Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
murzick a scris:vilmos76, Ursu/\82, aproape sigur aveti default browser altceva decit Internet Explorer. EPC pe de alta parte merge corect numai in IE. Faceti asa:
- Lansati EPC-ul din Start>Programs>GME EPC 3>EPC 3. Se deschid 2 ferestre sau tab-uri. A doua fereastra (tab) care se deschide este EPC-ul propriu-zis. Prima(ul) fereastra (tab) in schimb e doar un "launcher" si contine in bara de adrese un link de genul http://localhost:1272/Epc3/launcher.html
- Copiati acel link din browser (NU copiati link-ul pus de mine, pentru ca la voi ar putea fi diferit portul), deschideti un IE si faceti paste la link in IE, ca sa-l lansati cu IE.
- Ca sa va usurati viata, puteti adauga acest link la Favorites si sa lansati EPC-ul din Favorites.
- Bucurati-va de poze. Smile


Sarumana' Smile merge !
Skip ads

  • vilmos76

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
mie nu-mi merge. am Mic Int Explorer si-mi deschide epc, dar il face aiurea. nu se intelege nimic. Help
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am downloadat si eu EPC 3.01 2006, am urmat pasii dati de murzick mai putin cel cu crearea driveului IDE pt ca nu stiu cum sa-l fac, i-am dat doar add virtual drive si l-a facut singur, am bagat imaginea si cand am dat pe setup mi-a zis sa introduc discul corect ... ce pot sa-i fac sa-l fac sa mearga? pls help me Crying or Very sad
merci
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
murzick a scris:Versiunile mai vechi de EPC (cel pe 2 CD-uri) sint protejate cu o versiune destul de veche de SafeDisc, protectie ce poate fi ocolita cu programul SafeDisc 4 Hider (sd4hide.exe). DVD-ul cu versiunea din 2008 a EPC-ului este protejat cu ultima versiune de SafeDisc, care nu mai poate fi ocolita cu SafeDisc 4 Hider. E nevoie de Daemon Tools Pro Advanced, cu care se creaza un disc virtual IDE. Daca e cineva interesat, pot pune niste instructiuni mai detaliate.

mark, da o cautare pe net dupa "SafeDisc 4 Hider sd4hide.exe". Asta iti e de ajuns pentru versiunea aia de EPC. Montezi imaginea cu ce vrei tu. Lansezi sd4hide.exe, apesi "Hide". Instalezi EPC-ul si dupa asta poti sa apesi "Unhide" si poti demonta imaginea.
Skip ads

  • vilmos76

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
@mark
Si eu am patit asa, dar am creat un virtual drive format SCSI si a mers. Am folosit DaemonTools pro Advanced. Pentru mai multe lamuriri uita-te la aceasta foto: http://picasaweb.google.ro/...02853428884472274

PS: undeva in dreapta mai jos este un buton <descarca fotografia>
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am reusit sa-l instalez, uitasem chestia aia cu hide si restore, acum intampin alte probleme, nu vad pozele cu mozilla iar IE nu deschide acest program si nu stiu cum sa-i fac update, imi spune ca nu s-a mai facut update de 812 zile ... cum sa fac? multumesc
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mark a scris:am reusit sa-l instalez, uitasem chestia aia cu hide si restore, acum intampin alte probleme, nu vad pozele cu mozilla iar IE nu deschide acest program si nu stiu cum sa-i fac update, imi spune ca nu s-a mai facut update de 812 zile ... cum sa fac? multumesc


copiezi linkul care il folosese programul si dai paste in ie e imposibil sa nu mearga
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mark, am scris pe pagina precedenta https://www.clubopel.com/vie...p?p=280369#280369
Skip ads

  • vilmos76

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
@murzick
Nici mie nu-mi arata pozele (nici in Ie, nici in Mozila). Am IE 7. Cu IE imi da imaginea programului deformata, suprapuneri de campuri, butoane. Ma poate ajuta cineva
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
vilmos76, probabil e de vina IE7. Tot IE7 cred ca are si mark, ca e pe Vista. Daca esti pe XP si vrei sa-ti mearga EPC-ul, incearca sa revii la IE6:
http://support.microsoft.com/kb/927177/en-us
http://blog.websitestyle.co...run-ie7-with-ie6/
http://internetducttape.com...-uninstall-guide/
  • vilmos76

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
@murzick
La IE 6 imi spunea ca s-a produs o eroare si programul trebe sa se inchida. Send/Don`t ssens lui Bill Gates. Nu inteleg care problema. AM vorbit cu niste amici si spun ca este ceva legat de <unicode>
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Poate pune cineva un link cu epc3?
torrent adica Smile
Skip ads

  • macandrew

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Pitesti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am istalat si eu EPC3 dar nu pot sub nici o forma sa deschid programul cu IE in Win Vista. Are cineva o solutie pt asta? Merci.
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
hr.hunter, din respect pentru cei care si-au dat osteneala si au scris in acest subiect (si in altele, desigur), puteai sa citesti si tu macar ultimele 1-2 pagini din subiect si sint sigur ca primeai raspuns la intrebarea ta.
  • vilmos76

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
A incercat cineva sa deschida EPC 3 cu Opera?
  • macandrew

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Pitesti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
murzick a scris:hr.hunter, din respect pentru cei care si-au dat osteneala si au scris in acest subiect (si in altele, desigur), puteai sa citesti si tu macar ultimele 1-2 pagini din subiect si sint sigur ca primeai raspuns la intrebarea ta.


Am citit mai mult decat "macar" ultimele 2 pagini si tot nu am primit raspuns la intrebarea mea. N-am pus intrebarea ca sa ma aflu in treaba, nici din lipsa de respect, ci doar pentru a incerca sa aflu daca are cineva o solutie viabila la imposibilitatea rularii programului in Vista.
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
hr.hunter, este laudabil faptul ca ai citit inainte de a posta, dar trebuie sa recunosti ca nu puteam sa-mi dau seama de asta din postul tau: "Am istalat si eu EPC3 dar nu pot sub nici o forma sa deschid programul cu IE in Win Vista. Are cineva o solutie pt asta? Merci.". Si cum multa lume e foarte grabita pe aici si are impresia ca membrii forumului sint obligati sa le raspunda in minutul urmator cu solutii, am crezut ca esti unul din ei. Nu am vrut sa te supar si imi cer scuze daca am facut-o.

EPC3 nu merge pe IE7. Solutia cea mai la indemina este sa pui o masina virtuala cu Windows XP si sa rulezi EPC-ul acolo. Poti pune Microsoft Virtual PC, ca e free:
http://www.microsoft.com/do...mp;displaylang=en
Aici gasesti imagini pentru VPC cu Windows XP SP2 cu IE6, tot de la Microsoft:
http://www.microsoft.com/do...mp;displaylang=en
  • macandrew

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Pitesti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
murzick a scris:hr.hunter, este laudabil faptul ca ai citit inainte de a posta, dar trebuie sa recunosti ca nu puteam sa-mi dau seama de asta din postul tau: "Am istalat si eu EPC3 dar nu pot sub nici o forma sa deschid programul cu IE in Win Vista. Are cineva o solutie pt asta? Merci.". Si cum multa lume e foarte grabita pe aici si are impresia ca membrii forumului sint obligati sa le raspunda in minutul urmator cu solutii, am crezut ca esti unul din ei. Nu am vrut sa te supar si imi cer scuze daca am facut-o.


Nu e nevoie sa-ti ceri scuze pentru ca nu m-am suparat. Ai si tu dreptate cand spui ca sunt multi care nu citesc si vor raspunsuri imediat.
O sa incerc sa instalez VM si vedem ce iese. Multumesc pentru informatie.
  • macandrew

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Pitesti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am instalat pana la urma MS Virtual Machine, am pus XP si am instalat EPC3... merge! Se misca cam greu in virtual machine, dar cel putin merge si vad pozele fara probleme.
  • razvan.ac

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
sal
am citit de mai multe ori toate paginile si tot nu am inteles cum se face update la GME EPC3.
La About imi apare
"1.0.4.10 Release
110
2005/10/24 14:27
false
FOG:WST.ACCOUNTID
FOG:WST:2
[EPC_USER]
en
Apache Tomcat/4.1.29
1993-2004 General Motors Corporation and ProQuest Business Solutions"

e varianta in doua ISO-uri: 573.6MB si 604.0MB, iar linkuri-le din start menu cu "Update...." nu merg.

Help plz!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR