Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • martynel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2006

  • Mesaj Privat
As vrea sa stiu daca se poate monta aer conditionat pe o Astra g sedan cu motorul 1.7DTI
Si cam cat ar costa operatiunea?
Daca a montat cineva sau cunoaste vreun caz asemanator.
Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Teoretic se poate...practic cred ca iesi mai ieftin sa iti iei alta masina Laughing
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Se poate, dar costa peste 1000 de EURO
  • martynel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Topicul se poate inchide am rezolvat.
Ms tuturor ma costa 1800 de euro Very Happy
Skip ads

  • eu_xy

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Revin cu aceasta problema...daca as avea aer conditionat de pe un opel identic s-ar putea monta?cat ar fi de compicata aceasta montare si costurile ei?va multumesc!
  • maxxi

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
unde ai montat A/C?
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu inteleg de ce nu v-ati luat masina cu AC de la inceput?credea cineva ca e mai ieftin sa o pune-ti dupa?la cite sint de demontat si inlocuit,numai manopera e o caruta de bani.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dar poate omul in clipa aia nu a avut mai multi bani.sau poate a luat-o cu 2000e mai ieftina.sau poate manopera si-o face singur.cu ce drept il intrebi tu dc si-a luat masina fara ac?
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am zis ca NU INTELEG DE CE....nu DE CE ...deci nu a fost o intrebare...si e dreptul fiecaruia sa puna intrebari ,chiar daca nu primeste raspuns,sintem intr-o tara libera,daca nu ma insel.
  • doru-yo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Nu mai va certati ca io am un astra g fara aer,sincer nu am avut mai multi bani sa-mi iau unu ce aer.ficare dupa posibilitati,hai va salut si ne mai auzim,ca am si io de pus cateva intrebari,da nu acum ca nu am tp,pa!
  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am o astra G din 2002 si e fara AC Sad si am gasit la cineva compresor ,radiatorul din habitaclu ,bloc comanda ac, Aveti idee daca imi mai trebuie ceva inafara de conductele si radiator, si cam cat costa montajul.
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
daca o sa cautati bine, o sa gasiti mai ieftin, eu am gasit instalatie completa de aer conditionat pt astra g 1.7dti la 350 euro, dar problema e alta nu se baga nimeni sa o monteze, eu am intrebat la aproape toate service-urile din Pitesti si nimeni nu a fost interesat sa mi-o monteze, in conditiile in care aduceam instalatia completa cu toti suportii de prindere si toate suruburile Very Happy plus inca o masina cu AC ca sa se uite mecanicul (in caz ca nu stie) cu vin prinse toate cele.
Asa ca mai intai gasiti un mecanic care se baga la montat AC si numai dupa aceea cumparati toata instalatia de AC/clima.
La dezmembrari e japca, pot cere si 1500euro pe toata instalatia, in condtiile astea iesi mai ieftin daca iei o masina de Anglia neavariata sau avariata prin lateral/spate (am vazut cu 1500 aduse in Romania) se ia instalatia se monteaza pe masina dorita, si ramai cu o masina intreaga de rezerva sau se poate dezmembra si aia si e posibil chiar sa aveti profit (asta daca aveti ceva cunostinte de mecanica sa nu chemati un Nea Vasile sa dea piesa jos de pe masina de fiecare data cand apare un cumparator pentru nush ce piesa)
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pe linga instalatie mai sint necesare schimbarea ECM-ului care l-a voi nu stie de aer condtionat,mai trebuie facute legaurile cu el si ECU,deci implica modicarea cablajului sau schimarea lui in totalitate,apoi reprogramare ECU+ECM sa stie ca masina a primit aer conditionat.de aceea se feresc meseriasii de la noi,deoarece este mult de munca si cu posibilitati mari de a avea probleme pe parcursul instalarii cit si dupa.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:cu ce drept il intrebi tu dc si-a luat masina fara ac?


Asta a fost pur si simplu: Prea tare! Smile Very Happy
  • cornel_02

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
realcriss a scris:daca o sa cautati bine, o sa gasiti mai ieftin, eu am gasit instalatie completa de aer conditionat pt astra g 1.7dti la 350 euro, dar problema e alta nu se baga nimeni sa o monteze, eu am intrebat la aproape toate service-urile din Pitesti si nimeni nu a fost interesat sa mi-o monteze, in conditiile in care aduceam instalatia completa cu toti suportii de prindere si toate suruburile Very Happy plus inca o masina cu AC ca sa se uite mecanicul (in caz ca nu stie) cu vin prinse toate cele.
Asa ca mai intai gasiti un mecanic care se baga la montat AC si numai dupa aceea cumparati toata instalatia de AC/clima.
La dezmembrari e japca, pot cere si 1500euro pe toata instalatia, in condtiile astea iesi mai ieftin daca iei o masina de Anglia neavariata sau avariata prin lateral/spate (am vazut cu 1500 aduse in Romania) se ia instalatia se monteaza pe masina dorita, si ramai cu o masina intreaga de rezerva sau se poate dezmembra si aia si e posibil chiar sa aveti profit (asta daca aveti ceva cunostinte de mecanica sa nu chemati un Nea Vasile sa dea piesa jos de pe masina de fiecare data cand apare un cumparator pentru nush ce piesa)


Salut!
Unde ai gasit instalatia de aer completa ? Are si aeroterma din bord ?
M-ar interesa si pe mine. Cat despre montaj sunt hotarat sa incerc singur ca stiu ca cei de la service nu se baga. Si chiar daca s-ar baga tot m-as incapatana sa o fac singurel. E multa munca dar merita. Si sunt convins ca ar functiona.
Si intradevar e necesara si montarea de ECM pentru ca acum nu are deloc si reprogramarea ECU. Asta implica niste fire dar nu ma sperie deloc.
Pana si eu ma intreb de ce mi-am luat masina fara ac, altii de ce nu s-ar intreba.
  • pietrica

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2001 y1,7dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2012

  • Mesaj Privat
da montez aer conditionat la opel astra g cu toate piesele mele cu motor 1,7dti isuzu, chiar acum am terminat unul de montat dar problema este k acum nu mai am chitul de instalatie trebuie sa aduc. ma puteti suna la nr. tel 0763543846. si vand si toata gama de piese opel astra g sant postate pe tocmai.
  • funKys

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2011

  • Mesaj Privat
si un pret pentru toata oferta?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR