Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
pentru ca asa e legea la noi. nici nu iti vine sa crezi ce rahaturi se cumpara prin licitatii pentru ca asa e "legal". trebuie sa faci tot felul de manevre ca sa poti avea sansa sa cumperi ceva de calitate.
Skip ads

  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Stiu ca se fac manevre. De aceea am plecat fara sa imi para rau, de aceea imi pare rau pentru cei care au ramas. De aceea nu vreau sa ma mai intorc, dar totusi incerc sa deschid ochii celor ce au ramas.
Chiar si pe aici, desi Polonia nu este o tara perfecta, se vede totusi o alta civilizatie: nu se dau atatea spagi, lumea este mai politicoasa, traficul este ok. La spital poti sa mergi linistit fara "cadou", la gradinita inca mai gasesti locuri la cele publice, iar conditiile sunt bune. La cantina se mananca mancare buna cu 10RON pranzul. In magazine exista marfuri "proaste" (dar bune) si marfuri de calitate, iar preturile sunt mai mici decat cele din tara. Se curata trotuarele, se asfalteaza. Ce sa mai, este o tara normal. Cetateanul nu simte toate problemele pe pielea lui. Preturile cresc, coruptie exista, au o gramada de probleme. Dar omul de pe strada vede curatenie, vede un salariu acceptabil (au minim pe economie peste 800 RON), vede ca se munceste, se construieste, se repara, ca tramvaiul vine conform graficului afisat in toate statiile, ca exista si masini cu numere CD care platesc amenzi de circulatie sau parcare (am poze), ca exista parcuri mari unde sa te plimbi, sa vezi un peste, un paun sau o rata, si am o gramada de alte exemple. Ganditi-va ca la alegerile de duminica au iesit la vot un numar record de oameni. Este o tara care are curajul sa ia atitudine in UE, care isi permite sa puna conditii.
Oare cand se va schimba si Romania ? Acasa in fiecare zi exista un scandal, si totusi nu se vede nici un rezultat. Acum se cearta care sa fie primul cu uninominalul. Dar in strada nu vedeti nimic schimbat. Avem o institutie ce se cheama "avocatul poporului". Nu stiu cu ce se ocupa, dar sigur nu se ocupa cu protectia populatiei.

Hai ca am luat-o pe aratura, foarte off-topic. Imi cer scuze daca am deranjat.
  • georgesand

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca se va schimba ceva dupa modificarea legii circulatiei. Pe drumurile noastre vor exista inconstienti, teribilisti, needucati, etc. indiferent de limita minima (sau maxima) a vitezei stabilita prin lege, iar Politia Romana va proceda ca si pana acu, adica va sta la pinda, nicidecum sa incerce sa realizeze educarea participantilor la trafic. Avem soselele pe care le meritam, guvernul pe care-l meritam, taxele asisderea, asa ca vorba veche "ca la noi, la nimenea" ne caracterizeaza ca natie fara putere de tagada, oricat de civilizati suntem, individual luati, si respectuosi cu legile.

Salve si mii de bombe!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
NU MAI SUPORT POLITICIENII NOSTRI IMBECILI !

Acesta este inca un exemplu de infatuare politica si rupere totala de realitate. Pe langa coruptie si infatuare deja cu aceasta lege dovedesc si imbecilitate crasa!

In orice tara civilizata se cauta sa se reduca cat mai mult viteza de deplasare in localitati pentru a scadea numarul de accidente si poloarea fonica. Nu stiu cati soferi romani cunosc distanta de franare cum creste in functie de viteza de deplasare. La noi dupa ce ca nu avem educatie mai dam posibilitate de a creea haos total prin legiferarea inconstientei.
Deja se circula cu 60-70 km/h acum, dar dupa?
De ce nu o lege in care sa se condamne lipsa de interes si performanta pentru functionarii publici platiti, spaguiti tot de catre noi care nu vor sa creeze infrastructura rutiera.
Nici o tara din aceasta comunitate care ne-a primit asa cum ne-a primit nu are a astfel de aberatie legislativa in schimb au :DRUMURI, CENTURI si AUTOSTRAZI.
Platesc taxe grela ca sa se inlocuiasca asfaltul si bordurile a treia oara pe aceiasi strada, traiesc intr-un oras care niciodata nu a fost traficul mai haotic ca in prezent datorita numarului strazilor rascolite si reparate de mantuiala pe care nici un sofer nu-l intereseaza cum parcheaza sau blocheaza intersectii.

Ce e rau ca nici cu vot nominal nu ai pe cine sa alegi din clasa noastra politica imbecila, poate doar sa importam politicieni de profesie din alte tari, ca nu ar fi o nautate si exista precedent....
Skip ads

  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Teoretic exista un avantaj cu acest vot uninominal: vom putea sa-l votam pe vecinul de bloc pentru consiliile locale. Astfel vom putea produce o mica schimbare. Dar nu stiu inca cum va fi, ce conditii trebuiesc indeplinite pentru a putea candida. Spun asta pentru ca asfaltarea o face consiliul local/sector, si toti aia de acolo ar trebui sa cunoasca realitatea zonei. Dar se pare ca interesele cetatenilor nu mai au loc printre interesele personale.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Parerile pot fi si chiar sunt pro si contra.@pmi are dreptate sunt intr-adevar portiuni de drum prin localitati unde se poate merge foarte bine cu 60 si nu cu 50.Dau exemplu zona Serbanesti din Bacau unde sunt 4 benzi si dobitocii pandesc cu radarul ca nu ai voie decat 50.Aici foarte bine se poate reglementa 60.Si exemple din acestea la nivelul tarii sunt multe.Ideea in opinia mea ar fi sa nu se generalizeze 60 in localitati ci in sectoare de drum unde siguranta data de amenajari este crescuta.Deci tot la infrastructura ajungem.Cei care spun ca va creste numarul de accidente nu cred ca au dreptate caci oricum se circula cu 59.Acum va fi 69.Dar nu este de vina aceasta noua reglementare ci legea circulatiei insasi care a lasat ambiguitatea cu cei 10 km peste.Una peste alta ca o concluzie este ca ceea ce se vrea acum nu este decat castigare de capital electoral in al doisprezecelea ceas.Caci dragi concetateni nu masinile ne conduc ci noi pe ele.Dar romanul cum este in majoritatea cazurilor duplicitar,unii au dreptate sa ramana sceptici.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
unde sint aia 10km peste in legea circulatiei? (da, nu am citit ultima versiune) eu credeam ca e o chestie interna a politiei.
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Poti sa-ti dai seama din clasele de amenzi. Limita minima a amenzii pentru viteza o reprezinta sanctiunea de clasa I - 2 sau 3 puncte amenda, careia i se adauga sanctiunea complementara de 2 puncte de penalizare, fiind valabila pentru depasirea cu 10-20 km/h a vitezei maxime admise pe sectorul de drum respectiv. Deci, la o depasire cu maxim 10 km/h a limitei de viteza nu esti sanctionat.
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Si apropous de taxe si infrastructura....

Taxe mari - drumuri proaste. Platim taxa de drum odata prin rovinieta si a doua oara in pretul carburantului. Am inteles ca de la 1 ianuarie vom plati si pt a merge pe autostrada A2.

Toate cele bune.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
E bine asa , coliva apasa cu vigoare pedala de acceleratie , vitezomanii vor putea muri "linistiti" in legalitate ... s'a dat liber sinucigasilor , sa speram totusi ca numarul lor e finit ...
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Bravo iso ! o definitie mai buna nu puteai gasi.

Ingrijorarea mea vine de la faptul ca si eu sunt pe strada impreuna cu, coliva si nu am nici o vina iar copii mei se duc zi de zi la scoala.....!
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
...si pietrele cad de pe bloc, fatadele blocurilor se prabusesc, vantul sufla dand copacii jos, pedofilii urmaresc copiii pe langa gardurile scolii, cei de la gaz vin la o luna dupa ce s-au semnalat scurgeri de gaz, terenul din spatele casei aluneca pentru ca au fost scosi copacii fara sa se gandeasca, cei cu autotrenurile au un program de respectat altfel nu au ce pune la copii pe masa si de aia se baga in depasiri riscante, anul asta s-au facut doar 60km de autostrada si de aia dam bot in bot toti pe drumuri europene de doi lei, bancile schimba dobanzile la credite cum le convine, batranii lasa buteliile deschise, ...

Ce sa spun? Sunt o mie de alte moduri de a suferi fara vina. Pozitiv ar fi sa dam putin credit si celor care sunt in drept sa ia anumite masuri, poate chiar stiu ce rahat mananca...
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@Dodo vad ca tie iti place sa amesteci actiunile voluntare cu cele involuntare ... ceata mare ...
Totusi forumul poate rezolva aceasta situatie , deschidem un topic cu titlul : " Atentie vitezoman in zona ta ! " in care cei grabiti sa'si anunte prezenta/ruta pe soselele tarii . In acest mod forumistii vor fi feriti sa moara in pereche iar forumul isi va putea "perpetua" existenta . Laughing

Si ca sa fiu punctual nu cred ca madam' Norica Laughing Nicolai e in masura sa aprecieze traficul infernal din Romania cu atit mai putin sa "mestece" ... in legea asta ... probabil nici nu are carnet sau daca are nu'l "foloseste" .

Saptamina trecuta a mai merlit un opelist - Astra G break alba , impact cu un copac la 170Km/h , tac'su se spetea de plins ... Sad
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
In toate actiunile pe care le-am enumerat, omul este vinovat prin neparticipare. Eu zic sa se taie toti copacii, toti oamenii sa mearga la psiholog si cei care nu sunt integrati social sa-i inchidem din start in puscarii, sa nu ne mai incalzim deloc intrucat exista pericol de incendiu, sa se mearga cu 30 la ora in oras si cu 60 la ora pe drumuri europene, sa purtam obligatoriu imbracaminte cu kevlar, sa interzicem Coca-Cola si tigarile... Astfel, vom fi toti in siguranta!

Sunt uimit ca sa vad ca la 18 ani de la evenimentele din Decembrie inca se mai condamna oamenii pentru ceva ce inca nu au facut. Comunismul inca traieste printre noi iar daca suntem unde suntem acum este tocmai din cauza acestui comunism modern.

Punctual? In primul rand e doamna Norica Nicolai si nu madam', iar simplul fapt ca a putut prezenta aceasta problema si sa negocieze cu argumente tehnice arata ca stie despre ce vorbeste. In al doilea rand, e deranjanta satisfactia pe care o ai cand ne mai prezinti cate un mort din cauza vitezei. Probabil te face sa te simti mai in siguranta. Stai calm, daca e sa mori pe strada asa vei muri, indiferent ca va fi vina ta sau nu. Si doamne fereste sa provoci chiar tu sau fiul tau o tragedie, dar te intreb, ai fi la fel de vehement cu tine insuti?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
n-as vrea deloc sa incepem o discutie politica dar, dodo, norica nicolai e tipa aia care si-a adus nepoata in parlament sa voteze la mai multe cartele cumva? atunci si "madam" e prea mult. "doamna" ... de ce vrei sa jignesti doamnele din romania? oare eu pot sa intru in parlament? doar sa ma asez putin pe scaunele alea. sau trebuie sa fiu nepotul unei "doamne"?

sau consideri ca asta e un semn de democratie, iar noi sintem niste comunisti stupizi? tu ne propui sa nu ne folosim mintea deloc, sa credem orbeste in "conducatori". hm... asta vor si ei. o natie imbecilizata, care sa execute cuminte tot ce comanda ei. hopa, dar stai ca asta era si pina acum 18 ani. diferenta e ca atunci erau mult mai putini cei care comandau.

in concluzie ce facem? ne dam cu parerea, incercam sa ajungem la o concluzie pe baza de argumente (ca eu credeam ca pentru asta exista forum), sau inghitim pe nerasuflate "doamne" si politicieni? eu prefer datul cu parerea si, daca gresesc, sa ma corecteze cineva cu argumente.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu Dodo , poate am devenit mai "vehement" din primavara cind am avut un accident pe fondul oboselii la volan din care am scapat cu viata ca prin minune , nici gind sa ma bucur ... am vazut'o prea de'aproape pe doamna cu coasa ... am fost pe punctul de a preda carnetul ...

Ai sa fii uimit cit de comunisti sint capitalistii din vest , cit de strict respecta limitele de viteza , unde "datul in primire" se cheama bunul samaritean ...
N'am "condamnat" pe nimeni pentru nimic ... pericole sint peste tot dar atita timp cit imi sta in putere sa sterg unul de pe lista si sa nu devin un pericol pentru mine , familia mea si cei din jur , am s'o fac - aproape instinctiv ... totul e atit de simplu , ma incalt in fiecare dimineata cu cei mai "usori pantofi" si de cite ori e nevoie imi tai si unghiile ca nu cumva sa'mi atirne prea greu piciorul pe pedala ... Laughing

... viteza nu ucide , inertia DA Exclamation desi am fi fost mai in siguranta daca viteza ar fi omorit pe careva ...
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu inteleg de ce sunteti atat de impotriva cu o marire minora a limitei maxime si ati dat-o in alte discutii...
Eu sunt de acord cu aceasta marire a limitei, poate in acest fel se va mai fluidiza circulatia infernala din Romania...
Am studiat ceva vreme si am ajuns la concluzia ca ambuteiajele in majoritatea lor se datoreaza soferilor "adormiti" care nu ii mai intereseaza ca mai sunt si altii in jurul lor si cand se face verde uita sa mai plece, sau merg cu viteza melcului, intre benzi, pe banda a 2-a si care nu se muta pe prima chiar daca este libera...

Nu consider ca fata de 50Kmph, 60 este viteza "sinucigasa" in oras, iar 120 pe DN este la fel fata de 100.
Vorba unui coleg de mai sus, cei ce mergeau tare vor merge tare in continuare, iar cei ce mergeau incet vor merge putin mai repede, ceea ce consider ca este un beneficiu, si in nici un caz ideea ca "s-a dat liber sinucigasilor".

Daca in momentul in care luati carnetul viteza in oras era 60, nu aveati nimic de zis de genul expresiei de mai sus si vi se parea viteza normala... Urmand rationamentul vostru, ar trebui sa mergem cu 10Kmph in oras si 20Kmph in afara ca sa putem sa oprim in 1 metru in caz de ceva... In functie de traficul de pe anumite strazi, exista o viteza optima de deplasare. Urmand rationamentul vostru ar trebui sa dam foc tuturor masinilor ca acestea produc accidente... Nu e chiar asa, mai trebuie sa existe si transport care devine din ce in ce mai infect si consider ca masura luata este una buna.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Slik , in oras nu este nici o problema marirea vitezei de la 50 la 60 Km/h , in Galati pe toate strazile principale viteza maxima admisa este 60Km/h iar pe centura 70Km/h - chestie stabilita prin hotarire de consiliu judetean si nimeni n'a murit din asta ... desi in ultima vreme a devenit un simplu vis sa atingi aceste viteze in oras unde media de 25Km/h este din ce in ce mai greu de atins .

Despre "adormitii" despre care zici , acestia apar numai atunci cind te grabesti , daca nu te grabesti si iti planifici/organizezi deplasarile atunci ai sa constati ca acestia merg "normal" ...
Ambuteiajele se produc datorita infrastructurii depasite si numarului mare de autovehicule . Strada trebuie "dimensionata" sa accepte si "adormitii" si pe cei care se grabesc in limita legii , desigur .

Problema sint nervosii , cei care sint permanent grabiti , cei care nu stiu sau au uitat de ce sint atit de grabiti si nervosi , colericii care nu inteleg ca deplasarea din A in B se poate face si in pas de plimbare .
Apoi apare categoria celor care in capul lor de lemn se cred piloti inascuti de F1 si care varsa in permanenta : " l'am facut si pe ala cu ... " desi de cele mai multe ori "intrecerea" are loc numai in capul lor lemnos . Acestia constiuie factorul de risc major iar noile modificari ale limitelor de viteza nu face decit sa le dea apa la moara .

Pericolul apare pe drumurile judetene si unele drumuri nationale care daca nu sint pline de gropi atunci sint numai "valuri" iar prezenta copacilor ce flancheaza soseaua si ingustimea acesteia fac aproape imposibila calatoria in siguranta cu "noile" viteze . Totusi sa nu uitam ca acestea sint viteze maxim admise , deci nu ne "forteaza" nimeni sa si atingem aceasta viteza .

Oricum se merge tare si acum iar la cei 50 - 90 - 130Km/h se mai adauga din "oficiu" 20+ Km/h peste viteza legala in ideea ca 10km/h sint acceptati iar urmatorii se pot aranja cu politistul ... viteza reala pe drum va fi cu +20-30Km/h fata de avem acum .
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Limitele de viteza exista pentru majoritatea normala a oamenilor, nu pentru cei vitezisti. 120km/h e la fel de putin ca si 100km/h, cel putin pentru unul care merge in mod regulat cu 140-150km/h. Cat despre cei mereu grabiti care fac slalom prin oras, de multe ori nu apuca sa depaseasca nici macar cei 50+10km/h. Ei deranjeza prin simplul fapt ca fac manevre dubioase, nu prin viteza cu care circula. Iar despre limita de 60km/h in oras, pot sa spun doar doua lucruri: 1. asa era si pe vremea lui tata iar masinile aveau toate tamburi pe spate si o distanta de franare cat a acceleratului de Mangalia 2. eu la 50km/h am 2000RPM in treapta a 3-a, iar in carte scrie ca nu e bine sa merg mult timp in treaptele 1 si 2, astfel incat trebuie sa merg mereu la limita subturarii; atat timp cat o fac ca ma tine cel din fata, e ok, nu am de ales, dar daca prind o portiune pe care pot merge cu 60+10km/h, de ce sa nu merg cu acea viteza?

M-am referit foarte clar la ce inteleg prin comunism: incercarea de a limita prin mijloace stricte comportamentul uman, de a-l face pe om sa nu-si doreasca altceva decat sa respecte legea chiar in detrimentul binelui sau personal. Cei de afara respecta legea nu pentru ca sunt ingroziti de ce o sa li se intample daca sunt prinsi ci pentru ca stiu ca respectand legea se ajuta pe ei insisi. La noi e invers, exista opinia ca cine respecta legea e un prost.

Tot ii dam cu o imagine idilica despre ce porci suntem noi romanii si ce civilizati is cei din afara. Sa fim seriosi, am rude in Italia, Spania si Anglia si se dau si acolo amenzi cu carul pentru vitezisti. Sunt celebre accidentele de la englezi de pe autostrada: cand se lasa ceata, baietii nu prea respecta indicatiile luminoase de pe margine si mai provoaca cate un accident in lant.

Cat despre sechele, si eu era sa dau coltul anul asta pentru ca unul cu autotrenul a considerat ca nu e necesar sa ma lase pe mine sa termin depasirea si s-a bagat si el in depasire, in fata mea, din sens opus. Am preferat sa ma lipesc de cel pe care il depaseam decat sa ma lovesc frontal de autotren, asa ca ala a continuat nestingherit. Am scos din buzunar 8000RON, ca pe ala nu l-a mai prins nimeni, dus a fost. Asta nu inseamna ca nu il inteleg pe ala sau ca urasc toti soferii de camion. S-a intamplat, am tras invatamintele, data viitoare am sa fiu mai bine pregatit pentru a evita o astfel de faza. Viata merge inainte si noi nu putem face altceva decat sa o traim din ce in ce mai frumos si mai inteligent.


P.S. Nu stiam ca doamna senator are bordel...parca asta inseamna "madam", nu?
  • georgesand

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cresterea limitei de viteza ar trebui sa ne bucure avind in vedere progresul tehnologic de care beneficiem si din care utilizam, poate, 60%. Am constatat, si asa e bine, existenta unei palete de pareri de o diversitate extrema, dupa cat de diversi suntem si noi. Cred ca totul se rezuma la educatie.

E greu de acceptat ca toti suntem egali, avem aceleasi drepturi, ca strada nu e numai a unuia, ci a tuturor, ca fiecare om trebuie luat asa cum este si nu cum am vrea noi sa fie, ca unii sunt mai rapizi, altii mai molcomi, unii mai abili, altii mai inabili, etc.?

La fel de adevarat este ca dupa revolutie s-au inmultit cei ce-si dau cu caramida-n piept, vorba ceea: "prostul pana nu-i fudul, parca nu e prost destul", iar asta tine tot de educatie. Problema e ca foarte putine institutii ale societatii au ca preocupare si educatia membrilor acesteia considerand ca SCOALA e singura care trebuie sa o realizeze (si apropos de institutii, la noi OPINIA PUBLICA exista, dar lipseste cu desavarsire).

Salve si mii de bombe!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR