Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Dupa un concediu in care mi-am reamintit cat de placut este sa inoti, ma bate acut gandul sa ma inscriu la IDM Club (cel din Grozavesti). Uitandu-ma pe site-ul lor am vazut ca exista posibilitatea unei reduceri a abonamentului pentru 6 luni daca ne inscriem in grup de 10 persoane.
In acest moment noi suntem 4, deci ne-ar mai trebui inca 6. Daca printre colegii bucuresteni sunt doritori, dati-mi un semn.

P.S. Nu vreau sa le fac reclama, doar incerc sa obtin pentru mine si altii un discount. Daca deranjez, imi cer scuze si rog un moderator sa stearga acest topic (nu ma supar).
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cat e halatu`?
Abonamentu` adica.
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
360 lei/persoana pentru 6 luni pentru grupuri de minim 10 persoane
540 lei/persoana pentru 6 luni pentru grupuri 2-9 persoane.

Mai multe detalii legate de preturi sunt pe site-ul lor, pentru fiecare activitate in parte.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
criss_slc a scris:360 lei/persoana pentru 6 luni pentru grupuri de minim 10 persoane
540 lei/persoana pentru 6 luni pentru grupuri 2-9 persoane.

540 lei pt 6 luni? Pfuai, ce ieftineala. La noi in la cel mai ieftin bazin este pt 6 luni e 1700. Hai ca vin si eu. Wink (glumesc)
Dar oricum e ieftineala.
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu chiar ieftineala, pentru ca suma aceasta este taxa de eliberare a cardului de membru. Apoi platesti pentru fiecare activitate. De exemplu, la inot este 12 lei/ora, taxabil la minut. Sumele cheltuite in primele 6 luni sunt luate in considerare apoi la prelungirea perioadei de valabilitate, ajungand pana la gratis (au ei o grila).
Din cate am cautat eu prin Bucuresti sunt rezonabili (daca stie cineva alta varianta ... mi-ar prinde bine).

Cam asta e ideea.
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Prin aprilie m-am apucat si eu de inot...doar asa sa fac miscare. Am fost la Tenis Club 2000, In apropiere de autogara militari.

Abonamentul de 12 intrari era 200 ron insa nu se tinea cont de el, adica cat m-am dus acolo nu mi-a spus nimeni cate intrari mai am sau ceva. Bazinul era curat iar apa era calduta. Partea mai nasoala era cu locurile de parcare
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
deci cu minim 10 iese la 60 lei pe luna; se accepta oricate intrari? te legitimeaza la intrare sau are poza legitimatia?
oricum, nu e scump deloc...pacat ca e in militari...adica la naiba in praznic si fata de serviciul meu (pipera) si fata de casa; chiar ma batea gandul sa ma apuc de ceva miscare...trebuie sa ma impinga de la spate careva...Very Happy
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
In clipa in care m-a hotarat pe inot am avut de ales intre
http://www.bery-fitness-spa.ro/ si http://www.complexsportiv20...in_inot_foto.html

In final am ales Complex Sportiv 2000 din punctul de vedere al pretului. Fata de cei de la Berry's aici nu aveam inclusa sauna.

@indy:
"deci cu minim 10 iese la 60 lei pe luna" nu am inteles ce ai vrut sa spui prin asta. Daca tariful abonamentului este negociabil nu am de unde sa stiu, asta trebuie sa ne interesam

"se accepta oricate intrari? te legitimeaza la intrare sau are poza legitimatia?" - din cate am inteles a fost o perioada in care se faceau legitimatii insa s-a renuntat la acestea pentru ca "le uita lumea acasa", asta a fost scuza pe care mi-au dat-o. Eu unu cand am platit am primit o chitanta, iar daca ma intreba cineva de acolo le aratam chitanta si gata. Cand te duceai iti spuneai numele receptionerei ca sa te treaca in registru, insa la mine a fost nevoie sa ii spun de 2 ori... in rest doar am fost sa iau cheie de la dulap unde sa imi las lucrurile.

Programul pentru abonati era de dimineata de la 8 pana pe la 11 si seara de la 20 la 23.
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
"minim 10 iese la 60 de lei pe luna" cred ca se refera la IDM. Intrarea nu costa nimic. Acea taxa este pentru un card personalizat (poza si alte alea) cu care ai acces in toate facilitatile clubului. Apoi tot ce folosesti se plateste.

Eu unul nu mai am rabdare. La primul salariu ma duc sa cotizez ca m-am saturat sa "inot" in cada.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
OctavianM,spune-mi te rog cat de aglomerat e?Sau la ce ore e mai liber.Ma intereseaza si pe mine sa merg dar as vrea sa fac vreo cateva ture de la un capat la altul,si daca e plin de copii e imposibil.Nu as vrea sa merg si sa stau pur si simplu in apa.
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@gobelu: Seara nu prea sunt copii. Cand eram abonat la bazin ma duceam in timpul programului de seara, 20 - 23, si in general atunci nu prea erau copii, mai erau doar unu sau doi care stateau la cursuri de inot. Poti sa faci linistit ture in bazin, sunt facute si cateva culoare, parca 3 sau 4, precum si o zona fara culoare.

Am atasat o poza cu bazinul ca sa iti faci o impresie (sorry de calitate insa am facut poza cu telefonul si imi cam tremura mana)


  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 416
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
OctavianM a scris:@gobelu: Seara nu prea sunt copii. Cand eram abonat la bazin ma duceam in timpul programului de seara, 20 - 23, si in general atunci nu prea erau copii, mai erau doar unu sau doi care stateau la cursuri de inot. Poti sa faci linistit ture in bazin, sunt facute si cateva culoare, parca 3 sau 4, precum si o zona fara culoare.

Am atasat o poza cu bazinul ca sa iti faci o impresie (sorry de calitate insa am facut poza cu telefonul si imi cam tremura mana)




te rog sa imi zici si mie la cat ajunge abonamentul si in ce zona se afla... mc anticipat.
Skip ads

  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@UnIKuL: din cate imi aduc aminte erau disponibile 2abonamente:
12 intrari 200 ron
si
10 intrari la pret de 180 ron

Pentru a putea face abonament trebuie sa prezinti o adeverinta din partea medicului de familie cum ca esti clinic sanatos

locatie:

  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 416
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mc de info... tocmai de asta am intrebat de locatie... pentru ca nu se merita sa bat drumul din berceni pana in militari... sper sa gasesc ceva mai aproape... sect. 3 sau 4. oricum mc inca odata Wink
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@UnIKuL: Am spus mai sus "In clipa in care m-a hotarat pe inot am avut de ales intre
http://www.bery-fitness-spa.ro/ si http://www.complexsportiv20...in_inot_foto.html "

Bery-fitness-spa e la Iancului, care consider ca e mult mai aproape de tine decat alternativa. Pretul abonamentului de 12 intrari, la care ai sauna gratis, este de 300 ron si pentru cel fara limita la nr de intrari este de 400 ron, sauna deasemenea inclusa.

Ca alternative, pe timp de vara mai ai piscina de la Daimon, sus la Polivalenta, langa locul de intalnire saptamanal al clubului, insa mi se pare ca e mai scump
  • alex1799

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Arena 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
eu vreu in club IDM..
trimite-mi te rog un PM cu datele de contact.. eu nu pot sa-ti trimit PM deoarece nu am inca 10 posturi Sad
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare rau, dar nu am mai avut rabdare asa ca sambata (slavita fie ziua de salariu) m-am dus si am facut abonament impreuna cu cei 3 amici ai mei.
Daca vrei sa iti faci si nu vei strange inca 9 (destul de greu), iti mai trebuie inca o persoana. Daca vii singur, abonamentul este 720 lei, cu inca o persoana scade la 540 lei.
  • alex1799

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Arena 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
asta e.. oricum inca 9 persoane nu am cum sa gasesc.. voi incerca sa mai gasesc macar o persoana pentru a face abonamentul de 540 lei..
daca e cineva care vrea sa-si mai faca rog sa-mi spuna zilele astea..

criss_slc, imi spui te rog daca se poate intra la bazinul mare (semiolimpic)? este in renovare? trebuie sa platesti in avans consumatie de 1000 lei?
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
la bazinul mare ai acces in doua variante:
- fie dupa 6 luni timp in care trebuie sa te multumesti cu cel mic (eu am fost aseara si eram doar eu si sotia acolo - deci e foarte liber si de dimensiuni acceptabile pentru "olimpicul" din mine - 16X9)
- fie la inscriere platesti in plus 360 de lei, reprezentand abonamentul pentru inca 6 luni (deci practic il faci pe un an).
  • alex1799

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Arena 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
criss_slc a scris:la bazinul mare ai acces in doua variante:
- fie dupa 6 luni timp in care trebuie sa te multumesti cu cel mic (eu am fost aseara si eram doar eu si sotia acolo - deci e foarte liber si de dimensiuni acceptabile pentru "olimpicul" din mine - 16X9)
- fie la inscriere platesti in plus 360 de lei, reprezentand abonamentul pentru inca 6 luni (deci practic il faci pe un an).


thanks.. pt. mine 16 m (la ei pe site parca scrie 14) e cam mic.. stii totusi daca cel mare este deschis sau e tot in renovare? esti sigur ca trebuie sa platesti in plus "doar" 360? pe alt forum am citit cum ca ar trebui sa platesti 1000 Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR