Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Alexandru Mihail

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Desi am mai postat o data la o discutie deja inceputa m-am gindit sa revin cu un post pe aceasta tema. Multi opelisti fiind obligati pentru a avea CD player sa faca sacrificii financiare mari(aici intra printre altele si disconfortul de a pierde facilitatile Cass-ului, afisaj si comenzi volan). Au aparut pe piata MP3 playere cu transmitator FM (100-200 lei). Melodiile sint emise pe o frecventa 88-108FM aleasa de proprietar. Radioul se acordeaza pe frecventa MP3 player-ului. Gata. Totul este wireless. Adio sirme intinse prin masina.
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
si calitatea care mai e ?daca vrei sa schimbi o melodie ce faci ?
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Calitatea receptiei la astfel de scule lasa de dorit. Cumpara, testeaza si spune-ne parerea ta.
+ Ai grija ca foarte putine MP3 playere cu modulator FM sunt stereo. Majoritatea sunt MONO.
  • marcopolo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu toate playerele suna urit sau MONO.Eu am unul(no name) si suna F.BINE si este si stereo.Se aude putin mai incet decit un post de radio dar suna f bine.Are butoane pt melodie inainte/inapoi si stie sa faca play si din director(face play in ordine alfabetica)....
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...1053&start=80

cititi in josul pagini...... Cool
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am ascultat la un asemenea modulator fm
si se aude f bine si are si telecomanda
se pierde f putin semnalul atunci cand se trece prin raza de acoperire a altui post radio
in rest se aude fff bine merita
  • Alexandru Mihail

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Toate comenzile se dau din MP3 player(exceptie volumul). E ca si cum ai avea telecomanda la radio-cass. Daca preferati muzica la volum maxim, atunci da merita investitia unor scule bune. Dar pentru cineva care prefera sa asculte muzica decent cred ca este o solutie. Mai ales ca nu mai este obligat sa schimbe cass-ul. De aici si o groaza de neajunsuri. Acest tip de Mp3 player are doar transmitator FM si nu radio FM. Se pot seta frecvente multe nu cred ca sint interferente(la un transmitator ce se conecteaza la priza bricheta se pot folosi 5-7 frecvente impuse). Va pot recomanda o firma germana bunicica (nu stiu daca am voie la reclama).
  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Oricum nu se compara cu un cd-player built-in , dar calitatea e acceptabila.Partea proasta e ca daca faci un drum lung (de ex Arad- Bucuresti) trebuie sa schimb de mai multe ori frecventa de emisie a transmitatorului pt ca exista sanse de suprapunere a frecventelor...in rest e OK investita
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mie nu-mi place cu modulator mi se pare (mie) ca suna mai bine cu "dispozitiv" caseta dinaia cu fir la care legi line out-ul de la mp3 player Very Happy
  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Dap,se aude mai bine...
  • Alexandru Mihail

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu va dau dreptate in ceea ce sustineti, dar mie personal nu-mi place sa intind prin masina n sirme (audio,gps,radar,etc). O solutie wireless pe masina este binevenita.
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Alexandru Mihail a scris:Eu va dau dreptate in ceea ce sustineti, dar mie personal nu-mi place sa intind prin masina n sirme (audio,gps,radar,etc). O solutie wireless pe masina este binevenita.


You are soooooo right!
Avem si PDA'ul si detectorul de radar,si caseta adaptor cu mp3'ul legat,ziceam ca e mai ceva ca iesirile de la o combina audio.
Am luat un Modulator FM cu stick SanDisk 1GB si e mai bine,si calitatea e destul de buna,imi place cand folosesc frecventa unui radio dintr-un anume oras,cand trec pe langa altii si asculta radio,ii bruiez Twisted Evil .
Skip ads

  • Jamaikanu

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am avut si eu un modulator FM si pot sa spun k am fost complet dezamagit. De multe ori apareau intercalatii cu alte posturi radio sau se auzea (discret) pe fundalul melodiei turatia motorului. Nu recomand aceste aparate Smile
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu sunt la al doilea. Primul nu abvea telecomanda si uita si melodia..si de cate ori opream motorul..sau daca sarea din bricheta de la vibratii, o lua de la inceput. L-am vandut si l-am luat pe al doilea..asta tine minte ultima melodie si frecventa pe care emite..si are telecomanda inclusiv cu volum pe ea. Pt ceea ce vrei sa asculti in masina eu zic ca se merita banii...nu are calitatea de la un cd in cd player in care bagi un cd original....dar se apropie mult de un cd player in care bagi un cd facut acasa cu melodii luate de pe net (si cre ca asta e situatia celor mai multi dintre noi).
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR