Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • amg

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,
Va scriu sa nu ajungeti in situatia mea actuala, cu consola de bord (cea din centru unde sunt plasate radiocd, display, etc) facuta varza in sensul cel mai adevarat al cuvantului. Am fost sa spal masina unde o spalam de obicei si, cu toate ca in interior mai mult de cateva fire de praf nu se gaseau, tipu' care s-a ocupat de ea a fost lovit de un elan idiot si nu stiu cu ce a dat pe bord incat dupa aprox. 1 saptamana a inceput sa se umfle depunerea de pe consola si sa cada "fulgi" din materialul respectiv. Bineinteles, scandalul de rigoare, ia tipu' de unde nu-i, pe casco nu se schimba pentru ca nu e act de vandalism... ce sa mai zic, m-am interesat sa o schimb insa costa numai 3 milioane piesa fara manopera. Daca stiti pe cineva care are pies asta la un pret rezonabil, pls. spuneti-mi si mie.
Aveti grija cine si cu ce dau pe bordul de astra g pentru ca acea consola este acoperita cu un material fin si este destul de pretentioasa. In rest, sa auzim numai de bine!
Skip ads

  • keen

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2006

  • Mesaj Privat
salut!
am consola la pretul de 140 ron!
e putin folosita dar in stare buna...culoare neagra!
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am si eu una intacta am inlocuit-o cu una in alta culoare, ti-am trimis pm. De curiozitate unde ai gasit piesa noua cu 3 mil ca io am cauat la dezmembrari si am gasit intr-un singur loc si era 4.5 mil ceea ce mi s-a parut enorm
  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salut
da-mi te rog o foto. cu acea consola
mersi


cristian05crt@yahoo.com
Skip ads

  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nu am nici o poza dar o sa-ti trimit.
yahoo mes: danutchitu
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Aoleu si cand te gadesti ca eu am stat s-o vand pe a mea mai bine de 2 luni Very Happy
  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
si ai dat-o ?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cristian_13 a scris:si ai dat-o ?


Da, am dat-o... si sunt si multumit ca cel care a luat-o s-a folosit de ea... Very Happy
Skip ads

  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu am fost fericitul cumarator al consolei lu' gabi, si acum as vrea sa o vand pe a mea (dar nu sunt disperat sa scap de ea)
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ce culoare are? ziceai mai sus ca "alta culoare"
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
cea de la gabi, care e pe masina mea acum e argintie, cea care am dat-o jos e neagra(culoare originala)
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
pacat ca nu e invers. eram amator pentru una argintie Sad
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pystha a scris:pacat ca nu e invers. eram amator pentru una argintie Sad


Pai si cine te impiediuca s-o vopsesti pe a ta argintie... cu primer si vopsea cred ca rezolvi problema, daca nu tine si se exfoliaza te apuci atunci sa cumperi alta... parerea mea Very Happy
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
imi spui ce culoare o vrei si se rezolva. Pot vorbi cu baiatu care mi-a vopsit-o mie. sunt danutchitu pe yahoo mes, intra si vorbim mai multe
PS: pt a o vopsii trebuie sa stii putina meserie pt ca are un strat ciudat deasupra care se umfla la aplicarea primerului(la asta care am vopsit-o asa s-a intamplat, asa sunt toate consolele, au un strat ca un mastic peste)
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dani27 ne arati si noua o poza cu acea consola vopsita,parca m-ar bate si pe gandul sa o vopsesc alaturi de aerisirile laterale de pe bord
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@gabib77: ce ma impiedica? poi nu prea le am cu vopsitul nu stiu ce ar iesi daca o vopsesc eu Rolling Eyes
in plus nu stiu cum ar arata una vopsita si in caz ca se duce vopseaua se exfoliaza sau stiu eu ce se mai intampla cu ea, pot sa ma apuc si eu de vanatoarea de console, in plus cu 300RON (daca am inteles bine) pot sa fac altceva pe la masina.

@dani27: mersi pt amabilitate. din ce oras esti? poate ai si niste poze cu consola?! e gri toata partea centrala, inclusiv scrumiera etc? eu la asa ceva m-am gandit.

uit aici un link (e masina lui elspa, sper ca nu se supara)
  • vdo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am patito tot la o spalatorie la care am spalat toate masinile si doar la opelas am patito. Dar am cojito si am vopsito. Am montato la loc chiar foarte usor sunt cateva suruburi si arata brici. Sa ai grija sa nu o vopsesti cu ceva lucios ca pe timp de vreme insorita ai puso straluceste in parbriz si te jeneaza la condus.
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@pystha sunt din bucuresti, am completat acum si locatia

consola cam asa era

cam asa este(scuze pt calitatea pozei dar e facuta noaptea in cea mai mare graba)


@vdo intr-adevar daca e lucioasa se reflecta in parbriz. Eu am facut-o la maxim de lucioasa(lac, polish, ceara) si nu ma jeneaza(luceste putin in parbriz cand e soare dar m-am obisnuit repede), chiar pot spune ca imi place la nebunie cum a iesit(gusturile nu se discuta Razz)

@claudiu-cld cu ramele aerisirilor laterale din bord si eu sunt pe ganduri momentan, ma gandesc ca daca le vopsesc si incerc vreodata sa mai scot "aragazul"(chestia aia cu butonul de lumini, buton de proiectoare/stopuri ceata...) sa nu sara vopseaua de pe rama. Singura metoda pe care o stiu pt a scoate blocul ala cu comutatoarele de lumini e cu o surubelnita pe lateral

PS: in poza nu se vede chiar asa bine
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@dani27: aaaa. vad ca ai vopsit si manerele (sau cum se numesc) de la usi. cred ca nu mai e cazul sa dai si la aeroterme ca pana la urma nu o sa te mai poti opri, devine o obsesie si tot bordul va ajunge gri Wink
lasand gluma la o parte, pacat ca esti la bucuresti, poate m-as risca si eu cu vopsitul. asa e cam peste mana.
multumesc oricum pentru gestul tau.
la usi ce vosea ai folosit? manerele acelea sunt cam moi. nu sare vopseaua?
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu ma refeream la grilele de pe bord ,alea care sunt fixe si la alea nu ai dece sa umbli f des,dar e o idee si cu cele rotunde.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR