Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare din nou tutoror.Am din nou o problema referitoare la cheia (unica cheie)a masinii care o mai aveam si care s-a distrus irecuperabil.Problema este ca mai bine de un an am masina oprita si acum mi-ar trebui pt sotie.Este un opel astra caravan din 96 benzinasi prin locurile cere m-am interesat de achizitionarea unei noi chei...mi-au zis ca trebuie trimis in Germania si costul este undeva intre 1500-2000 euro ceea ce nu mai valoreaza masina.Optez pt o varianta mai ieftina si ma gandeam daca pot lua din dezmembrari o cheie si sistemul intreg care citeste cipul cheii.Totodata vroiam sa va cer si voua o parere sau daca au mai fost cazuri similare ca din postariile anteriaore nu am gasit nimic asemanator.S-ar putea solutiona ceva ca daca o dau la dezmembrari imi da doar 200 euro pe ea. Va multumesc tuturor dornici si amabili de a ma ajuta.
  • Calugarul Teofil

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cheie 2000euro? daca masina este inmatriculata in ro te pot ajuta eu sa iti faci o noua cheie.costul va fi undeva in jurul a 500ron.
  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
buna....masina este inmatriculata in spania si este oprita aici in fata casei de mai bine de un an.Dar daca este nevoie nu imi vine deloc dificil sa trimit in tara sistemul de citire a cheii sau acea piesa(cum imaginez eu acel sistem).Mi-ar venii f bine Satu-Mare,Arad,Cluj,Pitesti chiar si Bucuresti.Lucrez pt o firma de transport care trimite saptamanal 2 camioane Spania-Romania si invers.Deci ,daca as gasii sau mi-ati putea recomanda un loc in Romania care m-ar putea ajuta...ar fii minunat.Dar ce trebuie demontat de la masina....este dificil,nu am idee cum sunt acele sistem am citit pe forum si am inteles ca este un aparat situat undeva sub bord
  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
i-mi cer scuze domnilor modelatori ca am schimbat locatia acestei postari datorita gresitei amplasari la Kadett in schimb sa o amplasez la Astra.Promit sa fiu mai atent in viitor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR