Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • B85YCS

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu o rugaminte la cei care se pricep... am vazut ca bc ascunde mai multe optiuni decat cele care ni se dau mura in gura...
Am o vectra B din 98, iar pe mid la consumul instant imi apare in mers ceva gen km/l ! si nu inteleg ce si cum si cum sa calculez... adica mi s-a parea normal L/KM si nu invers (de ex azi aveam la un moment dat 12 km/l - 12 km pe litru ? sau cum naiba ?! am ramas confuz)
Ideea e ca nu am avut pana acum midul functionabil pe masina si culmea e ca eu singur l-am reparat dar nu stiu cum sa fac sa imi afiseze cum doresc eu.
Ideea e se poate sa afiseze normal ? adica de ex la consumul instant sa imi apara 8 l in loc de km/L.
Ma dau batut, am consumat rabdarea la repararea lui, acum la setare imi mananca zilele si nu pot sa imi dau seama daca se poate.
astept raspunsuri va rog frumos, si daca se poate cum trebuie sa procedez.
Va multumesc
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
faci (1/x)*100 ca sa vezi l/100 km
rezulta 8.33l/100 km
Cred ca unitatea de masura se poate schimba din setari, ar fi penal ca singura posibilitate sa fie reprogramare, dar aici te pot ajuta colegii care au BC... sau documentatia.
  • B85YCS

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Iti multumesc ! asta si astept, pe cineva care sa cunoasca BC bine, sa ma poata ajuta fara sa fac o reprogramare (consider eu, inutila pt atat de putina importanta)
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Probabil e o optiune de comutare intre sistemul american (cu miles per gallon) si sistemul nostru (cu litri la suta).
Skip ads

  • B85YCS

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am vb cu maiandrei s-ar putea sa ma ajute el.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Prin alte state consumul este dat in km/l. Italia este prima care imi vine in minte acum. Cred ca si in Franta este tot la fel.
  • emanuel

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1999 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
fratilor as vrea si eu sa stiu daca 14 este un consum normal sau mare pentru o vectra b din 99 1,8 16v x18xe! va multumesc.
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
la masina mea din semnatura,in oras-11.5 vara,iarna 13,in afara 6,6.5 cu clima la 130/h maxim,cred ca ai o problema in cazul in care nu esti din bucuresti unde traficul e infernal si se justifica consumul ridicat.
ps-incearca sa nu mai strici topicul omului,gasesti multe raspunsuri legate de consum cu functia cautare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR