Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • eugenteam

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,am o vectra B din 2001,cu motor y22dtr si am probleme cu cutia,(are 100.000km)adica dupa ce o bag in marsarier,daca nu ii dau o palma sa iasa ferm din viteza ramane blocata si dupa zeci de incercari cu maneta iese,la fel imi face si din a 5-a in viteza inferioara,nu stiu de la ce poate fi(timoneria sau cutia ) si va mai rog daca stiti ce tip de cutie am sau unde gasesc codul cutiei.Multumesc anticipat
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eugenteam, nu uita ca exista si functia Cautare pe forum. Foloseste-o. S-a mai discutat acest subiect.
Ai cutie de viteze F35. Primul lucru (cel mai simplu) pe care ar trebui sa-l faci este sa reglezi mecanismul de schimbare a treptelor de viteza. In subiectul asta gasesti instructiunile https://www.clubopel.com/viewtop...p?p=110589#110589 . Daca nu te descurci singur, te pot ajuta sa o reglezi. Contacteaza-ma pe PM.
Daca aceasta operatiune nu rezolva problema, inseamna ca e o problema mai serioasa la cutie si va trebui sa mergi intr-un service sa vada care e problema.
  • GIX 06

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut, si eu am tot o vectra b2 model Y22DTR si mie mi se blocheaza cateodata cand trec intr-o viteza inferioara de obicei treapta I (atunci cand merg cu ea prin oras mult si folosesc ambreiajul des) si am observat ca daca mai calc odata ambreiajul si il las apoi pana la capat si dupa accea il apas iarasi imi intra in viteza.

Diversi oamenii au spus ca de vina ar fii discul de ambreiaj care s-a uzat, eu merg mai sport cu ea!Insa momentan nu ma deranjeaza prea tare asa ca nu mi-am batut capul cu ea.

Oricum bafta !
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR