Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Toby
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 02 Nov 2007
  • Omega 2003 2.5 TDI
  • Prahova
  • Toby

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 2003 2.5 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sotia mea a lovit ieri masina (Opel Omega B 2.5 TDI) pe partea stanga fata. Directia rotii stanga s-a rupt. Ce piese imi trebuiesc? Bieleta si cap de bara? Este nevoie si de un pivot? Crying or Very sad
Skip ads

  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Din ce an este masina? Cred ca ar trebui sa mergi sa faci o constatare intr-un service adevarat...Nu te apuca sa cumperi aiurea piese.
  • Toby
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 02 Nov 2007
  • Omega 2003 2.5 TDI
  • Prahova
  • Toby

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 2003 2.5 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Masina este din 2003. Am gasit la mai multe magazine din Ploiesti piesele de directie pentru partea stanga fata. Este vorba de 2 capete de bara care au pivotii inclusi si in plus o bucata de "teava" (cea care la mine s-a rupt). Piesa vine cu totul, sau separat doar capetele de bara. La un magazin este 130 RON iar la alte magazine aceiasi piesa de la 200 RON in sus. Momentan nu am retinut codul dar ulterior o sa-l comunic pentru cine are nevoie. Wink
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Avem aceeasi motorizare...Cred ca suntem singurii cu motorul asta. Spune-mi, are cutie automata? In alta ordine de idei - eu am schimbat la a mea doar bieletele antiruliu. Am dat 63 RON bucata, aici, in Bacau. Daca vrei iti pot nr de telefon al unui prieten care are un magazin de piese si merge cu preturi mai mici.
Skip ads

  • Toby
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 02 Nov 2007
  • Omega 2003 2.5 TDI
  • Prahova
  • Toby

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 2003 2.5 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Masina pe care o am are cutie automata, motorul de BMW (6 cilindrii in linie), piele. ........... Mai am urmatoarea intrebare, la computerul de la bord apare de asta vara "KAUFMITTEL STAND" si binenteles CHECK. Am inteles ca ar fi vorba despre lichidul de racire, dar care, Sad cel de la motor (nu cred pentru ca este verificat) sau de la AC? Sad Oricum nu mi-a facut nici o surpriza neplacuta si o sa verific si la instalatia de AC (clima).
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ai display color? Poti sa schimbi limba, sa pui engleza. Pune si tu cateva poze la profilul tau.
  • ciubiwrx

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 2000 X25TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca omega e din 2003 nu are motorul 2.5dti.Eu stiam ca 2.5tdi e pana in 2000. Smile sorry pt off topic.
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Tocmai, dti incepe cu 2001. Pana in 2002 era motorul de bmw de 130 cp. Dupa 2001 se monteaza motorul de 2.5 dti, 150 cp, 24v, Y25DT
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR