Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am tot cautat pe forumuri pe la noi (RO) si nu prea (deloc) am gasit discutii despre acest scandal al celor de la VW.
Ma surprinde faptul ca marcile concurente nu au nimic de spus atat timp cat VW le-a spulberat clientii cu o minciuna.
Nu stiu daca sunt si alte marci implicate, insa in mod sigur nu atat de mult ca NEMTII de la vw.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pai si ce ar fi de discutat? Faptul ca ni se prajesc plamanii? Cati discuta despre fabrica Kronospan de la Sebes, care e in oras si ii omoara pe oameni lent si sigur!? Asta e Romania, capul plecat si drept inainte.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
N-am inteles nelamurirea dar daca dai o simpla cautare pe Google si alte marci au fost prinse in anii trecuti cu noxele masluite, inclusiv GM, Honda si Ford.( dar si altii )
Doar ca atunci s'a acoperit rahatul cu dolari. Acum insa e prea mare concurenta pe piata tehnologiei.
Nu mai e timp de teste suficiente si nici de calibrarea motoarelor in ecuatia putere/ noxe pt ca firma concurenta anunta deja lansarea noului model.

Nu-i VW mai de condamnat ca alte marci ci doar ca acum au vrut unii sa le'o dea in freza in loc sa accepte banii.
Si fi linistit, motivul n-a fost stratul de ozon si nici plamanii nostrii !
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut ca VW si-a dat cu stangu-n-dreptu' cu normele de poluare la diesel, si-a tras in piept clientii fideli asa ca de-acum inainte modelul de reclama care ar mai prinde la clienti probabil ca ar fi ca cel din acest reportaj.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Asta vroiam sa stiu daca VW sunt singurii care au mintit in legatura cu emisiile de noxe si evident consumul de combustibil sau sunt mai multe marci care au practicat acelasi marketing si atunci tac chitic.
Pana acum am citit ca mai exista si alte maci ce au emisii mai mari de noxe decat declarat oficial dar nu folosind soft pentru trisare iar diferentele sunt in medie de 6 ori nu 40 ori cat este la VW.
Peste tot auzi si citesti ce putin consuma masinile diesel de la VW, dar nicaieri ca de fapt e o mare pacaleala.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR