Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare... Daca e sa-mi pun folie nearga pe geamurile din spate si luneta si pe stopuri si pe semnalizatoarele fata si pleoape si sa vopsesc etrierele rosii ma opreste vreun politist ca nu e in regula ce am facut ? Daca nu cam cat ma costa operatiunea (de inceput) ?
Skip ads

  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai pt geamuri poate sa-ti dea amenda. si te pune sa le dai jos. la RAR parca se obtine ceva adeverinta ca ai voie cu geamuri fumurii (contra cost ofcourse) dar nui sigur ca e valabil numai la masini care au din fabrica geamuri fumurii! cu faruri nu e problema, M-A-X are stopuri vopsite pe astra si nu are probleme. pleoape nui rpoblema. etrierele lafel.
pleoape - ~700.000
vopsit etrierele - ~300.000 (nu stiu cat costa vopsea din aia rezistenta la caldura)
vopsit stopuri - ~300.000
geamuri fumurii - ~ 1.000.000
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cum ma pune sa le dau jos ? Imi da un termen ? Daca nu le dau jos ce se intampla ?
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salut talon ... amenzi (defapt amenda o primest si prima data cand te opreste pt asa ceva). e naspa oricum
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai am inteles ca nu stiu ce folie 3M sau ceva de genul asta este legala... Si unul cica are si omologare pentru ea... Cand l-a oprit garcea si i-a aratat omologarea cica i-a luat talonul... WTF?
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
La faza cu stopurile poate sa fie nasol in caz de accident. Daca Doamne fereste intra unu in spate, poate sa spuna ca nu a vazut becul aprins la frana din cauza stopurilor.

Eu am prieteni care au folii si pe fata .... politia nu le-a ciripit nimik pana acum. Ideea e sa nu ai pe geamurile din fata ...pe spate nu zice nimeni nimic.

Am un amic, care are pe un Volvo geamurile ionizate nu se vede absolut nimic de afara (oglinda). Nu a zis nimic politia. A zis ca de ionizate chiar nu se leaga...zici ca asa ai cumparat-o....
  • Muad'Dib

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Sinaia
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Darkness a scris:
vopsit etrierele - ~300.000 (nu stiu cat costa vopsea din aia rezistenta la caldura)


155.000 lei. Chiar asha se cheama, "Spray pentru etriere". Orice magazin din zona ta care lucreaza cu Autonet-ul tre' sa aiba. Albastru, galben, roshu.
  • Muad'Dib

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Sinaia
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Slick a scris:Pai am inteles ca nu stiu ce folie 3M sau ceva de genul asta este legala... Si unul cica are si omologare pentru ea... Cand l-a oprit garcea si i-a aratat omologarea cica i-a luat talonul... WTF?


Stiu povestea. Omul tot incearca sa il denunte pe politzai, care a fost magar si nesimtzit.
Dar parerea mea ca trebuie sa se duca si la 3M, ca ei promit ca (,) cu omologarea lor nu ai probleme. D'aia si au clienti, ca preturile le au mari si calitatea nu te da pe spate...
Ori e reclama pe bune, ori ce? Si daca e pe bune, sa actioneze acolo unde au obtinut omologarea, (la MI banuiesc) si EI sa rezolve problema. Adica sa fortzeze o circulara, ceva, sa nu ne mai opreasca tablagii din cauza foliilor.
Skip ads

  • bogdan

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Azi dimineata m-a oprit politia,ca deh,mergeam prea incet(cu 30) si au avut timp sa vada cat dee negre sunt geamurile.Concluzia.erau 3 masini,n-au vrut cei 500mii pe care i-am "oferit",dupa asta i-am luat cam tare,oricum ramaneam fara talon.Trebuie sa merg acu la Candiano sa ma cert putin cu sefu si sa-mi iau talonu inapoi,ca baietii erau cu pretentii(sa dau toate foliile jos,inclusiv de pe hayon).Dupa asta sa vad de unde iau omologare(adeverinta),ca sa nu mai am probleme cu d-alde politai care vrea neaparat sa-si exerseze scrisu de mana.


Ultima modificare facuta de bogdan la Mar 08 Jun, 2004 5:59 pm
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Tare mi-ash pune niste folie pe a mea... dar nu vreu probleme cu polu` si mai bine ma las ;((. Nu vreau sa merg cu pejosul nici 1 zi oriunde daca raman fara talon Sad
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu mi-am pus autorizate de la expert detailing 330 ron luneta si laterale spate.
deocamdata nici o problema
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
bogdan a scris:ca baietii erau cu pretentii(sa dau toate foliile jos,inclusiv de pe hayon).Dupa asta sa vad de unde iau omologare(adeverinta),ca sa nu mai am probleme cu d-alde politai care vrea neaparat sa-si exerseze scrisu de mana.


dupa ce ca tu esti cel vinovat, tot tu esti vu gura mare? de ce nu`ti dai seama ca el chiar isi face treaba? pune`ti folie omologata, si atunci ai dreptul sa comentezi.atat timp cat gresesti, asuma`ti raspunderea.

si eu am neomologata, insa stiu sa vorbesc frumos, pentru ca, vorba dulce, mult aduce.de 2 ori m`au oprit pentru folie. insa e si destul de deschisa a mea. zilele astea am sa ma mai leg odata la cap..si`am sa`i pun si pe fata
Skip ads

  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Deci...si am geamuri fumurii pe spate (folie)...asa am cumparat masina...Si ca sa nu am probleme am fost la o firma care monta folii autorizate si le-am cerut sa-mi dea o autorizatie RAR de folie (contra cost bineinteles)...La vreo 2 sapt. dupa ce am luat autorizatia asta in timp ce stateam la semafor opreste langa mine o masina de politie cu 2 politistii tinerei inauntru...si se uita ei la masina,se uita la mine,la masina,la mine si ma intreaba : "Auzi,da' tu ai autorizatie pentru folia asta?"..Si zic : "Da"... Si gata...S-a facut verde si au plecat...De atunci nu am mai avut nici un contact cu ei... Din cate stiu eu sunt 2 tipuri de folii autorizate : 3M si Llumar(de care am eu)..cu gradul de intunecare de maxim 70% (eu am 90% pe autorizatia aia Very Happy )...Si daca te opreste nenea politistu' si vrea sa iti ia talonul si tu chiar nu vrei s i-l dai atunci te apuci si dai jos folia de pe geamuri in fata lui...si atunci nu mai are de ce sa-ti ia talonul...
Hai ca v-am plictisit cu eseul meu despre folii autorizate....Very Happy
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@Boogie:
Daca foliile sunt autorizate RAR si am si hartie la mana poate domnu' politist
sa faca si pe draq in patru ca tot nu-i dau talonul (nici macar sa-l vada).
Si cu datul foliilor jos: daca politistul plateste contravaloarea lor le dau jos
fara sa zic nimic.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ursu82 a scris:@Boogie:
Daca foliile sunt autorizate RAR si am si hartie la mana poate domnu' politist
sa faca si pe draq in patru ca tot nu-i dau talonul (nici macar sa-l vada).
Si cu datul foliilor jos: daca politistul plateste contravaloarea lor le dau jos
fara sa zic nimic.


De acord cu tine... Mr. Green
  • Phantasy

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
unde pot sa imi montez si eu folia ?

am neomologata , SUPER-BLACK de 90 % Laughing

stie cineva unde pot gasi pe cineva care monteaza si cat ma costa?
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
WWW.EXPERTDETAILING.RO
sunt super buni si gasesti 3 tipuri de folie
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR