Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • aftafg

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.
Sunt posesor de Astra G 1.6 16V din 2001. Plictisindu-ma azi la un semafor am inceput sa ma joc cu geamurile electrice si am incercat sa vad daca geamurile se opresc cand intalnesc un obiect mai rigid. (sistem implementat pt a nu decapita soferi neatenti).
In timp ce geamul se ridica automat am inceput sa pun presiune cu mana. Prima data nu a avut nici un efect si aproape mi-a prins mana Laughing Insa, spre surprinderea mea, a doua oara cand am incercat, geamul nu numai ca s-a oprit, ci a si coborat 2 cm. (deci, nu doar s-a oprit motorasul pt ca nu a mai putut trage, ci exista CFL implementat) Se comporta identic la ambele geamuri electrice. Din ce stiu de la BMW-uri, pt a functiona cum trebuie, trebuie calibrati parametrii.
Ati incercat pana acum sistemul asta? Exista asa ceva pe OPEL (din 2001). Daca da, unde pot calibra parametrii?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Exista si pe calibra din 93.
Cred ca se calibreaza odata cu setarea ridicarii si coborarii automate a geamurilor
  • aftafg

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate, la a mea funcioneaza neregulat, asa ca nu prea pot avea incredere in el. Sper ca se pot recalibra parametrii, eventual undeva in Iasi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR