Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • marcopolo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit pe net asa ceva http://www.roadrover.cn/E/p...43&mnid=19046 si m-ar interesa cum se poate monta in bord la o Astra G Caravan 2002 fara clima?In general produse 2DIN(parca asa se cheama)...
Skip ads

  • marcopolo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu stie nimeni cum se poate modifica consola centrala pentru a putea baga un DVD cit 2 radio-cd normale?
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
la astra g mi-e greu sa cred ca poti sa pui asa ceva. parerea mea e sa-l schimbi cu unul 1Din.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
ai facut ceva sau ai renuntat la idee?

teoretic se poate... decupezi consola centrala, pui partea cu butoanelede cilmatizare jos si lasi loc liber la mijloc (unde sunt acum butoanele) cu niste chit de fibra si revopsirea consolei centrale cred ca rezolvi problema...

Ar mai fi si varianta la renunti la aerisirea de pe consola centrala... ceva de genul asta
http://www.astra-freunde-be...umbau/Bild324.jpg

Ia in calcul si ideea lui Andrei - avand in vedere ca traiesti in Romania si ca acel 2 DIN mai mult ca sigur nu are fata detasabila, iti recomand sa gasesti ceva cu fete detasabile si 1DIN (vezi la mine in garaj cum am eu montat asa ceva)
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
La mine in spatele consolei, intre casetofon si suport se afla motorasul de la aerul conditionat.
Mie personal mi se pare destul de greu de mutat in jos si mult prea complicat pentru a face asa ceva. Nu stiu cata diferenta e intre sistemul de la climatronic (cum am eu) si cel de la aerul manual ... dar nu cred ca e prea mare.
Eu personal am obtat pentru un dvd 1din, iar atunci cand ecranul este ridicat opresc (din precautie) cele 2 guri de aerisire. Partea proasta e ca pe frig se simte nevoia lor ... Sad cel putin in primele minute ... si tocmai de asta nu as renunta la ele definitiv.
Deci varianta cel mai putin costisitoare (zic eu) e sa il vinzi pe cel de acu (daca l-ai cumprat deja) si sa cumperi unul 1Din, cu sau fara fata detasabila si OBLIGATORIU CASCO Very Happy
  • sanjuro

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si daca le orientezi in sus tot bate in ecran ?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
sanjuro a scris:Si daca le orientezi in sus tot bate in ecran ?


da
  • marcopolo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
N-am renuntat(inca) la idee,ma interesa daca se poate modifica consola centrala.Arata OK poza aia.Cit despre Casco,am deja...Acum mai ramine sa gasesc posibilitatea de a-mi aduce una bucata.Ma avantaja faptul ca e All-in-one,si nu trebuie sa mai am x aparate in masina+GPS.Unul si bun.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai vezi ca exista si dvd 1din all-in-one. casco nu e valabil pentru dotarile suplimentare, decat in cazul in care faci asigurare separat pt ele.
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
exista un tutorial pe un site din germania privind montarea acestui tip de dvd in bord prin eliminarea gurilor de aer si a butonului de avarii mutat in locul brichetei.ma scotociti baieti.............
http://www.astra-g-anleitungen.de/
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR