Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Sunt super suparat azi am patit un necaz- masina era lovita in parcare, urme de vopsea rosie pe ea aripa usa sofer usa spate zgariate si un pic infundate plus bandourile zgariate. ce ma deranjat cel mai mult ca magarul ala care malovit nu a lasat un numar de telefon pui mei tara de c***t scuzati-ma , plus ca cel mai suparat sunt pe faptul ca politia romana nu tine nici macar o evidenta la declaratiile care le fac participanti la trafic , ei au o lista cu aia care nu sau prezentat sa declare si atita , pai pui mei unde sunt baninostri banii pe care ei ii baga in informatizare si soft sitoate cacaturile sai f*** caiini ,scuzati-ma, in mare cuasigurarea o rezolvv eu stiu ce am de facut , dar ce se mai poate face cu palitia sau in cazul asta in care sunt eu , deci va rog datimi un sfat dar nu legatde asigurare ca stiu ce sa fac.


mersi
  • sanjuro

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Similar fapt intamplat acum 4 ani subsemnatului !
Rezolvare : magne B6, multa rabdare, cursuri codecs about stapanirea situatiilor de criza extrema, si dupa aia orice calmante, inclusiv prozac, fenobarbital, diazepam, si alte pilule.
Nu ai ce face, traim in romania si asta ne ocupa tot timpul, cum bine spunea un clasic in viata, deci obisnuieste-te ca la fiecare 4 ani sa ai parte de asa ceva, fara sa fii vinovat, iar cand din greseala se va intampla , si din spirit civic, bun simt, sau prostie crasa te vei duce sa te reclami, spune-i cum vrei; vei suferi cat nu merita, si vei regreta mult timp dupa aia.
Nu iti fa probleme, esti ultimul roman adevarat, nu este nimic in neregula cu tine, esti doar dwark un pic, asta se va schimba cu timpul, cand vei avea trei copii care se vor droga, prostitua ptr droguri sau bani de shoping, sau vei realiza ca pe situri cu hot housewifes este chiar consoarta ta; no problem tot in romania esti, asa ca trezeste-te, ia un kalasnikov si fa liniste in manelele din vecini in timp ce politistii comunitari vor exersa trasul in tigva ta pe viu .
Nimic personal, e doar un scenariu macabru despre o romanie viitoare, sau poate burebista nu a reusit sa distruga toate viile din romania, si unii care au prea multa energie reusesc sa nimereasca tastatura dupa multe lichide ingerate. De obicei, pe vremea mea se spunea :"copchii tampiti din parinti parasutisti", acum se spune"ce geniu, pacat ca nu s-a nascut mai devreme" Razz; oricum, off topic total, rog celor nemultumiti de postul meu sa discearna in consecinta, insa frustrarile unora sau altora pana mai adineauri erau afisate la psiholog, acum sunt pe forum, maine pe blog, poimaine pe o lada de banane in piata matache, dupa care vor apare afise cu "votati-ma" - "sa moara mama daca nu fac ce vreti voi !" - "care este !". Please think about it !
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa vezi cum gandeste lumea ... citeste asta. Dar sa te gandesti bine inainte sa incepi sa citesti pentru ca vei simti o acuta nevoie sa pui mana pe "machine-gun" si sa faci un pic de curatenie. Din pacate ... asta nu e o solutie (sunt mult prea multi).

http://forum.softpedia.com/...?showtopic=296301
  • George Pelesca

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ªi dacã cretinul care þi-a lovit maºina nici mãcar nu s-a dus la poliþie... Ori avea un hârb de coajã ori o maºinã foarte scumpã, în ambele cazuri proprietarul ar fi plecat imediat sã-ºi repare maºina cine ºtie pe unde. Dar cred cã mai de grabã a fost unul din prima categorie. Poliþia în cazul ãsta nu are nicio vinã ci marea crimã o fac chiar service-urile autorizate care reparã maºini fãrã autorizaþii de reparaþii eliberate de poliþie. Gândeºte-te cã parazitul ãla care þi-a lovit maºina ºi a fugit ar fi putut foarte bine sã omoare pe cineva ºi ar fi procedat la fel. A doua zi ar fi apãrut cu maºina ca nouã reparatã de un astfel de service.
PS: Ca orice mare colectiv poliþia are "geniile" ei ºi nu cred cã ar fi corect sã-i catalogãm pe toþi pentru perlele unora sau pentru cã-ºi fac treaba aºa cum le este ordonat de niºte ºefi care ºi-ar vinde ºi pe mãsa ca sã stea pe scaunele pe care au ajuns pupând în fund alþi ºefi.
Cel mai important este sã începem schimbarea fiecare dintre noi, sã fim mai civilizaþi cu noi înºine(sã ne punem centura fãrã sã ne impunã cineva, sã fim mai rãbdãtori cu ceilalþi participanþi la trafic ºi sã-i mustrãm foarte rãu pe cei care pun în pericol siguranþa tuturor - gen tipul care þi-a lovit maºina). Sã luãm atitudine împotriva celor care merg cu cãruþa pe mijlocul drumului, noaptea fãrã niciun fel de luminã sau element reflectorizant deºi nu au voie sã circule deloc pe drumurile naþionale ºi care ai dracului sã fie mai merg ºi pe mijloc chiar dacã au drum lateral. ªi aici nici poliþia nu poate sã facã mare lucru decât sã se certe cu ei datoritã legii proaste care seamãnã cu cei care au elaborat-o.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR