Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Stingray_

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu de alta da kadetturi au ramas cam putzine,iar de utilizatori de Cielo e plin
Skip ads

  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai atunci i-ar mai fi zis CLUBOPEL ?
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salutare Stingray .

Bine ai venit pe forum ...

Forumul va ramane dedicat Kadett-urilor ...chiar daca sunt probabil mai multi 'owneri' de Cielo .

Asta nu inseamna ca nu puteti discuta despre Cielo ...

Bafta & enjoy the forum !

Puteti discuta despre Cielo cat vreti ..dar in sectiunea care se potriveste cu discutia .
  • Stingray_

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Thanks anyay:)
Skip ads

  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cool daca vrei sa discuti la opel despre cielo ...adu-ti aminte de pantofii aia sport PLIMA itzi placeau?Parerea mea este sa parchezi cielo ala copiat si sa-ti iei un opel ce zici?
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Daca vrei cielo e un forum, specializat http://daewoo.globtel.ro/
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cred ca sunt inca destule Kadett-uri pe la noi...
  • wormostar

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1986 12sc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
si io am cielo dar cred ca cielo e un opel kadett tunat de fabrica.
Oricum cielo are o forma placuta ochiului si ca tablarae e net superiora kadettului si sa nu mai zic de dotari... dar nu despre asta era vb, era vb despre masina in sine, concept etc.
Daca nu stiati Opel kadett la nemti=vauxhall kadett la engelzi= pontiac LeMans la americani si daewoo racer 1 la coreeni

sunt masini bune care inca mai merg pe drumurile romanesti si o sa mai mearga multi ani si bine Very Happy
din lipsa de fonduri l-am indrumat pe fratele meu mai mic sa-si cumpere un kadett din 86 LS in 2 portiere, nu are obtiunile mele pe masina, servo,ac,mpi, etc dar te simti comfortabil in ea si la drum impartasesti aceeasi sezatie placuta Laughing
Imi pare sincer rau ca tot blamati Cielo, chiar im place cu l-au scos desgnerii spanioli, bord, fata spate, etc si sa nu uitam ca espero este urmasul de drept a lui ascona c
oricum s-ar numi tot GM este taticul lor, cu actiuni si tehnologie


Ultima modificare facuta de wormostar la Vin 20 Oct, 2006 9:15 am
Skip ads

  • obiwankenobi

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2005

  • Mesaj Privat
"Imi pare sincer rau ca tot blamati Cielo, chiar im place cu l-au scos desgnerii spanioli, bord, fata spate, etc si sa nu uitam ca espero este urmasul de drept a lui ascona c
oricum s-ar numi tot GM este taticul lor, cu actiuni si tehnologie"

Nu generaliza.Eu unul am avut Cielo inainte de Opel si sa stii ca pentru mine Cielo este o masina demna de admirat.Solida,relativ simpla,cu o tabla beton.Are citeva probleme specifice dar o consider o masina onesta.
Nu stiu ce insemna ca si consum de resurse (HDD,bandwith) pentru site-ul nostru, dar ai putea sa propui infintarea unei subsectiunii gen "Urmasii Opel " unde sa se poate discuta despre Cielo si Espero.Poate daca sint destule voturi pentru admin o sa deschida sectiunea.
  • mad max

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Putem discuta despre piesele si subansamblele ce pot fi imprumutate de Cielo de la Kadett pentru a imbunatati performantele sau invers.
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mad max a scris:Putem discuta despre piesele si subansamblele ce pot fi imprumutate de Cielo de la Kadett pentru a imbunatati performantele sau invers.


Foarte buna ideea!!! Exclamation
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Hai ca incep eu...cica la astra f s-ar potrivi castea de directie de cielo cu un minim de modificari...si un maxim de diferente favorabile la portofel... Poate cineva sa ma ajute cu informatii mai stufoase?
Skip ads

  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
lol asta e cea mai tare ... sa iti arat diferente de finisjaje intre kadettul meu de 18 ani si cielo care se vinde cu aproape 10.000 eur acum ? nu are rost sa mai zic care sunt de kko ... cat despre optiuni arata-mi si mie te rog cielo cu trapa + volan reglabil , scaune sport , oglinzi electrice incalzite ..tare as vrea sa vad ... singura chestie care e misto la cielo este motorul euro 3 .. doar pt ca este euro 3 nu de altceva Very Happy eu chiar ma gandeam sa iau un cielo hatchback si sa ii pun spoilere , haion , faruri, stopuri si bordul de la un kadett asta daca nu o sa mai avem voie cu non euro pe strada .. asa circula un zvon la un moment dat ... opel rulz ... and u know that Very Happy vreti sa mai zic de cielo nou la care dupa 500 km i-am schimbat boltzurile de la usi ? ca se auzea un zgomot Very Happy de ziceai ca e articulatia de vina Shocked
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca se potriveste capul de planetara de pe cielo pe kadett 1.6i?
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare !

Dap .. ala de cielo se potriveste la 1.3 sigur .. cred ca si la 1.6 .. e vb de marime ... eu la 1.8 am fost nevoit sa pun de esperro ... deci si la tine daca nu merge ala de cielo atunci in mod sigur merge unul de esperro .. Very Happy
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
aha.. multam de info
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cielo e un remake al kadettului ....oricum ochii oblici copiaza tot dk exista si daewoo kalos.....deci.......imitatii la maxim aceste "cielo"....si pt varsta lor kadett'urile inca se tin bine.....fata de un cielo.....care nu are nici 10 ani pe piata la noi....in primu rand opel zice tot.......
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@wormostar-cand ai sa ne arati Cielo de 20 de ani fara rugina la aripi si praguri atunci o sa fie mai bun decat KDT...Deocamdata nu ai cum,dar eu pot sa-ti arat Cielo de 6-7 ani cu asa ceva..Si ca fiabilitate,KDT e net superior fata de Cielo.Iti spun din cunostinta de cauza--din 95 pana in 2002 am condus NUMAI Racer si ulterior Cielo.Ambele aveau ac.probleme--tabla rupta sub masina de la gropi,joc in balamale la usi,oalele de la amortizor cracanate si rupte de la aceleasi gropi--lucruri pe care la un KDT le vezi mai greu..Si ca sa nu dau in off-topic,parerea mea e ca nu merita sa-l faci Cielo,din simplul motiv ca Cielo are toata lumea,dar KDT-NU !
Si da, se potrivesc cre`ca 99%din piese sunt identice-chiar si segmentii-am pus eu-carcotasii vor spune ca 1.6 nu e 1.5,dar e pistonul diferit si merge..Deci e o clona ,mai fardata si mai tanara un pic....
  • wormostar

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1986 12sc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
cand am vandut eu cielo se pregatea sa implineasca 12 ani si nu era ruginist si avea vopseaua uriginala mai putin pe o aripa si barele fata spate si NU AVEA RUGINA si merge impecabil.
Pe cand kadetul E al lui faratemiu este destul de ruginit pe la aripile din spate si kadetul D meu asemenea fiind putrede partea inferioara a portierelor.

Asa ca.... toate au problele si ca cielo este inca bine cotat Wink
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am prieteni care au cielo......si se plang de ele consum mare....rugina....pe un drum cu ceva gropi , denivelari etc zdrangane totul in ea, usile au probleme cu balamalele, si dotarile ma refer la geamurile electrice, butoanele alea parca sunt puse la oha, is urate, si geamurile alea abia de se mai rigica, eu am un kadett din '85....mostenire de la bunicul meu Very Happy si e stock......nu are pic de rugina, motoru e ok consum de 6%, a carat saraca si inca mai cara daca e nevoie ( este in 3 usi) fiare materiale de construcitii etc din constanta pana in lepsa circa 400 de km timp de 12 ani si nu cred k un cielo ar rezista atat nu zdrangane nimic.....si am prieteni kadettisti, care au masinile foarte tari servo geamuri electrice trapa etc.....aja fratilor ca cielo e doar un experiment.....si aja a ramas.....si vorba celor de mai sus .....doar motorul euro 3 le salveza ...sa zicem...salut
]
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR