Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu am fumat niciodata si nici nu m-a tentat, cam asta e povestea mea in legatura cu tigarile.
Skip ads

  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Recunosc. Am fumat. Din 14 septembrie 1995 pana pe 14 mai 1999. A fost greu sa ma las. Foarte greu.Mai ales ca fumam numai țigãri de proasta calitate fiind student pe vremea aia. Îmi aduc aminte ca in ziua in care m-am lasat am facut cum am vazut deja ce si altii au facut. Am spus nu. Am aruncat ultimele țigãri cu tot cu pachet. Si eram in gara. Ma pregateam de un drum de 7 ore cu trenul. Pe vremea aia se fuma pe tren fara nicio resticitie. Nu vreti sa stiti ce insemna sa stai pe culoar sa te uiti la altii cum fumeazã si sa incerci sa nu fumezi. In capul meu imi facem scenarii. Vroiam sa iau mucul de Carpati aruncat pe jos sa il aprind. dar m-am abtinut. A fost GREU. Nu am pus kg pe mine decât foarte târziu dar nu din cauza țigãrilor ci din cauza ca am lãsat-o mai moale cu sportul.
Care puteți și aveți voințã va spun din start : lãsați-va !


Un fost fumãtor.
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
De cand incerc si eu sa-l conving pe tatal meu sa se lase de fumat si tot nu reusesc Sad .A incercat sa se lase dar nu a reusit.Dupa cateva zile se apuca iara.
Prima data a zis ca se lasa de fumat cand i-au permisul(cat B).Dupa ce am luat permisul a zis ca dupa ce i-au si C+E se lasa.Acum trebuie sa le i-au si pe alea,dar nu cred ca se va lasa.
Eu am fumat o singura data si mi-a fost de ajuns pentru toata viata.Majoritatea se apuca de fumat cand incep liceul/facultatea.Eu nu m-am lasat influentat.
Poti fi cool si daca nu fumezi.
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu sunt fumator dar "traiesc" din fumat. Cu fiecare fumator mai putin creste riscul de a mi se deteriora nivelul de trai.

In rest, sanatate tuturor!
Skip ads

  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Foarte tare , m-ai facut sa rad Smile
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Tu razi, da' eu vorbesc serios.
Daca de maine toti fumatorii se lasa de fumat eu raman fara paine (apa, morcovi, ciorapi, motorina, prezervative, cablu internet, etc, etc). Crying or Very sad
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
te reprofilezi,vinzi inlocuitori de tigari:bomboane seminte de floarea-soarelui si alte surogate
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
yeti daca toti fumatorii din RO ar decide sa se lase si ti-ar da tie personal cate 1 euro fiecare, nu ar mai trebui sa muncesti vreodata...Very Happy
Skip ads

  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
n-am primit ceva degeaba niciodata,n-am norocul asta
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am scazut de la jumate de pachet la 1-2 tigari pe zi sau ceva mai multe cand ies la o bere...pana acuma fumam in masina, ca nu-mi mergea socu, si-o tineam turata cat trageam o tigara. acuma...daca nu merge masina, nu merge nici tigara. Sad
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:... tigara electronica. Parerile sunt foarte impartite, chiar si in randul unor fumatori. In afara de pretul destul de piperat totusi nu m-as da deoparte de la tentatia de a incerca. Eu inca nu am lasat fumatul...


Heei, va salut din nou. Luat tigara minune. De o saptamana nu mai cumpar tigari. Acum sug din pixul asta (pardon de expresie), dar cu folos. Reclama care se face nu minte in totalitate. Efectul este imediat. Incredibil Shocked Dupa 30 de ani de afumatura. Urati-mi succes ca am nevoie Smile
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
cat a costat minunea de tigara? banuiesc ca iti trebuie si vointa..
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cat cheltuiesti cu tigarile pe 1 luna. Detalii pe PM daca vrei. In ceea ce priveste vointa nu prea, doar iti propui sa schimbi tigarile. Promisiunea de a le lasa definitiv se poate adeveri, dar sa se mai curete bojogii. Si se curata. Garantat.


LE E adevarat ca trebuie sa educi si piticul un pic, adica il trimiti la culcare. Sper la mine sa adoarma definitiv. Ma gandesc, asa, ca noi barbatii uneori ne multumim si cu surogate. Depinde de pretentii. Nu stiu inca cu femeia gonflabila, ca nu am incercat Very Happy Very Happy
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
miercuri am implinit 7 saptamani de cand m-am lasat de fumat Smile
Culmea e ca a fost premeditat...dupa ce mi-am cumparat 6 pachete de tigari...deh plecam undeva unde tigarile erau oleaca mai scumpe...dupa ce le-am terminat...pur si simplu la pranz am zis ca nu mai fumez...si de atunci asa am ramas Smile
Precizez ca nu sanatatea m-a obligat sa ma las...nici criza Smile...nici finantele...pur si simplu nu am mai vrut sa fumez, anul asta as fi implinit 14 ani de cand fumez, deci nici asa novice nu eram...nush ce dracu am avut.
Si acum vine partea faina a lucrurilor...nu stiu daca va vine sa credeti dar pur si simplu nu mai am chef sa pun in gura o tigare...nu am pofta...am trecut de faza in care mi-as mai fi dorit "una mica" ( si evident cu expectoratiile negre de rigoare, curatirea plamanilor ). Am fost si in carciumi de atunci, la mine la munca totusi se fumeaza...nu sunt nici ipocrit sa spun ca ma deranjeaza dar nici nu mi-e asa de bine.
Pe cale de consecinta, va asigur ca se poate!
P.S. La fel de bine va rog sa ma credeti si ca nici nu simt vreo ameliorare in sanatate ( asa numitul "simtit mai bine" ...si nici in greutate nu am luat )
P.S. 2 In conditiile enuntate mai sus, judecati si voi. Eu ma ofer sa ofer "consultanta" pentru lasatul de fumatul in stilul asta...terapie de soc
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Hai sa ma introduc si io in discutie...

"lipesc" aici un mic paragraf dintr-o carte...

"Poate cã îþi este cam fricã sã citeºti aceastã carte. Poate cã, asemenea
majoritãþii fumãtorilor, eºti cuprins de panicã la simplul gând de a te lãsa ºi, cu
toate cã ai intenþia fermã sã nu mai fumezi într-o bunã zi, nu vrei ca ziua aceea
sã fie azi.
Dacã te aºtepþi sã-þi spun cã fumãtorii sunt pândiþi de niºte riscuri
cumplite de îmbolnãvire, cã ei cheltuiesc o micã avere de-a lungul vieþii lor de
dependenþã, cã fumatul e un obicei mizerabil, dezgustãtor ºi cã tu însuþi eºti un
individ fãrã coloanâ vertebralã ºi lipsit de voinþã – ei bine, am sã te
dezamãgesc. Pe mine, astfel de tactici nu m-au ajutat sã mã las de fumat ºi,
dacã pe tine te-ar fi ajutat, atunci te-ai fi lãsat pânã acum."

Sincer sa fiu, eu nu am avut timp sa citesc aceasta carte, dar din 4 prieteni carora le-am imprumutat-o, 3 au renuntat la fumat... Voi incerca in curand...
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
io m-am lasat de lasat. Da mai incerc inca o data mai incolo. M-am lasat 2 zile Embarassed Asa ca se poate da tre sa si insist pe hotarare
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am si eu aproape o saptamana. La mine functioneaza altfel...hotararea se formeaza treptat, stabilesc o data ..peste cateva zile..si imi anunt prietenii ca incepand cu data respectiva ma voi lasa..apoi...chiar daca mai am tigari in pachet...cam raman cu ele.. Asta e a doua oara cand m-am lasat..am mai avut o perioada de vreo 3 ani si apoi, intr-un concediu, m-a capturat din nou viciul..so, va rog sa imi tineti pumnii..departe de pachetul de tigari care inca mai zace prin geanta.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mie mi-au expirat patch-urile cu nicotina de cand tot zic ca ma las Crying or Very sad
Ma pacalesc...ba sa termin pachetu asta,ba gazu la bricheta( Laughing ),ba dupa nu-s ce chef....
Respect celor care au reusit!
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Rookie, vorbesti cumva de cartea lui Allen Carr - Easy Way To Quit Smoking ?
Eu cu ajutorul cartii asteia m-am lasat de fumat, acu vro luna si ceva.

Care sunteti interesati, puteti gasi varianta in engleza pe piratebay. E o lectura foarte interesanta, chiar daca nu va lasati de fumat.
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
exact de ea vorbesc. Se gaseste si in lg ROMANA.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR