Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Asa cum zice titlul, se cauta martori pentru un accident rutier ce s-a petrecut duminica seara (21 oct), dupa ora 23 in fata primariei Cluj-Napoca, in care un BMW a accidentat grav un pieton aflat pe trecerea de pietoni (un fost coleg de-al meu de facultate si prieten bun). Soferul BMW-ul incearca musamalizarea cazului, afirmand ca pietonul nu se afla pe trecere, iar viteza cu care circula era de 50 km/h (pietonul a fost proiectat 25 de metri, s-au deschis airbagurile BMW-ului, acesta intrand intr-un copac de pe marginea drumului, fiind avariat in proportie de 60%).

In cazul in care cineva a fost martor la accident, sau cunoasteti pe cineva care poate furniza politiei declaratii care sa infirme aberatiile soferului BMW-ului, sunt rugati sa trimita un email sorei victimei: ruxandradomnita@yahoo.com

Mai multe detalii despre accident: http://www.monitorulcj.ro/c...ietoni_25585.html
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
What up man? Din câte am citit PR a deschis un dosar penal de ce este nevoie de martori? Smile
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am citit articolul. Nu pricep un lucru. Daca retardatii aia au luat probe de la fata locului, din care reiese clar faptul ca maimuta alerga in draci si urmele franelor indica locul producerii accidentului, ce vor? Binecuvantarea Papei?

La 50m guma pe asfalt, cu siguranta nu rula cu 50km/h, poate dublu...
Si toate astea,probabil, sa impresioneze niste idioate juvenile.

Insanatosire grabnica amicului tau!
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Au luat probe, dar probele dispar, se modifica, nu e nevoie decat de bani. Tacerea martorilor in schimb ar fi bine sa n-o cumpere nimeni.
Oricum, se cauta martori care sa afirme ca victima se afla pe trecerea de pietoni, si nu la 5 metri de ea...
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
inca un accident din cauza vitezei

tipul cu BMW avea obligatia sa reduca viteza in momentul in care se apropia de trecerea de pietoni
insanatosire grabnica amicului tau
Cat despre martori multi nu vor sa piarda timpul cu procese.............
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Operabilus, s-ar putea sa ma insel, insa acum cativa ani parca erau 10 metri, un fel de 'marja' pentru trecerile de pietoni. Cu alte cuvinte, daca erai in acei 10 metri, erai considerat pe trecere. Vag imi aduc aminte in clipa asta... Sad
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu stiam ceva de 2 metrii, dar nu prea conteaza daca oricum spune ca a fost pe trecere.
  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eram in Cluj si am trecut pe acolo chiar dupa ce s-a intamplat. Masina chiar era zob de zob. Jegosii aia de politisti ai primariei au vazut sigur ce s-a intamplat, ca o freaca pe acolo 24/24.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ealex a scris:Eram in Cluj si am trecut pe acolo chiar dupa ce s-a intamplat. Masina chiar era zob de zob. Jegosii aia de politisti ai primariei au vazut sigur ce s-a intamplat, ca o freaca pe acolo 24/24.
Pe castravetii de la primarie ii cumperi cu 10 RON, dar oricum poate ar fi o idee sa incercam sa intrebam.
  • ddk_ro

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ciudata intamplare.
1. Avand in vedere ca soferul masinii avea respectiva masina dor de o zi si jumatate, banuiesc ca nu prea era el obisnuit cu un asemenea bolid.
2. Cu totii stim cum se comporta pietonii pe carosabil. Parerea mea este ca ar trebui zilnic cel putin 10 astfel de cazuri sa se intample, pana si-ar da dragii de ei seama de obligatia lor: cea de a se asigura inainte sa se angajeze in traversare, indiferent de existenta marcajelor. (NU am de gand sa iau apararea soferului, nici macar nu il cunosc). Oare la fel se vor plimba si pe autostrazi peste vreo zece ani? Oare in Frankfurt, in Berlin, in NY, sau Sydney ati mai vazut voi astfel de ratacitori pe strazi? Se plimba ca si in codru, fara taine. Poftim un ex.: in Budapesta pe banda 1 vine autobuzul plin de oameni in centrul orasului, cu 70 la ora (sunt drumuri pe care este permis), la doar 20 cm langa bordura? Oare ati pune piciorul pe carosabil fara sa va asigurati? Stiti cati metri ii trebuie ca sa se opreasca, si sa nici nu pice calatorii in bot? Oare cel care citeste ce am scris este un sofer sau pieton, sau oare chiar un pasager din autobuz care tocmai pica in cap din cauza unui.... idiot, care pare sa aibe prioritate..... ?! CULTURA , fratilor, mai are de asteptat.... cel putin pe drumurile publice.
3. Acel bmw este/era dotat cu unul din cele mai performante sisteme de franare(ale anu, inclusiv abs, asr etc. Ciudat ii ca 50m de urme de frana cam greu lasi in urma cu un ABS de bmw

Deci, concluzia?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ce vrei sa ne spui? ca nu au existat urme? ca nu a fost aruncat pietonul 25 de metri? poate a sarit singur. poate nici nu a fost un bmw acolo? de ce nu ne spui tu concluzia ta, ca uite ce traznai de concluzii trag eu.

nu stiu cum e legea la Frankfurt, in Berlin, in NY, sau Sydney, dar la noi trebuie sa reduci viteza in apropierea trecerii de pietoni si daca pietonul a pus piciorul pe carosabil musai trebuie sa opresti. l-ai lovit pe trecere esti automat vinovat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR