Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
fratilor, eu unul m-am linistit, am terminat banii, am vandut calibra.....

a fost o masina buna, sper sa ramana la fel si noul pushtan care o are, alergare placuta si bani putini de bagat in ea
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
free4wayu a scris:fratilor, eu unul m-am linistit, am terminat banii, am vandut calibra.....


bine ai facut. si eu am vandut-o.oricum masina e cam la sfarsit de cariera ( zic eu ) bineantzeles, nu a trecut oricum prin viata, a avut o cariera destul de glorioasa. Imi pare rau doar ca producatorul nu se gandeste sa relanseze modelul. cred ca as vinde-o si pe mama sa iau una Laughing

bafta in continuare si sper sa ramai Opel Wink
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
wrong, ca ati avut voi niste masini mai naspa asta nu inseamna ca e la sfarsit de cariera Smile va aduc eu cativa amici care detin calibre ca scoase din fabrica. (o sa ma includ si eu dupa ce o vopsesc)

caci, a inceput sa aibe din ce in ce mai multe chestii marfa...tapiserie piele, bord lcd de GSI, ceva investitii in muzica, planetare noi si alte chestii d-astea...
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
asa si daca te duci la " pimp my ride " de pe un cunoscut post tv si bagi 200.000 $ in ea o faci de crapi langa ea dar parerea mea este ca am bagat cam multi bani in ea si fara sa se cunoasca mare lucru. iar in momentul in care am adus-o din punct de vedere tehnic in parametri (ca sa zic asa) am observat ca ar fi trebuit sa mai bag cel putin pe atat ca sa ii scot rugina de pe dedesubt aripi spate ,gauri in lonjeroanele spate si alte alea pe care sunt convins ca le stii mai bine ca mine. ( nu pentru ca ar avea a ta sa nu ma intelegi gresit ) Iar eu unul dupa cum am mai scris .....
arthurro a scris: Imi pare rau doar ca producatorul nu se gandeste sa relanseze modelul. cred ca as vinde-o si pe mama sa iau una


In concluzie sunt un fan al modelului.
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
bai, daca cititi bine, eu NU m-am plans ca am avut belele cu ea, am zis doar ca am vandut-o si sper sa se bucure si altu de ea (nu cum m-am bucurat io cand am luat-o ca am stat 1 luna cu ea la di-bas).

masina am dat-o in stare perfecta, schimbat cutie, planetare, sonda, curele, ulei, placutze, axe cu came (i-am pus d-alea sport), i-am pus chip...... deci am bagat ceva bani in ea, dar....asa mi-a venit, am dat-o. oricum tot pe pantelimon o sa o auziti, ca pushiul sta langa mine.

sper doar sa ma abtin sa ma uit lung dupa ea, sa nu aiba tipu belele (superstitii).

asa a plans la mine alz-ul cand mi-a dat cheile, de nu mi-a mers 'neam la inceput....Smile.

si totushi, arthurro, io nu as fi asa drastic sa zic ca e o masina la sfarsit de cariera, daca te ocupi de ea, e ok. vreau sa spun ca inainte sa o dau, am mers 2 zile cu o dacie care o am de vanzare si un fiat croma (tot de vanzare:)) si cand m-am uurcat ieri in calibra sa ma duc sa fac actele cu baiatu, mi s-a parut avion!!!

acu ia sariti voi cu sfaturi, ce draq imi iau la 5500??!?! habar nu am. ma gasitzi duminica in vitan:) Smile
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
alexe tata, du-te si mai citeste o data, si daca nu pricepi, inca o data, cine draq a facut "comentarii de prost gust si total neagreate" ??!?!?!?

deci cum spuneam, mai citeste o data, si inca o data, si tot asa pana pricepi ca aia a fost o masina pe care nu am criticat-o niciodata, ca altfel nu o mai luam, ca mai avusesem tot calibra inainte!!!!
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mai pui cateva sute si iei vectra b. sau poti sa iei omega b lejer in banii astia chiar diesel. asta daca esti decis sa ramai pe opel. daca nu... ai de unde alege.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu pe a mea am dat mai putin de 5500... Wink poate ca imi urmezi exemplul Rolling Eyes
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:asa si daca te duci la " pimp my ride " de pe un cunoscut post tv si bagi 200.000 $ in ea o faci de crapi langa ea dar parerea mea este ca am bagat cam multi bani in ea si fara sa se cunoasca mare lucru. iar in momentul in care am adus-o din punct de vedere tehnic in parametri (ca sa zic asa) am observat ca ar fi trebuit sa mai bag cel putin pe atat ca sa ii scot rugina de pe dedesubt aripi spate ,gauri in lonjeroanele spate si alte alea pe care sunt convins ca le stii mai bine ca mine. ( nu pentru ca ar avea a ta sa nu ma intelegi gresit ) Iar eu unul dupa cum am mai scris .....
arthurro a scris: Imi pare rau doar ca producatorul nu se gandeste sa relanseze modelul. cred ca as vinde-o si pe mama sa iau una


In concluzie sunt un fan al modelului.


da pacat ca tu ai prins una mai naspa ca sa zic asa, eu am avut noroc ca a mea a fost fabrica in finlanda, si acolo se fac cica cu tabla mai groasa pe ele, pe dedesubt si pe podea nu am pic de rugina, problema e doar la aripi... iar o masina de 15 ani care a mers prin ploaie si zapada cu sare probabil ca si cu tabla de tanc tot ruginea Smile
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
5500 E ... mai strange din poponetz pt inca 1000E -> astra G din 2002 1.7 TDI din germania Smile Sau daca vrei tot de fuga... gasesti un talon de calibra turbo faramata pe aici, te duci iti iei una de afara si gata Smile

Sau...nu stiu alta optiune pt ceva sporty. golfurile sunt prea scumpe. Si in mod clar eu nu as trece pe nici o marca frantuzeasca
  • alex102

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2005

  • Mesaj Privat
mie mi-a fost sters postul sau am orbit? Laughing Laughing Laughing nu imi vine sa cred Laughing Laughing Laughing anyway... scuze free4wayu Embarassed
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
lol. mi-am schimbat si eu arcu pe spate stanga ca era rupt Smile parca sta masina mai bine pe sosea, bine ca tot d-ala taiat o spira am pus, cum e si pe dreapta Smile
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
bai cred ca ma dau pe bmw, am mers cu tractiune spate si e bestiala, mai ales ca mie tot imi placea fumul de cauciucuri Smile
cred ca o pisica de 2.5 ar fi ok, pe la 170 de cai sau cat o avea...... si din cate am vazut preturile, cred ca ma incadrez la una pana in 94 asa.....


tu ce ai sorin, astra g?
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
193 cp are 325, motoru de 6 in linie de 2.4 litri Smile exista 2 motoare de bmw un de 325 de 170 cp si unu de 193 de cai. Cel mai bine ar fi sa-ti iei o pisicuta, fabricate din 95 incoace.
  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
free4wayu a scris:bai cred ca ma dau pe bmw, am mers cu tractiune spate si e bestiala, mai ales ca mie tot imi placea fumul de cauciucuri Smile


aici cam ai dreptate... tractiunea spate este mult mai senzationala din punct de vedere sportiv.

p.s. sa inteleg ca parasesti clubul opel Laughing
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mai ales pe zapada Twisted Evil
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
clubu opel nu-l parasesc mah, ce aveti.....?! Smile Smile imi pun un abtibild cu opel pe bmw ca tzaranu!!! Smile

si cu zapada, asta e, crezi ca si cu calibra de 3 degete la pamant iesheam iarna?


acu stiti cu ce merg? DACIA frate, nu am treaba sa ma mai uit la drum, acu pot si io sa ma uit linistit dupa femei pe strada Smile (dar din pacate acu nu se mai uita ele dupa mine)

pana bani de BMW, ca nu vreau sa ma mai grabesc, Dacia alba si comuna; la toamna - Pisica
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
pai dementu de ALZ-u....avea niste arcuri/amortizoare pe aia ...daca bagat un bocanc sub masina nu mai puteai sa -l scoti trebuia sa urci masina pe cric
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
nu e vb de ce suspensii avea, ca si io p-aia alba o aveam mai jos, dar gropile, tot gropi raman Smile
cum pun un filmuletz aici ca sa-l vedeti?[/url]
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
prefer sa iau o curba cu viteza mai mica decat sa dau cu baia de ulei de vreun santz...care la c20xe e de aluminiu Sad eu cand mi-am schimbat motoru, prin niste coclauri in ghencea la un amic, cand am urcat de pe o ulitza spre sosea am lovit capacu de la cutie care tot de aluminiu e si s-a facut zob! i-am pus capacu de la f16 care e din fier
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR