Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
SALUTARE...detin un omega 25TD si am o problema la servodirectie.Fostul proprietar m-a atentionat ca o sa ma lase semeringul de la servodirectie......iar in timp pierdeam lichid din bazinul de servo.Un timp am fost nevoit sa merg cu acel zgomot care il scotea din caseta de directie ca sa ajung la destinatie....sper sa nu fi stricat ceva.Spuneti-mi si mie unde pot sa fac rost de acel semering si un mecanic bun....omega 1995....multumesc.
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca exista o solutie "STOP LEAK" pentru regenerarea simeringurilor. (ATENTIE nu cea pentru radiator)
  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
o sa incerc si acea solutie...multumesc.O sa anunt daca da rezultatebune.
  • trami

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa uiti de solutia aia, ca si cum n-ar exista. Cum poti crede ca se regenereaza un simering? Inainte de toate trebuie indepartata cauza care a dus la uzura lui (a se citi rugina de pe arbore), apoi inlocuit cu unul nou.
Skip ads

  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ninorocitul de semering este distrus si curge tot lichidul de servo....mii de rugaminti, recomandati-mi un service unde repara casete de servo,dar in Bucuresti si unul bunicel.Cine a avut de-aface cu asemenea probleme sa-mi spuna si mie,m-am saturat sa umblu cu tone de lichid dupa mine si nici nu este asa de ieftin...-trami- ajutati-ma
  • trami

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Eu o rezolv, dar nu in Bucuresti, ci in Targoviste.
  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
spune un pret, te rog si cat dureaza, cat stau cu ea pe dreapta,se rezolva intr-o zi....
  • trami

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Pretul ti l-am spus intr-un mp, dar ti s-a parut nejustificat pentru inlocuirea unui simering. Revin si aici cu afirmatia ca eu nu inlocuiesc niciodata doar un singur simering, ci tot continutul kitului de reparatie: simeringuri, segmenti, o-ringuri, bile. De ce si bilele? Nu pot sa cred ca o caseta veche de 12 ani nu are pic de joc.
  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
astazi in sfarsit am schimbat caseta de servodirectie,am luat una de la sh si am dat 200 EURO+50 euro montarea....nu stiu daca m-am pacalit,asta osa constat in viitor,are garantie 6 luni.Acum vreau sa o vand pe cea de pe masina ca sa mai scot din cheltuieli,dar atentie nu vreau sa pacalesc pe nimeni,trebuie schimbat semeringul care se pricepe,sau pentru reconditionare...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR