Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca va fi folositor la ceva dar merita incercat zic eu. De cand au aparut gropile(aici ma refer la lucrari de reabilitare sau reparatii , lucrari care se stie ca , desi nu este o regula, dupa ce sunt terminate reparatia la partea carosabila ori nu se face, ori se face in batjocura).Si cine poate sa puna comentariile insotite de foto.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Gropile de pe strada mea.


insemna ca locuisti pe aceiasi strada cu mine Very Happy


totusi serios vorbind, gropile sunt o problema generala, si aici nu ma refer numai la gropile rezultate in urma remedierilor a diferite conducte subterane........., ci si la gropile care sunt in carosabilul pe unde nu trece nici un fel de conducta. Inchipuitiva ce se intampla daca aveam conducte care sa incalzeasca asfaltul pe timpul iernii Twisted Evil

mai bine incercam sa punem niste poze nu cu gropile ci cu cateva jenti strambe, sau cu rulmenti sparti, sau amortizoare rupte....samd
cunosc cazuri cand groapa in sine a provocat accidente rutiere destul de serioase Sad
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bine am inteles?! Vreti sa puneti aici poze cu gropile din romania? Shocked Sa verifice careva spatiul liber pe server ca se anunta un topic luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuung. Laughing
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu neaparat. Stada mea a fost re-asfaltata in toamna asta si e impecabila.
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:Nu neaparat. Stada mea a fost re-asfaltata in toamna asta si e impecabila.


Pana cand? Esti sigur ca nataraii au bagat tot ce trebuia sub asfalt (conducte, cabluri,etc)?
Ca la Capitala se poarta ca dupa asfaltare sa se sparga, ori o conducta de apa, ori ca uita unii sa bage ceva
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
la mine in spatele blocului au asfaltat cand afara ploua de rupea. cred ca o sa tina pana in primavara:)
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Daniel a scris:la mine in spatele blocului au asfaltat cand afara ploua de rupea. cred ca o sa tina pana in primavara:)

pãi așa și trebuie, doar nu o sã se facã lucrãri care sã ținã 3,4 sau 5 ani... Gura lor ce pîine sã mai manîncã?

Și la mine s-a asfaltat iar acum (dupã nici 2 luni) deja e noroi de la gropile Apa Nova (contoare); RENEL (nuș ce pana mea au mai schimbat și ãștia...) și Distrigaz...
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cel mai trist este ca dupa ce toarna un covor asfaltic de toata frumusetea, apare cate o regie ceva si zdrobesc asfaltul fara nici cea mai mica urma de jena, iar la sfarsit in loc de asfalt, toarna ciment, asta in cel mai bun caz
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
La mine in fata blocului au turnat acum o luna o alee lata cam de 2m si ieri, baietii de la apanova au baga picamarul in toata. Oameni care nu gandesc!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pe strada mea s-au schimbat conductele anul trecut si bordurile in toamna asta. Asa ca nu vad ce ar putea sa mai apara. Dar nu trebuie sa credeti ca la noi este totul perfect pentru ca vecinii de pe strada paralela nu au fost asa norocosi iar acum au santier, la nici o luna de la asfaltare.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
In spatele blocului meu, acu un an, dupa ce-si facusera treaba toti cei cu conducte si cabluri, s-a asfaltat si s-au facut locuri de parcare. (cred ca banuiti ca au turnat peste praf si noroaie deoarece mai fusese niste beton ceva....si nu avea rost altul nou , iar gurile de canal pentru colectarea apei sunt cele mai inalte puncte) Si ca sa fie tacamul complet, la 2-3 sapt au venit unii sa sparga sa mai bage nu stiu ce, ca uitasera dragii de ei - dupa ce au lucrat vreo luna jumate inainte de asfaltare!
all bandi spune:...nu vad ce ar putea sa mai apara
Vin alegeri, se schimba alesii neamului (...mamelor lor) si trebuiesc borduri noi, asfalt nou(ca cele vechi sunt de la opozitie), ca si ei au firme ce trebuie sa "castige" licitatii... O vor lua de la capat cu reparat de strazi...ca de: la atatea masini, se strica repede strazile! Mr. Green
TRAIASCA SISTEMUL!

PS Stie cineva daca la toate arterele mari care sunt in reparatii lucreaza o singura firma(castigatoare a licitatiei) sau mai multe? Adica pe str X e firma A, pe str Y firma B, sau pe toate strazile doar o firma?
Inteb, deoarece in drum spre serv trec pe sos oltenitei si observ ca se munceste in salturi:o saptamana se "trage" ca la balamuc si apoi dispar toti, ca magarii in ceata, cu tot cu utilaje
Imi face impresia ca se face pe sistemul "sa agatam cat mai multe lucrari"!
Rog scuze, deja sunt Esti OFF TOPIC
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Inca un topic cu gropi https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=6385 Smile . Noroc ca prin Cluj nu sunt gropi ..... multe Very Happy , pana acuma una singura am luat-o asa sanatoasa de a sarit capacul de la roata , in rest nu am prea vazut cretere, sper nici sa nu vad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR