Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • silco68

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Vreau sa achizitionez masina respectiva(an 2006,pret 10500+taxa,) si am cateva intrebari:
1.Unde se poate verifica cel mai bine masina(cat dureaza si cat costa)?
2.Cum vi se pare pretul?

Asta e masina
http://www.autovit.ro/html/7/3/5/2/707352.php
Skip ads

  • sanjuro

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Din 2006 ce poate avea atat de ascuns incat sa nu vezi daca o probezi ca lumea ?
Du-o la un drum intins si da-i bataie (cu muzica inchisa ! ) asculta atent motorul si orice zgomot la viraje, schimbari de directie, etc.
Nu stim de unde esti, deci nu te putem ajuta cu alte informatii, degeaba iti dau o adresa de service bun din Bacau daca esti din Sighetu Marmatiei Smile !
  • silco68

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sanjuro a scris:Din 2006 ce poate avea atat de ascuns incat sa nu vezi daca o probezi ca lumea ?
Du-o la un drum intins si da-i bataie (cu muzica inchisa ! ) asculta atent motorul si orice zgomot la viraje, schimbari de directie, etc.
Nu stim de unde esti, deci nu te putem ajuta cu alte informatii, degeaba iti dau o adresa de service bun din Bacau daca esti din Sighetu Marmatiei Smile !



Din Roman..Prin testare mai temeinica ma gandeam la o diagnoza,o vizita la cei de la reprezentanta(daca e util)...
  • sanjuro

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ok vecine, atunci sa luam lucrurile sistematic.
Nu are rost sa mergi la reprezentanta ptr ca iti iei mare tzeapa; nu stiu cum o fi la Roman, dar la Bacau e plin de habarnisti (ex: unul dupa 2 ani jumate de lucru in service nu stia cum se deschide capota la motor la o astra g Razz ).
Nu vei reusi decat sa scapi de niste bani, fara sa iti spuna nimic corect sau folositor ptr tine.
Parerea mea personala e ca masina e prea "tanara"ca sa aiba hibe majore, dar daca poti lua pe cineva cu mai multa experienta sa o scoti putin la drum ar fi foarte bine. Da-i vreo 20 de km spre Bacau; ai si viraje, ai si drum larg, schimba benzile cat de des poti, si asculta si tu si cel pe care il vei lua zgomotele cu atentie.
Daca masina este la Iasi, poti sa iei legatura cu cativa useri mai vechi de pe forum din Iasi, sa ii rogi sa iti dea o mana de ajutor.
Pretul.....trage cat poti de mult, asta depinde de cat de mult vrei sa o cumperi tu, ce bani vrei sa investesti, si de puterea ta de convingere Smile !
Skip ads

  • silco68

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sanjuro a scris:Ok vecine, atunci sa luam lucrurile sistematic.
Nu are rost sa mergi la reprezentanta ptr ca iti iei mare tzeapa; nu stiu cum o fi la Roman, dar la Bacau e plin de habarnisti (ex: unul dupa 2 ani jumate de lucru in service nu stia cum se deschide capota la motor la o astra g Razz ).
Nu vei reusi decat sa scapi de niste bani, fara sa iti spuna nimic corect sau folositor ptr tine.
Parerea mea personala e ca masina e prea "tanara"ca sa aiba hibe majore, dar daca poti lua pe cineva cu mai multa experienta sa o scoti putin la drum ar fi foarte bine. Da-i vreo 20 de km spre Bacau; ai si viraje, ai si drum larg, schimba benzile cat de des poti, si asculta si tu si cel pe care il vei lua zgomotele cu atentie.
Daca masina este la Iasi, poti sa iei legatura cu cativa useri mai vechi de pe forum din Iasi, sa ii rogi sa iti dea o mana de ajutor.
Pretul.....trage cat poti de mult, asta depinde de cat de mult vrei sa o cumperi tu, ce bani vrei sa investesti, si de puterea ta de convingere Smile !

Multumesc pentru sfaturi! Am la cine duce masina pentru verificat..Am o mica nelamurire..Masina nu are buton sport sau buton pentru ESP dar in momentul in care da contact apare in bord simbolul,are sau nu ESP?
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca se aprinde simbolul in bord si ai discuri de frina pe puntea spate ai sigur ESP ...
  • silco68

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am renuntat la idee...Am fost la verificat masina ..concluzia:masina are cel putin 60000km si cartea service e falsa..Cred ca o sa caut o preluare leasin..Am vazut o oferta destul de avantajoasa si as vrea o parere:

Astra H,1.6,105cp, 2006,Garantie pana in 2008(luna 6),26500,
EURO 4; CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; AER CONDITIONAT; COMPUTER BORD; INCHIDERE CENTRALIZATA; PREDARE LEASING; MAI SUNT 28 RATE A 220 E ; VALOARE REZIDUALA: 2300 E ;
CD\MP3,COMENZI PE VOLAN,VOPSEA METALIZATA;SCAUN SOFER REGLABIL IN INALTIME;VOLAN REGLABIL.
RATA INCLUDE CASCO SI TVA
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR