Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
OffTopic : Welcome back admin !!! Long time no see Smile
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
admin a scris:
Arthurro e misto ca te-ai gandit sa incluzi sigla clubopel.com in material . Cu siguranta ai permisiunea mea si acum si in continuare .


Multumesc!

ok then! M-am gandit sa schimb un pik registrul pt urmatorul material si sa uploadez un material - doua ( sa spunem ... momente vesele Smile ) este vorba despre ceva imagini inregistrate de camera aparatului radar al politiei si nu numai
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Urmatorul e gata! vizionare placuta

www.televiziunea.ro/accidente
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca tre sa va zic asta dar am reusit si eu sa o lovesc... Crying or Very sad Sad Crying or Very sad ......
Veneam de la tara si eram la un semafor....pe drumul catre Titan..
Cand sa plec de la semafor am vazut ca trecuse unu pe rosu...dupa vreo 2 3 injuraturi adresate lui bag masina in viteza...si o aud pe mama din dreapta mea.."vezi ,vezi....."

Un dobitoc cu un Tico a trecut pe rosu rosu ... Confused ...si a incercat sa ma evite...dar prea tarziu....l-am lovit in usa stanga spate de i-am spart-o....
Avarii eu....:far stanga, capota indoita un pic, masca si bara...... Crying or Very sad

Deci ca un avertisment celor ce trec sau conduc prin bucuresti...MARE grija la idiotii care trec pe rosu....

PS: el lucreaza in Parlamentul Romaniei.....sef de cabinet... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Skip ads

  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
sef de cabinet cu tico? Smile
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Luate de pe cartea lui de vizita...

Parlamentul Romaniei
Camera deputatilor

Liviu........
Sef cabinet parlamentar
  • Caius

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2005

  • Mesaj Privat
primul - stateam pe loc la semafor,pe jos gheata.... BUF. unl cu taxi a uitat ca e gheata pe jos si a parcat in bara mea spate. masina mea nu a avut nimik,el.. bara sparta..

urmatoarele doua scunt chiar accidente Surprised
1. vreau sa parchez pe o strada cu sens unic,foarte circulata si unde abea imi incape masina si cand am dat sa parchez am virat putin prea repede si am atins cu aripa spate (chear deasupra rotii) coltul unui mercedes Cobra.
eu am avut careva urme negre de pe bara lui care s'au dus dupa a2a spalare, iar el coltul de bara cazut pe jos si semnalizarea zmulsa din locul ei si crapata/sparta (o mai tineau doar firele)
2. masina era parcata inrt'o parcare care nu avea nici o lumina pe la 3 noaptea.. dau cu spatele sa ies din parcare (nu aveam becuri de marsaliar ca erau erau arse) si mergem cu spatele catre un gard viu prin care iesea o reclama (UPC) si BUF... in ea Crying or Very sad o sa pun azi o poza sa vedeti ce sa intamplat.. (nu dadeam chiar incet cu spatele ca ma grabeam undeva si mi'am luat ceva SOC Rolling Eyes ) ,reclama.. spart coltul
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
florinike, naspaaaa... Sad

Sa-mi zici si mie cam cat te va costa repararea mastii. Si farul.

Din fericire eu n-am avut nici un accident - nici cu Dacia veche, nici cu Opelasul.

Doar o desteapta cu un Matiz nou-nout (luat de 2 zile) a evitat un taxi si mi-a sters aripa stanga (bombeul ala de deasupra rotii). Ea si-a facut varza toata partea dreapta, pe aproape toata lungimea masinii, eu am dat cu palma peste aripa si i s-a sters vopseaua (ei Cool ), aparand vopseaua mea, aproape intacta, doar un pic matuita.
Nu i-am cerut nimic, dar nu m-am putut abtine sa nu admir grosimea tablei de pe Vectra...
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Da maddane asa am zis si eu...ca e naspa rau... Crying or Very sad
Mai ales cand eu sunt genu calm la volan..niciodata nu ii dau mai mult de limita legala si nici nu ma bag la depasiri periculoase sau alte dastea....dar uite ca s-a intamplat... Confused

O sa dau un mesaj pe forum cand o sa fie gata...problema e ca nu stiu cum se procedeaza ca ala e de vina-deci fac totul pe asigurarea lui.....
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@caius - verifica fagurele de sub bara din spate, cred ca nu mai intact.
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
am si eu 2 usoare:

1. joia trecuta, cand s-a amanat meciul stelei, am venit de pe bucuresti-ploiesti, mergeam spre unirea si era ninsoarea aia puternica. dupa p-ta victoriei s-a schimbat brusc starea carosabilului si am oprit la semaforul dintre victoriei si romana, am alunecat putin. in spatele meu o dacie la fel. in spatele daciei un microbuz ford transit care n-a mai putut opri... cica abs-ul e de vina Smile) si a intrat in dacie, dacia in mine si mi-a indoit bara din spate. dupa aia, 4 ore la politie ca era superaglomerat.

2. prin 2000 cand faceam scoala de soferi, aveam si eu 40 km/h si eram intr-o curba la dreapta, si m-a depasit un cielo pe exterior. numai ca n-a mai avut rabdare sa revina pe banda lui si m-a impins in sant. in cielo... 2 femei. mi-a dat jos bara fata.


din fericire nimic grav.
  • Caius

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2005

  • Mesaj Privat
cam asta a patit masina Wink



@chiciuc - nu pare sa aibe nimik
Skip ads

  • CatalinM

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Salutare,

Acum 3 saptamani si ceva am avut un accident destul de grav.
A fost un noroc extraordinar ca eu si sotia mea nu am patit nimic (doar sotia citeva zgarieturi si o vinataie de la deschiderea airbag-ului).
Masina: Opel Astra 1.7 DTI din 2001.
Si acum povestea:
Era 21:30 seara, ningea destul de tare, era undeva intre Sighisoara si Tg-Mures. Noi veneam de la Bucuresti. Am ajuns o coloana de 4 tiruri din urma si stateam de ceva vreme dupa ele deoarece nu aveam vizibilitate sa depasesc. Mi s-a terminat si lichidul de spalare a parbrizului si ultimul tir imi stropea tot parbrizul, nu mai vedeam nimic. Urma o curba larga, apoi o coborire dreapta de vreo 2 km. Din curba am vazut ca vine o masina dar era la baza liniei drepte asa ca m-am decis sa depasesc. Am intrat in depasire, am depasit toate cele 4 tiruri (care nu mergeau prea tare, cam 50 km/h) si cand sa intru pe banda mea, fortat si de masina din fata care se apropia pe contrasens, am tras de volan dreapta si a fugit spatele masinii mele. Am tras apoi stanga dar nu am reusit s-o redresez. De aici nu prea mai stiu ce s-a intimplat deoarece m-am trezit ca dintr-un vis... Credeam ca nu-i adevarat ce se intimpla. M-am frecat cu toata partea dreapta a masinii cu masina care venea din contrasens, care era tot un TIR. Am avut nororc ca nu am intrat sub el ca ....
Din acrosajul cu tirul am zburat in santul de beton din partea stinga a drumului si masina s-a rasturnat cu rotile in sus. Purtam centuri atat eu cit si sotia si cred ca asta ne-a salvat viata. Masina a fost varza, nu se mai putea repara, era lovita peste tot. Nu am avut nici Casco.
Asta este, am fost inconstient, nu am adaptat viteza conditiilor de drum.
Am invatat ceva din experienta asta, voi fi mult mai precaut de acum incolo.

Numai bine,
Catalin
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ...chiar imi pare rau pentru tine cataline....mie imi pare rau ca am lovit-o pe a mea din cauza lu' ala de imi pica inima....numai la asta ma gandesc...
dar sa mai faci si peripetii dastea sa iti faci masina praf.....las ca o sa fie mai bine data vitoare...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
azi mi-a sarit o baba in fata. nici urma de trecere de pietoni, nimic. pur si simplu mi-a iesit in fata masinii. a luat-o prin iarba, a coborit pe carosabil si a iesit in fata mea. cred ca isi cauta moartea. frina in podea si baba ... in loc sa o ia la picior se intoarce spre mine si se protapeste in mijloc. nu puteam sa o ocolesc nici prin stinga nici prin dreapta. bine ca am oprit la timp. imi tremura si acum picioarele. am intrat imediat intr-o benzinarie si am stat sa spal geamurile pina cind mi-a trecut putin si am putut pleca mai departe.
si daca nu ma tineau frinele? Crying or Very sad

mi s-a mai intimplat o data in fata cismigiului, dar atunci am vazut-o de departe. era si un politist in zona si mi-a raspuns candid "si ce sa fac? sa pazesc eu toate babele din bucuresti?" avea si el dreptate.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
CatalinM a scris:
Am invatat ceva din experienta asta, voi fi mult mai precaut de acum incolo.

subscriu, cred ca avem cu totii ceva de invatat
Am avut si eu parte de un eveniment, mi-a sarit un aurolac la, Big berceni, dintre masini direct pe capota Smile norocul meu/lui ca nu aveam viteza (urma sa opresc la semafor pe prima banda) si ca am oprit imediat... nu a vrut sa mearga la spital ca nu avea nimic ce era sa fac am rugat un martor (un sofer care a vazut cele intamplate) si (sfatuit de un Politist) m-am dus la Udriste si am declarat incidentul.
Stau si ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca aveam viteza mai mare(ex 50 la h )...
  • horheus

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
apropos de aurolaci...
Cei din Iasi cred ca il stiu pe ala care sta pe la semafoare si se lasa jos in spatele masinii si inhaleaza gazele de esapament, sau dracu sa-l ia ce face ... poate asteapta sa dai peste el... uneori merge printre benzi si sare in fata masinilor.. e dilo -dilo de tot gagiul .
In fine acum vreo 3 saptamani am fost in Bucuresti si tipul era in Unirii, practicandu-si "meseria". Aveti grija cu astia...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
on topic: poate fi un considerat un accident atunci cand dilo deschide masina si fura servieta/poseta in timp ce te uiti gales la semafor Smile
  • horheus

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:on topic: poate fi un considerat un accident atunci cand dilo deschide masina si fura servieta/poseta in timp ce te uiti gales la semafor Smile


nu, cred ca poate fi considerat furt calificat .
  • crisluca1985

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucucresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Decat un accident am avut de cand am carnet (un an jumate).
Era cursa pe Baneasa, Vectra mea nu stiu ce avea dar am lasat-o acasa si am luat un Cielo (eu eram obisnuit cu Vectra), ne intorceam de la intrarea participantilor si ne duceam spre cea a spectatorilor, eram 5 in masina. Eu mergeam cu 80 la ora si unu cu o Solenza mergea in fata mea, se face o curba la stanga si ma gandesc ca am timp sa depasesc pana in curba, ma bag in depasire vreo 80-90 la ora, si ajung in curba cand eram chiar langa el, acum incepe totul, chiar pe interiorul curbei era o groapa imensa, iar imediat dupa curba era calea ferata, cam la 5 m, eu cu 80-90 la ora si 5 persoane in masina, iau groapa, ma salta pe cele 2 roti din dreapta, in fractiunea aia de secunda vad calea ferata si 2 masini oprite sa o treverseze, aterizez pe toate rotile, bag picioru in frana (normal Cielo, blocheaza rotile) fuge fata spre exteriorul curbei, si imediat realizez ca ma indrept in derapaj spre aia care erau opriti la trecerea peste calea ferata, ma duceam sanie spre ei, atunci trag repede dreapta si rausesc sa-l evit pe ultimu nu stiu cum ca eu nu ii vedeam numarul din spate, deci eram f aproape, si ce vad urmatorul lucru ca ma duc spre un parapet de la marginea treceri peste calea ferata, mai trag dreapta putin si realizez cu stupoare ca am ajuns la capat, dar spre fericirea mea fuge spatele si trec pe langa parapet, iar apoi m-am infipt in indicatorul de trecere la nivel cu calea ferata pe la vreo 60 la ora si cu 5 persoane in masina.
Deci totul s-a intamplat in cateva fractiuni de secunda sau cateva secunde nu am avut timp sa realizez, cum m-am infipt in stalp am dat cu spatele, am coborat din masina gandindu-ma ca am bara si farul spart, iar cand ajung in fata aveam decat o linie verticala zgariata pe spoiler si atat.
Cand ma uit in spate cum venea curba la stanga pe strada era decat o urma de cauciuc lunga cat toata curba intrerupta in 2 locuri (unde am tras de volan, cred).
Ce am invatat:
1) Nu depasiti in curba, niciodata nu sti ce e dupa colt.
2) Cielo are franele proaste, spun din ce am simtit pe pielea mea, dar poate orice masina fara ABS s-ar fi comportat la fel.
3) Cand mergeti cu inca cineva in masina mergeti mai cu grija ganditi-va ca daca voi scapati ei poate nu scapa, si nu cred ca e usor de purtat asa ceva pe constiinta.
4) Am reflexe foarte bune, nu vreau sa ma laud dar si cei din masina au spus asta, fiecare dintre noi se comporta diferit in situatii de stres, extreme.
5) Am stapanire de sine foarte buna, nu m-am panicat deloc, si acum stau si ma gandesc de ce oare? Un prieten a lovit o oglinda la alta masina si dupa aia tremura de parca daduse peste un om.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR