Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Codrux

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Hello dear all!
Si felicitari pentru solidaritate....e impresionant....

Intrebarea mea a simpla: Merita de cumparat un Opel Corsa model nou (3 usi, Enjoy sau Cosmo/ 1,4 90HP) ?
A depistat cineva defecte?
Are ceva neajunsuri din fabricatie?
And so on.....
Sunt total nepriceputa in ale auto-....deci detaliile tehnice amanuntite nu-mi sunt de folos....
Ideea e simpla: caut o masina ieftina, fiabila si care sa nu dea batai de cap ......
Merci anticipat,
Cu simpatie,
Codrux
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
are garantie 2 ani, e o marca de renume in fiabilitate ridicata, intretinerea e destul de ieftina, comparativ cu alte marci, pretul la o corsa e ok, ca si aspectul dealtfel, gama variata de dotari si motorizari, asa ca de ce nu!
cele noi nu reclama defecte grave, dar cel mai bine ar fi sa citesti sectiunea corsa, ca sa iti faci o parere

totusi as merge pe varianta de 1.2l, care consuma ceva mai putin, sau chiar 1.0l chiar daca este considerat submotorizat
in loc de 1.4 benzina as merge pe 1.3 cdti, de 70 cp
depinde de buget
  • Codrux

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc.....
Nu sunt familiarizata cu site-ul asta insa sper ca multumirile sa ajunga la cel care a avut amabilitatea sa ma incurajeze.....

Recomanzi chiar si varianta Easytronic (in detrimentul unei cutii de viteza normale...?)
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Codrux a scris:Multumesc.....
Recomanzi chiar si varianta Easytronic (in detrimentul unei cutii de viteza normale...?)


nu sunt in masura sa recomand, nu am corsa D

cutia automata mi se pare ok pentru femei si pentru americani, iar GM cere face si opel vine cu multa experienta in cutii automate, dar eu unul personal nu mi-as lua din principiu

am fost si am testat una pe care a cumparat-o cineva la mana a doua cu 23.000km diesel 1.3 cdti din 2007, si mie cel putin mi s-a parut foarte ok, ca masina, dar nu mi-a placut faptul ca era cu 2 usi
as vrea pentru nevasta(daca o sa imi permit) una pe benzina cu motor de 1.2l, am fost si m-am uitat la dealer, am condus-o, si as putea spune ca este superioara vw polo, mai ales ca masina noua costa relativ putin, cred ca in jurul la 12.000 euro cu ceva dotatari
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Codrux a scris:Sunt total nepriceputa in ale auto

Codrux a scris:Nu sunt familiarizata cu site-ul


DB77AAA a scris:cutia automata mi se pare ok pentru femei


Problem solved. Mr. Green E mai mult decat ok corsa indiferent de cutie sau motor (bine... daca e diesel e perfect Very Happy )
PS: Asteptam poze cu buburuza rosie. Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR