Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • razvan ovidiu

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut!..vectra b '96..cand am venit azi d la facultate am observat ca,cand trec p langa masinile de pe sens cu mine sau sens opus se aude un sunet ciudat ca un harjait asea,ca si cum cva a intrat intre disc si placute,o piatra cva...si dak dadeam intr'o groapa disparea..dar la prima denivelare aparea iar...am inteles k daca ar fi placutele uzate t avertizeaza computeru..dak nu c ar putea fi?...mentionez ca martoru d la ABS mi s aprinde dupa c merg vreo 5 min cu peste 100km/h,da azi am mers normal k nu prea ai und sa ii dai 100 in ploiestiu asta aglomerat..o fi de la ABS?multumesc frumos!
  • razvan ovidiu

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni?partea proasta e k ma fac drq d ras pt ca s cam aude de pe trotuar cand trec p langa cineva
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
esti sigur ca se aude din fata ? Cel mai bine da rotile jos si fa o verificare vizuala . Si eu am avut un zgomot ce puteam sa jur ca vine din fata si pe cand colo era de la roata din spate ( s-au rupt arcurile ce sustineau ferodourile in tamburi). Nu te bizuii prea tare pe acea avertizare a uzurii placutelor de frana , cel mai bine verifici tu personal . Tot la mine s-a mai intamplat sa frece de jeanta tabla aia ce protejeaza discul de frana , am indreptat-o un pic si adio sunet. Succes
  • hulk

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1992 c16mz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
singura varianta ar fi sa calci dinr-o groapa in alta... ceea ce in Romania nici nu e foarte dificil...
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si la mine se aude de la roata stanga fatza un fel de frecat de cauciuc, la service mi-a spus ca e din cauza tipului de janta, freaca la o margine pe cauciuc. Am verificat vizual si intr-adevar intr-o parte e mai tocit cauciucul.
Zgomotul este amplificat din cauza reflectarii in obstacole (borduri, masini parcate, poduri), dar pentru un pieton este aproape imposibil sa isi dea seama (pietonul aude in primul rand motorul - pe care in habitaclu nu il auzi).
Precizez ca oricum nu are legatura cu placutele de frana pentru ca le-am schimbat (din motive de uzura).
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR