Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nacuadr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut.Am pierdut talonul de la masina mea,un opel vectra combi din 2005.Care ar fi pasii de urmat?Masina era luata din franta si eu nu am reusit inca sa o inmatriculez
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
talonul provizoriu? sau care?
  • nacuadr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
talonul masinii din franta...cel pe baza caruia circulam,si pe care ma bazam sa mai circul,masina avand numerele valabile pana in aprilie 2008,deci speram sa scap de taxa de prima inmatriculare.acum stiti careva daca mai am vreo sansa sa circul pe nr astea?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
din "top of my hat", trebuie sa il declari pierdut, sa dai anunt (la monitorul oficial parca) apoi sa te duci la politie si ... nu mai stiu de aici.
fiind neinmatriculata o sa te poarte mult pe drumuri. prima lor idee o sa fie ca e furata. nu ai nici macar o copie xerox pe acasa?

oricum de taxa de prima inmatriculare nu scapi. din 2005 nu e euro 4? daca da, atunci nu o sa fie chir nici o diferenta la taxa.
Skip ads

  • nacuadr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
la asta ma gandeam si eu...ma rog,oricum o sa ma duc pe la udriste sa intreb pe acolo.ideea e ca am absolut toate celelalte acte,inclusiv rar si tot ce urmeaza,masina fiind oarecum pregatita pt inmatriculare.speram totusi sa gasesc o modalitate sa trec de 1 ianuarie sa vad ce se intampla cu nr astea
  • nacuadr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am aflat ce trebuie facut si in cazul asta.pt cei care au ghinionul meu:se merge la notar,se da o declaratie notariala pe propria raspundere cum ca sa pierdut talonul si se ataseaza la dosar in locul talonului,urmand ca masina sa fie data in urmarire pentru a vedea daca a fost furata sau ceva.mai multe cand termin de depus dosaru(momentan imi lipseste o declaratie fiscala,pe care o iau miercuri cand o sa ma si duc sa depun dosarul)
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
sers`apropo de talon..mai baieti imi trebuie un talon de Vectra A 1.7 TDI,e adusa recent din germania,si mi-au expirat numerele de 30 de zile:( ajutati-ma pls,nu gasesc nicaieri
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Iarta-ma dar nu inteleg cererea ta si mai ales scopul ei. Poti fi mai explicit te rog?
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
lucian_v a scris:Iarta-ma dar nu inteleg cererea ta si mai ales scopul ei. Poti fi mai explicit te rog?

Am adus un Vectra 1.7 DTI din Germania,si mi-am scos numere pe 30 de zile(numere provizorii) si mi-au expirat,si taxa de inmatriculare e de 2000 si ceva de euro,se poate sa fac o recarosare?Scap mai ieftin oare?
  • nacuadr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
deci astia sunt pasii in cazul in care ai pierdut talonul.in timpu in care politia verifica masina,poti sa iti iei nr rosii cu care circuli intre 30-90 de zile(cat dureaza verificarile)
  • nacuadr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
revin cu un update....dureaza mai mult de 90 de zile,eu inca astept cea mai mare durata a fost de 6 luni....traiasca polutia romana
  • Szabin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Acelasi lucru l-am patit in luna februarie 2008 si anume am pierdut talonul. Am incercat pana acum sa rezolv in Franta cu proprietarul dar nu am reusit nimic. Tu ai reusit pana acum sa iti inmatriculezi masina? Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR