Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • gabyygsm

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut. am un vectra a din 93 16 nz

mi se arde mereu o siguranta -aceea raspunzatoare cu becul din plafon mijlociu si cu ceasul din bord.
in momentul cand siguranta este arsa inchiderea centralizata face probleme adica din telecomanda nu mai vrea sa inchida usile ca si cand ar fi una dintre ele deschisa desi nu are teoretic nici o legatura cu siguranta respectiva

am verififat toate usile, le-am curatat contactele,ceasul din bord e oki, becul in plafon perfect, probabil am un scurt undeva dar nu reusesc sa il descopar

ca alternativa de exemplu in seara asta am inchis doar inchiderea centralizata manual fara sa mai armez si alarma. dupa vreo 10 secunde s-a armat alarma singura apoi la 3 secunde a inceput sa faca galagia specifica ca si cand ar fi fost vreo usa deschisa ... am tot cautat scurtul dar nu am reusit sa-l descopar. ceva idei?
Skip ads

  • gabyygsm

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
mai adaug ca aceeasi problema aparuta in aceasta seara am mai avut-o si acum 2 saptamani cand m-a tinut vreo 2 zile-cum a aparut asa a disparut adica singura... numa ca acum a revenit Sad
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
masina nu a avut alarma din fabrica
alarma are siguranta si sigur e aceea care se tot arde, dar cel mai probabil siguranta si implicit traseul curentului electric nu a fost gandit sa suporte atati consumatori
incearca sa legi alarma de siguranta care merge la bricheta(accesorii) si nu vei mai avea probleme
atentie cu scurturile in instalatia electrica, sunt periculoase
  • gabyygsm

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
o sa testez si varianta ta... nu inteleg daca e legata la siguranta care se tot arde, in momentul in care acea siguranta se arde cum de alarma tot mai functioneaza? numa ca face acele belele
Skip ads

  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Si nu iti mai functioneaza nici becul din portbagaj?
  • gabyygsm

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu stiu... o sa verific...intre timp situatia s-a remediat singura noaptea. am schimbat dimineata Embarassed siguranta si nu s-a mai ars intre timp... o apuca cand vrea ea Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR