Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord
  • blind
  • Suspendat
  • 107 mesaje
  • din 09 Nov 2007
  • Rekord 1971 1,7S in acte, 2.0 (rek E) momentan, in curs de schimbare
  • Bucuresti
  • blind

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1971 1,7S in acte, 2.0 (rek E) momentan, in curs de schimbare
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Glumesti, nu?

De ce nu ai vandut-o pe forum? Faceai cuiva o mare bucurie...
Skip ads

  • kirin

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Rekord 1968 17s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2007

  • Mesaj Privat
unicorn_ a scris:Am dus-o la REMAT!

TOPIC INCHIS!


glumesti...
  • bAndrei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1972
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2007

  • Mesaj Privat
daca a fost o gluma cred ca i se poate da un ban alaturi de inhderea topicului, caci asta nu e gluma intre pasionati, daca, chiar a dus-o probabil ca a avut motivele lui, oricum nu e nici prima nici ultima, dar unele chiar nu renteaza, probabil a fost si cazu ei, sau probabil ca a incercat sa cumpere piese si i s-au cerut bani de reprezentanta si a fost dezamagit, pot fi multiple cazuri, oricum e/a fost alegerea lui si trebuie respectata.
  • unicorn_

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
glume intre pasionati!? Smile)))))) mai scutiti-ma! pasiunea nu are nimic de-a face cu asta! umblu pe ceva forumuri si sunt satul pana peste ce cap de commenturi aiurea...numai vorba e de noi...nici un ajutor efectiv..toata lumea e pusa pe capatuiala, pe "inaltat in slavi", pe jegmanit! nu se imbogateste nimeni in romania mai baieti din restaurari stiu ce spun! si probabil stiti si voi! intrati pe un forum din occident...acolo se materializeaza pasiunea in ajutor dezinteresat! pasiunea e in atelier dragii mie, nu pe forum la "dat din gura"si aruncat pareri gratuite... masina e inca la mine..! si va mai sta ceva vreme!
Topic inchis de-acum...
Skip ads

  • bAndrei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1972
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2007

  • Mesaj Privat
nu te astepta sa primesti ceva pe gratis atata timp cat nu ai facut ceva pt comunitate, sau ai dovesit ca, chiar depui suflet in masina ta.

eu pot numi un grup de mai mult de doi oameni de pe forum pe care as putea spune relativ ca i-am "jecmanit" la inceput, cand nu ai cunosteam, dar totusi pe bani am dat singurele mele rezerve, iar apoi relatia a devenit de pura amicite si nimik fara valoare nu a fost taxat, sau ceva cu valoare la o valoare mai mare de cat ma costat si pe mine, asta nu e nimik in comparatie cu sfaturile care fac cat 100 de piese, si cel mai important doar ca ai castigat un prieten de discutie. nici nu ai idee cat de mul sa micit distanta intre orase. toti am inceput ca si tine, dar nu am avut pretenti mari de la inceput. eu tie dupa cum ai vazut nu ti-am cerut nici un pret pe ce ai intrebat, dar ti-0am subliniat ca detest conceptia de epoca, pentru cunoscatori, trebuia sa iti dai singur seama...in fine tu decizi
  • unicorn_

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am zis ca nu mai scriu.. nu te-am atacat personal. si imi pare rau ca ai inteles asa! nu e nevoie sa explici nimic!
as vrea doar sa pui cele 100 de sfaturi in locul unei piese de care ai nevoie!
nu costul pieselor ma da inapoi ci conceptia in sine...despre obiectele vechi, care ma repet, in romania nu au valoarea justa, si despre care se crede ca la un moment dat pot fi "easy money".
  • walker

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1969 25H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Bine ai facut !
  • walker

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1969 25H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@ unicorn .

toti cei care au scris in topicul asta , bandrei , kirin , subsemnatul am trecut prin ceea ce treci tu ........problema este ca toti am invatat pas cu pas ce inseamna o restaurare , iar rezultatele nu au intarziat sa apara . Intr-adevar nimic nu e gratuit in activitatea asta , orice piesa costa si de multe ori cu oricati bani ai avea nu o poti gasi . In cazul asta cauti pe site-uri, prin schrot-uri , si pe la alti pasionati pana gasesti ceea ce cauti . Nici eu nu mi-as fi terminat proiectele fara ajutorul lui bandrei sau al lui kirin si invers , la fel eu i-am ajutat cat am putut si cu ce a fost posibil . Din cauza asta atitudinea ta reticenta mi se pare cel putin o jignire adusa unor adevarati colectionari care ti-au intins o mana de ajutor ............... Nu ai inteles ca adevarata multumire nu este de a avea o masina restaurata ci aceea de a gasii niste oameni cu aceeasi pasiune ca si tine cu care sa poti schimba impresii si parteri cu privire la masinile lor . Si nu uita ca de multe ori sfaturile pe care le primesti GRATUIT pe forumuri sunt mai valoroase decat piesele de care vorbesti tu . Chiar pe forumurile de "afara" la care tu faci referire nu se ofera nimic gratuit ...doar cel mult sfaturi ......... . Orice Opel vechi care a ajuns pe mainile unui pasionat noi o consideram o masina salvata , asta este si motivul pentru care RCR acorda certificate de vehicul istoric chiar unor vehicule aflate in restaurare in cazul in care se observa ca acestea au intrat pe mana unor pasionati care fac tot ce pot pentru restaurarea lor . Deci inca odata, gresesti prin atitudinea ta fata de niste oameni care cu adevarat au vrut sa te ajute !
  • kirin

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Rekord 1968 17s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pe forumurile de afara ai uitat sa adaugi ca daca te simt "in nevoie" de anumite piese sunt in stare sa ia si camasa de pe tine (la figurat,bineinteles).

asta e,cand ai nevoie si nu gasesti piesa dai mai mult decat face (vorbesc din proprie experienta ).

unicorn, ref la bandrei si walker,m-au ajutat cu piese,sfaturi (care te scutesc de multe probleme ),ajutor in probleme tehnice,etc. Sa stii ca ajutor dezinteresat nu exista ,exista ajutor reciproc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR