cap care vede acele imagini poate sa nu se gandeasca de doua ori inainte de a calca pedala mai mult decat este necesar. Viteza ucide!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Si nu numai viteza cat si terebilismul care din pacate ne caracterizeaza rasa de romani!

Cred ca mai mult de jumatate din aceste orori se pot combate prin obligarea incompetentilor de instructori auto sa invete si sa predea mai departe conduita preventiva.
Si de ce nu naste monstri pe sosea lipsa de cultura generala si civilizatie.
Skip ads

  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
socante imagini; am vazut in realitate un accident similar cu cele din poze prin 1999 in care au fost implicati 4 tineri cu varste intre 17 si 23 de ani care iesisera la 150 km/h intr-o depasire a unei coloane de 7 masini si au intrat intr-un camion de mare tonaj, plin cu busteni; de fapt masina era toata sub camion. Pe doi dintre ei i-am cunoscut, le-am fost profesor; dar atunci imediat dupa accident nu i-am recunoscut de desfigurati ce erau; am aflat mai tarziu. E trist! Trec frecvent prin zona unde a avut loc accidentul; acum acolo e o cruce din metal cu flori aproape mereu proaspete, dovada ca familiille sufera enorm si acum dupa 8 ani.
Ma gandesc de multe ori cand vad pe cate unul ca intra intr-o depasire din coloana, la tragedia de atunci.
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Salutare.

Am dat peste un site care m-a lasat mut de uimire. http://www.4lol.ru/cars/ Shocked Shocked

Este vorba de un site care contine imagini necenzurate de la accidente de circulatie.

Atentie : pozele sunt ingrozitoare , iar cei ce vor fi curiosi sa renunte la mincare pe durata vizionarii.

Postez asta cu cel mai pur scop educativ si nu doresc sa sochez sau sa ies in evidenta.

Inca o data, ATENTIE !
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
A mai fost postat odata.
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu l-am vazut, desi am cautat .
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai era un subiect ...ceva cu "anti viteza, pro..." nu mai stiu cum
  • chris scooter

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
m-am uitat pana am vazut matele alea langa schimbator si cred ca daca as fi continuat vomam pe tastatura. Crunt, d-le crunt. Eu nu stiu cum ajung astia de la descarcerare sa reziste la astfel de "privelisti"!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
e vorba de topicul asta
ar trebui continuata discutia acolo iar asta sa se inchida.
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ramai marcat cand vezi asemenea imagini... cu totii ar trebui sa ne gandim de doua ori inainte de a calca acceleratia, cand esti la volan ai in mana viata celor din masina ta si a celorlati participanti la trafic... o manevra gresita si o viata se spulbera intr-o secunda.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Doriti sa se reia seria filmuletelor cu Noi accidente?
Da 85%
Nu 7%
Nu ma intereseaza 3%
Vreau numai accidente unde sunt implicate masini Opel 3%
28 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR