Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Ieri am avut proasta inspiratie sa parchez in subsolul cladirii (la servici).
Accesul se face cu 2 lifturi de masini, cu iesire directa pe trotuar.

Aseara cand am plecat niste indivizi carau ceva... greu... ca erau vreo 6. Am zis sa nu fiu ... si sa-i las sa treaca.

Banuind ca usile se inchid, am dat masina inapoi in lift (apucasem sa ies jumate).

Am stat putin, am apasat iar pentru deschidere, au clipit becele corespunzatoare pe acolo si am crezut ca am iar timp sa ies.

N-am mai avut. Mad

M-a prins exact pe oglinzi. Le-a inchis pe ambele, a zgariat carcasele exterioare.

Partea stanga pare mecanic intreaga. Partea dreapta: usa sgariata, bandou zgariat, oglinda se mista, iar cand a inchis-o, rama oglinzii a lovit in tabla usii (care inconjoara gemuletul mic) si a indoit tabla si a sarit vopseaua. Neagra...

Ce pot sa fac acum sa previn craparea vopselei mai departe. Sunt in Cluj... unde ziua sunt ceva + grade si noaptea ceva - grade.

Exclud varianta Ecomax. Oricum aveau loc abia prin Aprilie pe la jumate.
Skip ads

  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sa previi, n-ai cum. Dar pune niste banda adeziva peste locurile cu vopsea sarita pana ajungi cu ea in service. Arata urat, dar macar nu intra apa.
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
carcase oglinzi de vopsit, usa vopsit, bandou, manopera, 3 zile, oradea = 1.000 ron...
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Lasa tabla sa oxideze pentru ca paradoxal, stratul de oxizi protejeaza cel mai bine.

Oricum in service vor inlatura orice urma de rugina inainte sa vopseasca.
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Stai linistit, nu oxideaza- tabla e galvanizata si Opel da garantie la ea 7 ani la coroziune. La mine era sarita vopseaua de langa far si am mers asa 2 ani si nu a oxidat.
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
popescu iulian a scris:Stai linistit, nu oxideaza- tabla e galvanizata si Opel da garantie la ea 7 ani la coroziune. La mine era sarita vopseaua de langa far si am mers asa 2 ani si nu a oxidat.


garantia nu e in conditii normale? adica grunduita, vopsita, lacuita? in orice stare (adica si lovita) am garantie? nu cred Smile

oricum... pe 18 feb am programare... asa ca... cred ca asa sta...

imi vor vopsi toata usa pentru astea 2 puncte lovite?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Probabil o vor vopsi pe toata ca sa nu se cnoasca diferente intre partea vopsita acum si restul usii.

Eu ma mir de liftul ala. Nu are senzori (fotocelula) la usi ca sa nu se inchida daca e ceva intre ele? Pina si lifturile de persoane au asa ceva.
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Au. Dar sunt reglate prost.

Astea de oameni daca le tii mult deschise ca sa incarci marfa, la un moment dat incearca sa inchida usile indiferent daca e ceva sau nu intre usi...


Si ca imaginea sa fie completa am constatat ca si manerul e zgariat si se misca (cel de pe dreapta, unde m-a lovit mai tare).
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR