Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • darius

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2007 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La comanda care am facut-o pt. Meriva dealerul mi-a spus (foarte tarziu-cu o saptamana inainte de a sosi masina) ca, datorita unui optional comandat nu s-a putut monta din fabrica si scut nespunandu-mi care.M-am interesat si optionalul care e ''vinovat'', sunt jentile de aliaj pe 16'' in loc de cele standard de 15''.Totusi am comandat scut de la dealer(pret, in loc de 30 EUdin fabrica-200EU).Intrebarea mea este:daca fabricantul nu a montat din fabrica ,motivul sa fie unul tehnic, nu se poate ,sau nu e bine, etc-atunci e bine sa-i las pe cei din service sa-l monteze?Influenteaza negativ siguranta sau functionarea masinii? Sad
Skip ads

  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Fabricantul nu l-a pus de la inceput pentru ca se coboara prea mult garda la sol in cazul combinatiei cerute de d-voastra.
In cazul montarii in service singurul incovenient este ca , scutul va fi mai jos decat ar fi normal si va lovi mult mai multe borduri sau bolovani decat cel montat de fabrica.
  • omu'rau

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu influenteaza in nici un fel decat material, cel care era pus de fabricant este unul si acelasi ca si cel pe care il poti monta la orice dealer.nu cred ca astia de la service-urile din romania ti-l monteaza invers ca sa poti lovii toate bordurile Smile
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
este vorba de garda la sol.Cand se monteaza in fabrica se ridica garda pt a compensa coborarea scutului [e mai jos decat restul masinii] iar cand se monteaza scutul in service....garda ramane aceeasi-deci scutul e mai jos si astfel intra in contact cu mai multe ..."obstacole" .
Skip ads

  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
este vorba de garda la sol.Cand se monteaza in fabrica se ridica garda pt a compensa coborarea scutului [e mai jos decat restul masinii] iar cand se monteaza scutul in service....garda ramane aceeasi-deci scutul e mai jos si astfel intra in contact cu mai multe ..."obstacole" . Pt DARIUS - eu am scut montat in service, pe Meriva, deci stiu ce vb.Cu toate aceste mici observatii scutul este imperios necesar in Romania si per total este o afacere buna pt tine ca ti l-ai montat. Felicitari pt achizitie !
  • omu'rau

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
scuza-ma daca te-am deranjat cu raspunsul meu,iar magica meriva pe care o ai o poti compara cu un porsche cat sa conteze ''garda la sol''de 3cm pe care o influenteaza scutul metalic.......
  • 160719799

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2010

  • Mesaj Privat
darius a scris:La comanda care am facut-o pt. Meriva dealerul mi-a spus (foarte tarziu-cu o saptamana inainte de a sosi masina) ca, datorita unui optional comandat nu s-a putut monta din fabrica si scut nespunandu-mi care.M-am interesat si optionalul care e ''vinovat'', sunt jentile de aliaj pe 16'' in loc de cele standard de 15''.Totusi am comandat scut de la dealer(pret, in loc de 30 EUdin fabrica-200EU).Intrebarea mea este:daca fabricantul nu a montat din fabrica ,motivul sa fie unul tehnic, nu se poate ,sau nu e bine, etc-atunci e bine sa-i las pe cei din service sa-l monteze?Influenteaza negativ siguranta sau functionarea masinii? Sad


pune-ti scutul!
e mai ieftain decat baia de luei
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
la max 100Euro gasesti aici : 0745.036.744 [ca idee e acelasi scut ca pe Corsa C, combo samd]
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca a putut sta 2 ani fara scut, sigur e disperat sa isi cumpere unul acum. Masina o mai avea-o?
  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut.

Stie cineva, daca Optiunea "XL4", de la Corsa E, "Protectie sasiu, compartiment motor" include doar scutul metalic, sau si ridicarea suspensiei cu 1.5 cm si intarirea ei?

Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR