Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • opcristian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce am fost lovit in spate de un adormit, am ajuns la constatator, Asiban in cazul meu.
MI-a fost recomandat chiar service-ul unde sau constatat daunele mele.( constatatorii au program de luni pana vineri in diferite srvice-uri.)Mare greseala. Dupa ce mi-am asteptat cuminte 2 sapatamani randul sa ma repare, duc masina la service Central si astept o zi, doua, trei, a patra dau telefon si mi se spune ca trebuie sa se reconstate ptr ca au gasit ei ceva sub bara spate, ma urc in taxi si ma duc pana acolo. Haionul meu era plin de chit, desi ei doar trebuiau sa poliseze acel loc( asa sa si trecut in constatarea facuta anterior) iar constatatorii nici nu aveau de gand sa vina sa constate iarasi.
Seful service-ului incepe si-mi spune ca el sa judecat cu nustiu cine, o telenovela care nu avea nici o legatura cu cazul meu. Imi iau masina si ii arunc garoiului peste umar sa ma cheme cand are celelalte piese care el le reclama la o a doua constatare. Normal ca atitudinea mea a fost sanctionata prin "asteptarea" pieselor inca 5 zile.( Toate piesele vin de la furnizori in maxim 24 ore.)
Ma recheama si mai imi tine masina inca 3 zile acolo, desi nu aveau de vopsit decat o bara si de montat un suport.
Concluzie: m-am ales cu haionul revopsit in intrgime desi trebuiau doar sa-l poliseze si Asiban cu o nota de plata de 2854 lei. Daca erau normali cei de la Central Service eu scapam doar cu bara schimbata si vopsita , poate in 2 zile, iar Asiban poate scapau cu 1500 lei.
Apropo, sef service Central se numeste Oanta( atentie Asiban la balanta de sfarsit de an)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR