Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut
Fiecare isi da cu parerea despre motoare, dar nu se gandesc ca fiecare conducem in moduri diferite si fiecare evaluam o masina dupa stilul propriu de condus.
Asteptarile mele nu vor fi in nici un caz la fel de mari sau mici ca a altui sofer care testeaza aceeasi masina ca si mine.
O parere a mea ii ca la greutatea pe care o are o Vectra 1.9 CDTI cu 120 CP, mi se pare un motor slab ca si putere, cu toate ca un motor diesel are cuplul la turatii mult mai mici decat un benzinar.
Eu am o Vectra 1.8 16v 122 CP si sincer imi pare destul de slab, cu toate ca ii mai usoara decat 1.9 CDTI.
Puterea optima, dupa parerea mea ar fi de minim 150 CP, asta indiferent de motor ( diesel sau benzina).
Dar, asta ii doar parerea mea.
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Fara suparare,dar voi vreti ca niste masini cu mase mai mari de 1.5t sa se ridice in 2 roti cand accelerati?Indiferent de motorizare,aceste masini fac parte din clasa limuzinelor,comfortul este cel mai important.Masina e proiectata astfel incat sa nu simti denivelarile din sosea,sau ca te duci peste pasagerul din dreapta la un viraj mai strans si etc.Mie mi-a placut foarte mult cum se aseaza Vectra C pe sosea,aceeasi motorizare ca Astra mea,diferenta nu e foarte mare,dar pozitia la volan e mai buna,vezi altfel traficul.
Eram cu un prieten,tocmai ce si-a luat o Corsa 1.2 si aveam impresia ca rupe pamantul buburuza.Dar la drum lung,cand am mers cu ambele masini,respectivul imi dadea telefon sa incetinesc,ca nu se poate tine dupa mine,desi nu mergeam sportiv...
Sportivitatea,comfortul,tinuta de drum,nu se compara intre masini din categorii diferite.
  • TwinsFather

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Kamob a scris:Ca sa scapi de problema, fa-ti tunning la maiandrei, sa vezi ce masina ai, de fapt! Smile Eu ma dau cu 160 de cai de un an si te asigur ca masina stie multe daca o inveti la un soft nou.



Salut Kamob,


Spune-mi si mie te rog unde ai facut resoftarea si cam cat te-a costat.

Ai idee ptr o vectra C, 1.9 120 Cp, cam cat costa, si pana unde poate sa o duca ?
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
catza21 a scris:
Kamob a scris:Ca sa scapi de problema, fa-ti tunning la maiandrei, sa vezi ce masina ai, de fapt! Smile Eu ma dau cu 160 de cai de un an si te asigur ca masina stie multe daca o inveti la un soft nou.

Salut Kamob,
Spune-mi si mie te rog unde ai facut resoftarea si cam cat te-a costat.
Ai idee ptr o vectra C, 1.9 120 Cp, cam cat costa, si pana unde poate sa o duca ?


Aoleu,acuma vrei sa ii faci resoftare? Rolling Eyes Parca vroiai sa o vinzi si sa iti cumperi Insignia Laughing
Skip ads

  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
catza21 a scris:
Kamob a scris:Ca sa scapi de problema, fa-ti tunning la maiandrei, sa vezi ce masina ai, de fapt! Smile Eu ma dau cu 160 de cai de un an si te asigur ca masina stie multe daca o inveti la un soft nou.



Salut Kamob,


Spune-mi si mie te rog unde ai facut resoftarea si cam cat te-a costat.

Ai idee ptr o vectra C, 1.9 120 Cp, cam cat costa, si pana unde poate sa o duca ?


Intreaba-l pe maiandrei Wink Uite si un link: http://www.gmtuning.ro
Serios: C-ul e suficient de greu ca sa ceara un plus de putere. Daca rescrierea softului e solutia, foloseste-o cu incredere - eu asa am facut si nu imi pare rau, ci din potriva!
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
hot a scris:
catza21 a scris:
Kamob a scris:Ca sa scapi de problema, fa-ti tunning la maiandrei, sa vezi ce masina ai, de fapt! Eu ma dau cu 160 de cai de un an si te asigur ca masina stie multe daca o inveti la un soft nou.

Salut Kamob,
Spune-mi si mie te rog unde ai facut resoftarea si cam cat te-a costat.
Ai idee ptr o vectra C, 1.9 120 Cp, cam cat costa, si pana unde poate sa o duca ?


Aoleu,acuma vrei sa ii faci resoftare? Rolling Eyes Parca vroiai sa o vinzi si sa iti cumperi Insignia Laughing


Scuze ! Esti OFF TOPIC
Cred ca acuma si-a aratat arama pe fata !
Daca erai interesat sa o vinzi, nu mai vroiai sa ii faci resoftare, mai ales la o masina in garantie.
  • TwinsFather

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
hot a scris:
catza21 a scris:
Kamob a scris:Ca sa scapi de problema, fa-ti tunning la maiandrei, sa vezi ce masina ai, de fapt! Smile Eu ma dau cu 160 de cai de un an si te asigur ca masina stie multe daca o inveti la un soft nou.

Salut Kamob,
Spune-mi si mie te rog unde ai facut resoftarea si cam cat te-a costat.
Ai idee ptr o vectra C, 1.9 120 Cp, cam cat costa, si pana unde poate sa o duca ?


Aoleu,acuma vrei sa ii faci resoftare? Rolling Eyes Parca vroiai sa o vinzi si sa iti cumperi Insignia Laughing




Sincer tu, crezi ca acum are careva in gand sa faca vreun pas pe criza asta, sa cumpere ceva.

Eu as vrea, mai trebuie sa si pot.
Sa stii ca si pe asta as vrea sa o vand ca o sa trebuiasca sa plec din tara, dar....
Ma cam doare sufletul.
  • TwinsFather

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
vtodan a scris:
hot a scris:
catza21 a scris:
Kamob a scris:Ca sa scapi de problema, fa-ti tunning la maiandrei, sa vezi ce masina ai, de fapt! Eu ma dau cu 160 de cai de un an si te asigur ca masina stie multe daca o inveti la un soft nou.

Salut Kamob,
Spune-mi si mie te rog unde ai facut resoftarea si cam cat te-a costat.
Ai idee ptr o vectra C, 1.9 120 Cp, cam cat costa, si pana unde poate sa o duca ?


Aoleu,acuma vrei sa ii faci resoftare? Rolling Eyes Parca vroiai sa o vinzi si sa iti cumperi Insignia Laughing


Scuze ! Esti OFF TOPIC
Cred ca acuma si-a aratat arama pe fata !
Daca erai interesat sa o vinzi, nu mai vroiai sa ii faci resoftare, mai ales la o masina in garantie.



mi-am dat aarama pe fataa

crezi ca ma feresc de tine sau de altcineva de pe acest foruuum.

Spun si eu ce as face.

Tu nu ti-ai lua o Isignia. Eu cred ca da. deci de ce nu o faci.
Si la mine este acelasi lucru, as schimbao, dar ma este pana acolo, si pana atunci as face si o resoftare, sau poate sunt doar interesat pentru informatiile mele personale.

Nu cred ca e loc de astfel de mesaje ca cel al tau.

Ca nu mi-am dat arama pe fata, ptr ca nu o tin pitita de nimeni.

Credeam ca acest forum este si ptr a afla tot felul de informatii, care pe viitor iti pot fi folositoare....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR