Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Am si eu o mica problema la masina din semnatura, imi arata pe bord ca as avea bec ars, problema este ca am verificat toate becurile, nu e nimic ars... mai ciudat este ca inainte nu se mainifesta asa, cand aveam bec ars imediat cum bagam cheia in contact se aprindea pe bord ca as avea ceva ars, acum merg ce merg si dupa 3/4 minute se aprinde. Imi poate explica cineva care este problema sau ce ar trebui sa fac ? Multumesc anticipat.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Unde e indicatorul ala de bec ars ?!? si cum arata ?

CristianTM.
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Apare in mijlocul bordului, unde iti apare si ca nu mai ai ulei si masina cu cheita si multe altele. Este un desen cu un bec si un semn de exclamare in mijloc.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Six a scris:Apare in mijlocul bordului, unde iti apare si ca nu mai ai ulei si masina cu cheita si multe altele. Este un desen cu un bec si un semn de exclamare in mijloc.


bec pozitie ars sau low voltage pe un bec....
am avut aceeasi problema,cand se aprindea cand nu,in functie de denivelarile drumului
schimba becurile de pozitie
Skip ads

  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
he he he, era unu pe frana care mergea cand vroia el, noroc ca i-am dat de cap pana la urma. Multumesc pentru raspunsuri.
  • caravan06

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
baietii! spuneti-mi si mie cum se schimba un bec de far la opel astra H model 2006 ca din manualul Vauxhall nu pricep nimic!
  • Mircea_bv_vectra

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
caravan06 a scris:baietii! spuneti-mi si mie cum se schimba un bec de far la opel astra H model 2006 ca din manualul Vauxhall nu pricep nimic!
salutare...am si eu o intrebare...cu martorul asta de bec ars ce-mi apare la bord......aku 2 zile mi-a aparut....si am verificat toate luminile...si am gasit doar unu care nu merge.....de la numarul de inmatriculare....se poate ca si de la asta sa-mi apara la bord???.....restul merg toate....faze...semnalizari...tot tot.....astept raspuns...va multumesc
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mircea_bv_vectra a scris:
caravan06 a scris:baietii! spuneti-mi si mie cum se schimba un bec de far la opel astra H model 2006 ca din manualul Vauxhall nu pricep nimic!
salutare...am si eu o intrebare...cu martorul asta de bec ars ce-mi apare la bord......aku 2 zile mi-a aparut....si am verificat toate luminile...si am gasit doar unu care nu merge.....de la numarul de inmatriculare....se poate ca si de la asta sa-mi apara la bord???.....restul merg toate....faze...semnalizari...tot tot.....astept raspuns...va multumesc


Da, se poate, si eu am avut unul ars si-mi indica.
Uita-te in carte cum se schimba, e extrem de usor, dar daca nu citesti intai, iti cam prinzi urechile. Becuri se gasesc si in Cora, eu de acolo am luat. Bafta!
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
fratilor,acele manuale ne sint date pentru a fi citite,nu sa ne facem poze cu ele.o poza face cit o mie de cuvinte,asa ca pune-ti mina pe carti si cititi.
  • Mircea_bv_vectra

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ms mult....am depistat problema .....era la stopul suplimentar de la portbagaj....ms .......
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR